Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor

Olimpiyatlarda madalya tablosunda, abd, ingiltere, çin, rusya ve almanya diye gidiyor. Açıkça güç sıralaması madalya sıralamasına yansıyor. Bu işe sadece spor olarak bakmamak lazım. Dünyada devletlerin gücü olimpiyatlarada yansıyor. Herzaman abd birinci oluyor ama pekinde kazanan çinde artık ciddi bir güç. Bizde 50 lerdeyiz:-(

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkekler Tekvando 68 kiloda milli sporcumuz Servet Tazegül, Şilili rakibi Ignacio Morales'i 14-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

altin icin son sansimiz Tekvando

Erkekler Tekvando 68 kiloda Servet Tazegül, Rus rakibi Alexey Denisenko'ya 19-6 mağlup oldu ve altın madalya şansını kaybetti.

vay be servet bile elendi

Olimpiyatlarda madalya tablosunda, abd, ingiltere, çin, rusya ve almanya diye gidiyor. Açıkça güç sıralaması madalya sıralamasına yansıyor. Bu işe sadece spor olarak bakmamak lazım. Dünyada devletlerin gücü olimpiyatlarada yansıyor. Herzaman abd birinci oluyor ama pekinde kazanan çinde artık ciddi bir güç. Bizde 50 lerdeyiz:-(

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Başkomutan dünya lideri okursa bu mesajını geçmiş olsun sana :(

Başkomutan dünya lideri okursa bu mesajını geçmiş olsun sana :(
Allah allah ne var ki bunda. Olimpiyatlar devletlerin kendini sergilemesidir. Bizim yerimiz elliler olmamalı. Hedefimiz ilk 10 olmalı. Çünkü potansiyelimiz var ama bunun içinde ciddi bir yatırım ve teşvik olmalı. Zaten yavaş yavaşta yapılıyor ama geç kaldık. Bundan 20 sene önce esamesi okunmayan çin artık ya iki ya üç oluyor, bunniçin 20-30 sene evvel hazırlıklarını yaptı adamlar. Kolay olmuyor bu işler.

Allah allah ne var ki bunda. Olimpiyatlar devletlerin kendini sergilemesidir. Bizim yerimiz elliler olmamalı. Hedefimiz ilk 10 olmalı. Çünkü potansiyelimiz var ama bunun içinde ciddi bir yatırım ve teşvik olmalı. Zaten yavaş yavaşta yapılıyor ama geç kaldık. Bundan 20 sene önce esamesi okunmayan çin artık ya iki ya üç oluyor, bunniçin 20-30 sene evvel hazırlıklarını yaptı adamlar. Kolay olmuyor bu işler.
Almanları eğitim konusunda zaten dünyada en iyileri belki. Yani onları bir kenara koyalım.

Rusya abd Cin

Bu ülkelerin eğitim seviyeleri bir tarafa vasat üstü iyi olması bir yana nüfusları çok yüksek seviyelerde.
Çin in nüfusu 1,4 milyar. İyi sporcu çıkmaması mucize olur ilgi gösterirsen biraz hükumet olarak.

Almanları eğitim konusunda zaten dünyada en iyileri belki. Yani onları bir kenara koyalım.

Rusya abd Cin

Bu ülkelerin eğitim seviyeleri bir tarafa vasat üstü iyi olması bir yana nüfusları çok yüksek seviyelerde.
Çin in nüfusu 1,4 milyar. İyi sporcu çıkmaması mucize olur ilgi gösterirsen biraz hükumet olarak.
Abd ve çini biyere koyalım, onlar kalabalık. İlk beşteki almanya ve ingiltere ve ilk onda italya, hollanda, fransa nüfusları bizden çok fazla değildir. Mesela 1 milyarlık hindistan nerde? Madalya bile aldığını duymadım. İş sadece nüfusla alakalı değil.

Abd ve çini biyere koyalım, onlar kalabalık. İlk beşteki almanya ve ingiltere ve ilk onda italya, hollanda, fransa nüfusları bizden çok fazla değildir. Mesela 1 milyarlık hindistan nerde? Madalya bile aldığını duymadım. İş sadece nüfusla alakalı değil.
Hindistan fakir ülke ve orta kesim ile zengin kesim pek spor la ilgilenecek zamanları olmuyor.
Cricket var işte ilgi alanlarında. Hükumet leri destek çıkmıyor bide ayrıca tabiki.

Ama İngiltere Fransa ve saire haklısın tabiki.
Adamlarda ama militan beri spor kültürü var sonuçta.

Servet Tazegül çeyrek finalde kaybetmişti. Repesaj maçında hakemler katletti ve elendi. Bronz madalya maçına çıkacaktı yoksa.

Abisi hakemlik bişey olduğunu düşünmüyorum ben.2-3 saniye kalmış,o kadar tecrüben var,adam bilmem kaçıncı sırada dünya sıralamasında.Orda sen o oyunu yemeyeceksin bitmiş artık maç.Rakip neredeyse san marino ayarındaydı bizimkine göre.Çok hafife almış belli ki.Klasik Türk kafası malesef veya Rus'a ağır şekilde yenilmenin travmasını yaşıyor

Kazakistan toplam 15 madalya kazandı daha da alabilir.
3 altın 5 gümüş 7 bronz.

Özbekistan 2 altın 1 gümüş 5 bronz.
Bu iki ülke bize fark atıyorsa yetkililer oturup düşünmek zorunda.

Üst Alt