Hazırlık Maçı | Olimpija Ljubljana 1-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 1 Ağustos - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Olimpija Ljubljana 1-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 1 Ağustos

Cevap: Hazırlık Maçı | Olimpija Ljubljana 1-1 Galatasaray | M.S | 1 Ağustos

Bu takıma acil olarak melo lazım. Culio kalmalı ki bence culio zaman zaman amrabatı bile kesecektir. bileklerine çok hakim. Yekta kurtuluş bize ilk geldiği sene çok sevinmiştim. Fakat sonra sakatlıklardan bir türlü kurtulamadı o da bileklerine çok hakim. Hele hakana attığı bi pas var. mis mis.. Hakan balta mutlaka ameliyat olmalı. bugün özellikle dikkat ettim kendini fazla zorlamıyordu. tedirgindi biraz. Sistemde pek bi farklılık görmedim özellikle ilk yarı. atakta yine 2-5-3 oynuyorduk. geçen sezon ligde oynadığımız gibi.. Son olarak hamit ve eboue'ye kısa bir yorum yapmak istiyorum. ''İkisinide takıma kazandıranlardan ALLAH razı olsun.''

Dikkatimi ceken birsey var; kisa paslarla cezasahasina girislerde etkili olacak gibiyiz. Ne dersiniz?

çağları düşünür demiştim hoca fakat çağlar yoktu ama orası rieranın işi değil ofansı var defansı sıfır bence adriano ve melo gelirse taş gibi takım oluruz ... forvette de elmanderi kesebiliriz gönül istemiyor lakin en uygunu bu gibi çünkü burak umut çıkarsak burağın kanada kayma özelliği var

******************muslera*****************

eboue****semih*************ujfa*****adriano

******hamit *****melo****selçuk*****amrabat

burak**************

*****************umut*******************

raylı sistem faih hoca bayılır böyle taktiklere euro 2012 italyayı izlediyseniz anlarsını yine 442 ama değişken sistemlere bürünebilen bir takım burak hem forvet hem sağ kanat gibi oynar hamit içeri kat eder yoksa verim alamayız gibi duruyor

Malesef maci canli izliyemedim ama izledigim kadariyla gectigimiz sezon olan dar alanda kisa paslar ve rakip savunmayi göbekten delmeye devam ediyoruz. Hamit - Eboue konusunda görmedigim icin hic birsey diyemiyecgim ama ümitliyim!

Gözüme batan tek hata >>>> yedigimiz gol'de Danny tercih hatasi yapiyor dakika 2 saniye 3 özette. Yanindaki rakibi birakip bosa cikan topa hamle yapmak istiyor ardindan yetisemiyecegini görünce bulundugu pozisyon cok hatali gol'de burdan kaynaklaniyor.

Futbolun defans ve kaleci icin gecerli temel kurallardan birini ekliyoruz hemen: Rakip oyuncuyu senin önünde durduracak veya yavaslatacak bir takim arkadasin var ise göbekteki pozisyonunu asla ele vermiyeceksin!

Umarim Danny bu hatasini kendisi o anda yaptigini anlamis olur veya teknik ekipten kendisine tekrar tekrar izletirler yoksa bu pozisyon ve hamle yapma hatasi rakip takimlari bol bol Muslera ile karsi karsiya birakir. Bu hatadan sonra malesef Danny artik mercek altinda :Z6:

Ilk "ciddi" diyebilecegimiz hazirlik maci oldugundan dolayi, skor cok önemli degil sahadaki dagilim pas alis verisi ve gol pozisyonuna girmek daha önemli ve bu konuda özet'te cok olmasada ciddi pozisyonlara girmeyi basarmisiz.

Hamit'in kulağını çekmek lazım çok şahsi oynadı

Daha yeni yeni siftah yapıyoruz. Şaka gibi, eleştirmek için çok çok erken. Ne kadar yazmış olsak da, zaten çıkıp yine birisi bir şeyler diyor ama, neyse. Elbette fikirlerinizi yazacaksınız. Ama biraz da olayın farkında olalım..

Maçın özeti : İstersek 10 tane yiyelim Semih 'e bişey olmasın Allah 'ım:bid:

Adı üstünde hazırlık maçı. Yok Hamit niye frikik kullanmış, yok Burak niye kullanmış.

