Hulk da Çin'e Transfer Oldu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hulk da Çin'e Transfer Oldu!

Bazen düşünüyorum da ben futbolcu olsam sırf para için ÇİN'e transfer olmam. Neden tercih ediyorlar merak ediyorum.
Adam 29 yaşına gelmiş. Brezilya kökenli ve büyük olasılıkla açlık fakir bir aileden çıkma. Para için chin değil Argentin milli takımında bile oynar bunlar. Bu saaten sonrada zaten futbol tarihine imzasını atamam düşünüyor olabilir bari paraları götüreyim şu önümdeki 3-4 sene içinde.

Aslolan Galatasaray !!!

Dogrusunu yapmis artık yaşı gelmek uzere.Yıllık 20 milyondan 5 sene kapak atsa Çin'e 100 milyon euro yapar.Daha primler,maç başılar,reklam gelirleri,sponsorluk vs. saymıyorum bile.Onlarla birlikte 150 milyon euro'yu bulur heralde?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20 milyon nedir ya bunu hulka veren acaba messi veya ronaldo ne verirdi gitmis olsalardi

Yaya'ya yıllık 36 teklif ettiler.

Bazen düşünüyorum da ben futbolcu olsam sırf para için ÇİN'e transfer olmam. Neden tercih ediyorlar merak ediyorum.

Aynı şeyi Türkiye ve Rusya için söylüyorlardı, 2-3 sene önce Hulk ve Witsel Rusya'ya, Sneijder bize geldiğinde "yazık, kariyer yerine parayı seçti" diyorlardı. Çin bu işe girince işin kapsamı genişledi, şimdi "Türkiye ve Rusya'ya gitse keşke en azından Avrupa kupalarında kalacak, Çin'e mi gidilir" diyorlar. Gün gelecek "keşke Çin'e gitse,dünyada kalırdı, Mars'ta ne işi var" diyecekler belki de.

Çin biraz farklı bir bilinçle iş yapıyor ama, kulüp sahipleri Avrupa'daki kulüpleri de satın alıyorlar veya almaya çalışıyorlar. Çin'li firmalar da Avrupa ve Amerika'da şirketlerin peşinde, Çin hükümeti her ülkede hazine bonolarını filan topluyor. Çin herşeyi satın almaya çalışıyor. Karşılığında da plastik oyuncak, güneş gözlüğü, çakma gucci satıyor dünyaya.

CmGxb3OWAAAMprp.jpg

Selçuk
Ched gibi azda olsa para edecek herifleri itelemek lazım.

Selçuk,burak sebebiyle olumlu bakabilir
Ched ise para sebebiyle.

Lanet gelsin DURSUNA!

ben büyük oyuncuları anlamıyorum bu adamları zorlamı gönderiyorlar çine rusyaya katara

hadi hulk neyse ama shaktardan texerria cok büyük takımlarda oynayabilecekken gitti çine mahvetti kariyerini

bonservis fiyatını duyunca kulüpler zorluyormu acaba futbolcu gitmiyorum kardeşim deme hakkı yokmu

ben büyük oyuncuları anlamıyorum bu adamları zorlamı gönderiyorlar çine rusyaya katara

hadi hulk neyse ama shaktardan texerria cok büyük takımlarda oynayabilecekken gitti çine mahvetti kariyerini

bonservis fiyatını duyunca kulüpler zorluyormu acaba futbolcu gitmiyorum kardeşim deme hakkı yokmu

Kimse zorla gitmez, farkindaysan yillik ucretleri 10-15 milyon euro dan basliyor. Her futbolcu gider, Avrupa da devam etmek var yillik 3-4 milyon euro ya. Cin de 4-5 mislisini kazanmak var. Ozellikle Brezilyali futbolcular icin para > kariyer dir.

Cunku adamlar fakirlikten gelme, dogal olarak Brezilyada tum sulalesine bakacak kadar para toplamaya calisiyor. Tabiki Cin kulupleri de daha fazla bonservis de odedegi icin oynadigi takimin Baskani da oraya satmak isteyecektir.

Üst Alt