Ön Çapraz Bağ Yırtılması - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ön Çapraz Bağ Yırtılması

üstad seninki belki kısmi yırtıkdır. benim ki ilk döndüğünde öyleydi fazla zorlama dediler topa devam ettim tam kopardım. sonrasında uyurken bile dizim yerinden çıkıyordu. en iyisi koparıp ameliyat olmak
Dostum ben o zamandan beri top oynamıyorum. Oynasam gider zaten. Bir kere hafif tenis oynadım onda bile gidiyordu. Arada koşuyorum sadece.

bu arada çok videoda herkes fizik tedavi diyordu ameliyattan sonra doktora ameliyatın 4. günü sordum hocam ne zaman başlarım fiziğe diye.

Aynen şu cevabı verdi " sen benim dediğim hareketleri yap diz popoya değsin. fiziğe gerek yok fizik tedavi yapamayanlar ağrısı olanlar için dedi. 2 ay sonra dediklerini eksiksiz yaptıktan sonra durumumu anlattım ve hiç ağrı olmadığını söyleyince bundan sonra dizi kendine bırak normal süreçte iyileşsin diye bir cevap verdi. Aynı doktora hocam buz yapayım mı dedim amelyattan sonra eve geçince yapmak istersen yap ama ben yapma diyorum dedi ama bu süreçte de en hızlı iyileşen hastalardan biri olduğumu düşünüyorum.

İnşallah fikir verir. ama her yiğit farklı yiyor bu yoğurdu. sizin doktorunuz başka bir şeyler söyler belki

Evet gerçekten çok iğrenç birşey. Ameliyattan sonra da bitmiyor her adımda falan tırsıyorsun, bayağı psikolojik baskısı da oluyor.

Mesela ben bir yerden atlarken falan ağırlığımı hep sağlam dize veriyordum ki hâlâ yaparım bunu iyice bilinçaltıma yerleşmiş.

sent via GSC
kaç yıl oldu ameliyattan sonra. Şu an aynı durumdayım zaten 4 yıla yakın bağsız geziyordum. o korku hep oluşmuştu ameliyattan sonra zıplamaya çok korkuyorum zıplamıyorum da. hep dizim dönecek hissi var

kaç yıl oldu ameliyattan sonra. Şu an aynı durumdayım zaten 4 yıla yakın bağsız geziyordum. o korku hep oluşmuştu ameliyattan sonra zıplamaya çok korkuyorum zıplamıyorum da. hep dizim dönecek hissi var
2014 sonbahar da koparmıştım, 2014 noel de ameliyat olmuştum. 2016 Nisan da tekaradan futbola başlayıp 2016 Aralık'ta yeniden kopma değil de kısmi yırtılma olmuştu. O gün takımda futbol oynamayı bıraktım artık ayda 1 falan öylesine oynuyorum.

Ikincisinde doktor istersen ameliyat olabilirsin ama olmazsan da sorun olmaz demişti takım bazında futbol oynamadığın müddet diğer herşeyi yapabilirsin dedi, ki herşeyi de yapıyorum. Bazen dizim ağrıyor ama pek sorun değil.

sent via GSC

2014 sonbahar da koparmıştım, 2014 noel de ameliyat olmuştum. 2016 Nisan da tekaradan futbola başlayıp 2016 Aralık'ta yeniden kopma değil de kısmi yırtılma olmuştu. O gün takımda futbol oynamayı bıraktım artık ayda 1 falan öylesine oynuyorum.

Ikincisinde doktor istersen ameliyat olabilirsin ama olmazsan da sorun olmaz demişti takım bazında futbol oynamadığın müddet diğer herşeyi yapabilirsin dedi, ki herşeyi de yapıyorum. Bazen dizim ağrıyor ama pek sorun değil.

sent via GSC
ben de en fazla kaleci olurum diyorum artık

Evet gerçekten çok iğrenç birşey. Ameliyattan sonra da bitmiyor her adımda falan tırsıyorsun, bayağı psikolojik baskısı da oluyor.

