Mario Lemina: "Galatasaray'da duygusuz olamazsınız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mario Lemina: "Galatasaray'da duygusuz olamazsınız"

1578055149930.png

Galatasaray'ın sezon başında Southampton'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Mario Lemina, France Football'a özel bir röportaj verdi.

Lemina, verdiği demeçlerde sarı kırmızılı taraftarın tutkusundan, sezon sonu Premier Lig ekibine geri dönüp dönmeyeceğine kadar birçok konu hakkında konuştu.

"Galatasaray benim için en uygun takımdı"
Gabonlu futbolcu, uzun süreli yaşadığı sakatlığını atlattığını belirtirken, "Gerçekten çok iyiyim. Southampton'da uzun bir süre sakatlıklarla boğuştum ancak şu an iyiyim. Kendime yeniden başlamak için uygun bir yer arıyordum ve Galatasaray'da bunu buldum" ifadelerini kullandı.

"Zirveye yaklaşacak çok fazla silahımız var"
Lemina, sarı kırmızılı ekibin sezona iyi bir başlangıç yapamamasının sebebini, yapılan birçok transfere bağlarken, "Galatasaray geleneksel olarak her sezon başı birçok zorlukla karşılaşıyor. Bunun nedeni ise her yaz birçok oyuncunun takıma katılması. Kolektif olarak bakıldığında evet her şey mükemmel değil. Ne yazık ki şu an olmamız gereken yerde değiliz. Ancak zirveye tırmanmamıza yardım edecek çok fazla silahımız var ve sezonun geri kalanında bunları yapacağız. Takımda önemli bir yerim var ve o ivmeyi yakaladığımı hissediyorum" dedi.

"Daha önce de Galatasaray'la görüştüm"
26 yaşındaki oyuncu, Monaco ve diğer Avrupa kulüplerinin teklifleri olmasına rağmen, neden Galatasaray'ı tercih ettiğini ise şöyle açıkladı: "İki ya da üç yıl önce Galatasaray'la görüşmüştüm. Birkaç nedenden dolayı transferim gerçekleşmemişti ancak bu yaz tekrar temas kurduklarında beni ne kadar istediklerini fark ettim. Bu isteği ve ilgiyi görmek transferimde önemli bir rol oynadı."

"Galatasaray taraftarına kayıtsız kalamıyorsunuz"
Galatasaray taraftarına kayıtsız kalamadığını belirten Gabonlu futbolcu, "Aslında taraftarlarla çok fazla bağ kuran biri değilim ama burada, Galatasaray gibi bir kulüpte taraftarın desteğini o kadar çılgınca hissediyorsunuz ki kayıtsız kalamıyorsunuz. Üstüne bir de iyi bir performans sergilediğinizde inanılmaz destek görüyorsunuz. Burada sadece takımını sevmek yeterli değil. Onlar gerçekten fanatikler. Bu duyguya inanmak için yaşamak ve görmek gerek." şeklinde konuştu.

"Sezon sonu neler olacağını göreceğiz"
Lemina, "Kariyerine Galatasaray'da devam edecek misin?" sorusunu ise "Galatasaray'da aile gibiyiz. Southampton'da iki yıllık sözleşmem kaldı. Şu an Galatasaray'da çok mutluyum, bu kesin. Sezon sonuna kadar takımımın hedefe ulaşması için elimden geleni yapacağım. Ondan sonrasını ise göreceğiz" diye yanıtladı.
(Goal.com)​

Umarım sakatlık sorunlarını atlatır ve uzun süre bizde kalır.

Aidiyet duygusunu paylaşan VE bunu sahada gösteren oyuncuları severim.

Lemina şu ana kadar bu çizgide gidiyor.

Mario Lemina: ''Galatasaray 2-3 sene önce beni istemişti fakat olmamıştı. Bu yaz tekrar beni istediklerini öğrenince ciddi bir ilgi olduğunu hissettim ve geldim. Galatasaray, Marsilya gibi hatta daha fazlası, taraftar sevgisi çok fazla olan bir takım.''

Mario Lemina: ''Taraftar ve takım için her şeyimi ortaya koymak, açıkcası özlediğim duygulardı, bu durumda bu macerayı denemek istememde etkili oldu. İyi performans gösterdiğinizde taraftarlar size bin katını veriyor geri. Bu duruma kayıtsız,hissiz kalamazsınız.'' (Hürriyet)
Gözlerim doldu ne güzel konuşmuş :(

Birak abi bosver sen mekkenin fethi konusu ac da oraya gelelim, bunlarla olmaz!!
Mekke'nin Fethi konusunda söyleyebileceğim fetih günü herkes fetih sevincini yaşadıktan ve kabede yatsı namazını kıldıktan sonra evlerine dağılır zira muhaccirler evlerine hasrettir. Yemekler yenir sonra birden ahalinin aklına resullullah gelir zira herkesin evi barkı vardır ama peygamber efendimizin evi satılmıştır ve yakın akrabalarının hepsi medinededir...

Ahali kabe etrafına doluştuklarında amcası hazreti abbas aleyhiselam ile peygamberimizi kabenin merdivenlerine oturmuş görürler. Evlerine çağıran ahaliye biz de evimizdeyiz der hazreti abbası sitemkar bir şekilde. Peygamber efendimiz eliyle tutar amcasını bugün herkes evine sokağına kavuştu der bugün kendinden geçmeyecekseniz ne zaman hoş görün hadi herkes evine der...

Öyle yani bugün öyle bir anlatılıyor ki unutuluyor öksüz, yetim, emin, baldırı çıplak, çekirge yiyen, dürüst, mütevazi, tutumlu bir peygamberin ümmeti olduğumuz ;) sultanlar gibi anlatılıyor da hakikatte vefat ettiğinde kalkanı bir yahudi tefecide rehin idi peygamberimizin...

Üst Alt