Bunlar hep denemek için, maçın amacı bu.

Sanki CL maçına çıktık da, saçma sapan işler yaptık.

Eleştirmek için çok ama çok erken.

Başımızda İmparator varsa,üstelik elinde şampiyon bir takım varsa ve çok verimli ve formda isimler takviye edilmişse GALATASARAY'IM yerinde saymaz büyük başarılara yine,yeni,yeniden yelken açar....

transferler tamamlandıktan sonra zor puan kaybederiz ligde.Burak cok iyi transfer,rakibi cok bozuyor.melo cok önemli,amrabat katkı yaparsa kolay kolay yenilmeyiz.

Adı üstünde hazırlık maçı. Yok Hamit niye frikik kullanmış, yok Burak niye kullanmış.

Bunlar hep denemek için, maçın amacı bu.

Sanki CL maçına çıktık da, saçma sapan işler yaptık.

Eleştirmek için çok ama çok erken.

Aynen :yenieek:

Takım maç kondüsyonu kazansın, çalışılmış set ataklar vardır onlar denensin bunlar herşeyden önemli.

Ön elem filan oynamışız gibi yaklaşımlar komik geliyor bana. Maçın büyük kısmını izledim. İlk yarıdaki düzen üzerine Melo-Amrabat-Elmander belki bir de sol bek eklenirse bu takım ligi süpürür.

Karşılaştırma yapmaya gerek yok ama resmi maç oynayan fb nin hali ortadayken, gayet ayağa ve dikine oynayan, daha doğru düzgün maç yapmamış takımımız iyi durumda.

Burak'ın geçen sene Trabzon'da büründüğü role GS'de de iş yapar gibi duruyor. Kısa paslarla araya kaçma 1-2 kere oldu ancak bu daha fazla olacak gibi duruyor. Bu maçta gösterdi ki Melo,Amrabat ve sol beke ihtiyacımız var. Onlarda gelirse takım tam rayına oturacak. Ancak ben hala Hamit'in son anda Ali Yıldırım'ın yaptıgı açıklamadan sonra GS'ye geldiğini düşünüyorum :) Bu benim şahsi düşüncem. Pek takımı sahiplenerek oynamadı bu maçta.

InsAllah Hamit dünki mactan cok uzak bir görüntü ile performansini beklenen seviyelere tasir !!!

Kadromuz lig maçlarında şöyle olacak bence:

Muslera

Eboue Semih Ujfalusi Çağlar

Hamit Melo Selçuk Amrabat

Elmander Burak

Avrupa maçlarında tek forvet oynayabiliriz..

Muslera

Eboue Semih Ujfalusi Culio

Hamit Selçuk Melo

Engin Amrabat

Burak

ozetten anladıgım baya pozısyon var bu guzel emre sercan aydın baya etkılı olmuslar bencede culıo gıder bu takımdan yekta da hayal kırıklıgı olacak ne yazık kı ..

top klas adamlar bellı selcuk burak hamıt bu takımın da ustunde avrupa capında adamlar melo elmandr ve amrabatla ucarız ınsallah

ben yektayı beğendim. sakatlık psikolojisine rağmen iyi oynadı. yerine alışırsa süper olur. malesef engin baytar daha ısınamamış..kötüydü..

3 saat uçak yolculuğu yapılıp aynı akşam maça çıkıldı. inönü'de bjk ile oynamaya gider gibi slovenya'ya maç oynamaya gittik lan :asd:

ciddi sayılabilecek ilk maç için fena da oynamadı GS. Hamit, Burak gayet iyiydi ilk maçlarına göre. Bu takıma daha Elmander, Amrabat, Melo, bir de sol bek eklenecek. birlikte oynadıkça uyum daha da artacak vs.

Çıkan kadronun %100 ideal kadro olmadığı ortada. Maalesef izleyemediğim için yorum yapmak ta doğru olmayacak. Hazırlık maçı olduğu gerçeğini unutmayalım. Elbette resmi müsabakalarda ve kadro ideale yaklaştığında oynanan oyun ve skor da farklı olacaktır.

Üst Alt