Mesela ben bir yerden atlarken falan ağırlığımı hep sağlam dize veriyordum ki hâlâ yaparım bunu iyice bilinçaltıma yerleşmiş.

sent via GSC
Demek bu yüzden bu sakatlığı yaşayan çoğu futbolcu korkudan o psikoloji ile eskisi gibi olamıyor.

bende 1 ay önce bileği burktum geçmiyor bi türlü şişlik falan yok ama top oynarken iğne batırılmş gibi oluyor bu işlerden anlayan varmı renkler ne sürede geçer

Iyi dilekler için teşekkürler herkese. Yalnız bu ameliyatı yaptıranların ilerleyen yıllarda veya yaşlılıkta diz kireçlenme riski artıyormuş

Demek bu yüzden bu sakatlığı yaşayan çoğu futbolcu korkudan o psikoloji ile eskisi gibi olamıyor.
Kesinlikle bir etkisi var. Olay bunu çabuk atlatmakta bitiyor.

Ben mesela Bülent Korkmaz veya Melo gibi her topa her rakibe gözü kapalı dalan birisiydim. Sakatlıktan sonra kısmen oyun stilimi değiştirdim bu yüzden. Insan her hareketinde tereddüt ediyor başlarda tekrardan alışana kadar.

sent via GSC

3 ay önce Mert Günok'a olanın aynısı oldu kalede hızlı hücumu karşılamak için geri koşarken zemine ayağım takıldı ön çapraz bağ koptu menisküs grade 2 falan filan. Ceviz kabuğu kırılma sesi geldi dizimden direkt yere attım soğuk uygulaması vs.

Çok iyi 3-4 uzman ile görüştüm ameliyatı önermediler 6 ay sonra İngiltereye gideceğim yoğun bir hazırlık döneminde olduğumdan, 1 ay ödemin gitmesi beklendi ardından fizik tedavilere başlandı.

Fizik tedaviler hala devam ediyor bende boşluk hissi hiç olmadı etrafındaki kasların gücünden midir bilmiyorum ama spor hayatım tamamen bitti bisiklet sürüyorum yüzüyorum o kadar başka spor yok.

3 ay önce Mert Günok'a olanın aynısı oldu kalede hızlı hücumu karşılamak için geri koşarken zemine ayağım takıldı ön çapraz bağ koptu menisküs grade 2 falan filan. Ceviz kabuğu kırılma sesi geldi dizimden direkt yere attım soğuk uygulaması vs.

Çok iyi 3-4 uzman ile görüştüm ameliyatı önermediler 6 ay sonra İngiltereye gideceğim yoğun bir hazırlık döneminde olduğumdan, 1 ay ödemin gitmesi beklendi ardından fizik tedavilere başlandı.

Fizik tedaviler hala devam ediyor bende boşluk hissi hiç olmadı etrafındaki kasların gücünden midir bilmiyorum ama spor hayatım tamamen bitti bisiklet sürüyorum yüzüyorum o kadar başka spor yok.
geçmiş olsun dikkat edelim

1 halısahada sağ dizimin üzeridne 300 derece dönerek başıma gelen iş ... allah kimseye diz sakatlığı vermesin. Bağ ile beraber dizimi parçaladım diyebilrim kapak hariç- tüm kıkırdak yapısı falan elden geçti.

çok çok büyük geçmiş olsun

benim gibi halısaha basket koşu olarak sürekli harektli birini oturttu ve hep bir korku var artık vucütta mekanizma olarak cesaret 0.

basket maçı yapamıyorum özellikle .

Ameliyat sonrası yeteri kadar güçlendirme seansı verilmemişti - 1 yıl sonrasında minisküs yırığı ameliyatı oldum. sonrasında adam gibi güçlendirme yapınca rahat ettim.

benim dize bi kere bişey oldu döndü gibi krtt diye ses geldi o günden beri top fln oynayınca dizin orta sol kısmı kasılıyor ve ayağımı full hız boşa sallayınca fln ağrıyor dra fln gitmedim aslında gittim de böyle bişey anlamam şişmişken mr lazım fln dedi ben de nerden bulucam onu dedim. menüsküs fln olabilir bağdan ziyade. ne acaba

1 halısahada sağ dizimin üzeridne 300 derece dönerek başıma gelen iş ... allah kimseye diz sakatlığı vermesin. Bağ ile beraber dizimi parçaladım diyebilrim kapak hariç- tüm kıkırdak yapısı falan elden geçti.

çok çok büyük geçmiş olsun

benim gibi halısaha basket koşu olarak sürekli harektli birini oturttu ve hep bir korku var artık vucütta mekanizma olarak cesaret 0.

basket maçı yapamıyorum özellikle .

Ameliyat sonrası yeteri kadar güçlendirme seansı verilmemişti - 1 yıl sonrasında minisküs yırığı ameliyatı oldum. sonrasında adam gibi güçlendirme yapınca rahat ettim.
Geçmiş olsun. Spora devam edecekler için tek yol ameliyat ve sağlam fizik tedavi. Ben hayatımdan bahsettiğim iki spor hariç kalanları çıkardım malesef.

Gerçi dediğin gibi ameliyatta olsan fizikle tank gibi de güçlensen o güvensizlik hep içinde oluyor zevk bile alamıyorsun diyorlar. A

Futbol hayatımı bitiren hadisedir. Zaten hiç bir zaman profesyonel olarak oynamadım ama halı saha maçı bile yapamıyorum. Çapraz bağ ve aşil tendom kopma riski beni günden güne bu işten soğuttu. Çok çeviktim eskiden özellikle pandemi ile gelen kilo artışı sonrasında vücudumun hamlaşması spor hayatımı bitirdi.

Bazen ufaklık ile futbol oynuyorum ama risk hep aklıma ya bağlarım koparsa diye çoğu zaman zorlamıyorum gol olacaksa olsun ucunda ölüm yok ya diyorum. Yaşamadığım hastalığın korkusu beni yiyip bitirdi cehalet mutluluk derler ya aynen öyleymiş

Zamunda sitesinde indirdiğim tendon ameliyatı videosu izlediğim günden beri böyleyim. sadece diz bilekte değil genel olarak vücudumun çoğu bölgesine karşı daha naziğim artık seks hayatım bile bitti. Hanım değiştirelim mi der ben yılların misyoneriyim babam liseye yazdırdı o günden beri başka şeyi bilmem. Hanımda sitem ediyor ama vücuda alıştırmadığım birşey yaptıramam diyorum yoksa sakatlanırım Allah korusun.
Herkes dikkat etsin ısınmadan hiç birşey yapmayın burada temel iki nokta biri ısınma iki vücudumuzu bilmek.

Çok yakın bir olay oldu geçenlerde Telefonum düşüyordu, masada uzansam belki yetişirdim ama yapmadım çünkü ben bir maymun değilim en son kolumu sıraya girmek için askerde uzatmıştım.

Geçmiş olsun. Spora devam edecekler için tek yol ameliyat ve sağlam fizik tedavi. Ben hayatımdan bahsettiğim iki spor hariç kalanları çıkardım malesef.

Gerçi dediğin gibi ameliyatta olsan fizikle tank gibi de güçlensen o güvensizlik hep içinde oluyor zevk bile alamıyorsun diyorlar. A
şöyle en güzel tarif edebilirim.

Halısahada hani tatlı sert yan yana koşarken adam topu bi tık açarsa sokarsın ya ayağı müdahele edeyim diye vucutla önüne geçmek amaçlı - o yok, yani o komutu yapmıyor vucüt istesemde. en kolay böyle tarif edebilirim. bide tabi 30 üstü oluncada aman sakatlık olmasın kimseye kafasıda var tabi.

ameliyat olunmuşsa ciddi bir güçlendirme %150 tavsiyemdir - ben ilk gittiğimde adam kaldırdı beni , aynada şortu yukarı kıvır iki bacağına bak dedi. ameilyat geçirdiğim diğernin yarısıydı mesela kütle olarak şok olmuştum. güçlendirmekte o kadar zevkli değil efor ve sabır lazım. denge testlerinde biraz can sıkıyor.

1 tanede kabusum alet vardı - fizyoterapist hatta karşına geçiyor senin bilerek sinirlendiriyor seni baya gaza gel diye. Cihaz bacağını ileri ittiriyorsun mesela , eşit güçte geri tutuyor yani sürekli arttırman lazım gücü, geri çekerkende öyle. Çok zor bir şey sakatlık sonrası en moral bozan oydu. Volkan Demirel ayısı gelmişti bir kere destek amaçlı benden önce yaptı mesela kontrol ediyorlardı (Fenevli sporcular çoktu o merkezde ben gittiğimde) - ayının harbi anormal gücü vardı hiç unutmam. Ekrandaki grafik %100den başlayıp 99 a inmemişti bile.

Üst Alt