Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | Maç Sonucu - Sayfa 138 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | 24 Temmuz | Maç Sonucu

Ujfalusi transferi benimde içime sinmemisti, aklimda nedense kazma diye kalmis, yasi da bayagi ilerlemisti.. Ama bugün oynadigi futbol gerçekten, alayimiza kapak oldu.. Insallah böyle devam eder.. Bir kez daha, futbolculara önyargiyla yaklasmamamiz gerektigini ögrenmis olduk..

Isten yeni geldim. Malesef maci kacirdim. Nasil oynadik.

Merak ettiklerim:

Arda nasil oynadi?

Sabri hangi pozisyonda ve nasil oynadi?

Selcuk ve Ujfalusi?

En cok göze batan oyuncu?

Intermi daha iyidi , bizmi?

Defans nasildi. 0-0 tmmda, hata varmiydi cok?

Isten yeni geldim. Malesef maci kacirdim. Nasil oynadik.

Merak ettiklerim:

Arda nasil oynadi?

Arda, her zaman daha iyi olabilir.. Bugün kötü degildi, ama istedigimiz, alistigimiz Arda'da degildi..

Sabri hangi pozisyonda ve nasil oynadi?

Orta alanin sag tarafinda gibi oynadi..

Selcuk ve Ujfalusi?

Ujfalusi sag bek oynadi.. Ve harikaydi..

En cok göze batan oyuncu?

Selçuk ve Ujfalusi bana göre.. Selçuk gözümüzün pasini sildi, Ujfalusi ise sagbekte oynadi ve yardirdi diyebiliriz.. Rahat 15 kere gidip gelmistir..

Intermi daha iyidi , bizmi?

Biz daha iyi oynadik..

Defans nasildi. 0-0 tmmda, hata varmiydi cok?

Servet ve Balta iyiydi bugün, genel olarak herkes begendi.. Balta bir kaç kez ters kademeye girerek herkesi sasirtti, Servet'te hatasiz oynadi gibi.. Aksayan tek futbolcumuz vardi, o da Ayhan'di.. Kaybettigi bir top sonrasi az kalsin golü yiyorduk..

Aykut'ta iyiydi, Taffarel'den birseyler ögrenmeye baslamis..

...

Ben de mactan henüz geldim. Güldük, eglendik zira karsimizda Inter ve daha önemlisi "en kötü halimiz bu olsun" dedirten bir Galatasaray vardi. Mesale olayina gelince, bu destek degil köstek olmaktir ki bunun adi destek olsaydi Kaptan eline mikrofonu alip, yalvarircasina "yapmayin" demezdi degil mi? Tamam, sesin ciktigi yer de orasiydi yani uA ama güzel olmak meseleyse eger, güzel kalmak da meseledir. Hos, tadinda biraktilar diyebiliriz.

Bir anektod; yakilan mesaleler sonrasinda Kapta'nin seslenis ve serzenislerine aldirmayan gruba yönelik "mesale yakan fenerli olsun" seklinde bir cikisimiz oldu arkadaslarla. Tamam, mesaleler sönmüs, sönmek üzereydi ki az da olsa katkimiz oldugunu düsünüyorum ki olmaliydi zira, macin ertelenmesi bir yana ceza dahi alabilirdik. Tabii ki uA tatli-sert karsilik verdi bize "ultrAslan, ultrAslan... yakiyor, yakiyor..." seklinde :)

Evet, az kalsin yakiyordunuz, uA'yi desteklemisimdir cogu zaman ama yanlisa "yanlis" demek taraftarligin, diyen de taraftarin ta kendisidir.

Iyi, güzel, hos da ama yasak iste ne yapalim?!

Bu maçla uruguay paraguay maçlarının tamamlarını yahut geniş özetlerini nereden izleyebiliriz beyler..

Galatasaray'ın bu maçı bana Barcelona'ların, Real Madrid'lerin, Manchester United'ların en kral maçlarından daha çok zevk verdi.

Çünkü kulübümün iyi oynayan maçlarını özlemişim, presi özlemişim, saha içinde birbirine sahip çıkan ve takım arkadaşlarına yardımcı olan Galatasaraylıları özlemişim.

SADECE GALATASARAY !

Mücadele, yardımlaşma, hırs hepsi vardı maçta. Oynatmamayı ve oynamayı birarada yapabilmeyi başarmışlar. Selçuk sorunun büyük bir bölümünü halletmiş. Alıyor, veriyor, saklıyor, basıyor herşey yapıyor. Allah sakatlık belası vermesin. En isabetli transferimiz.

Yalnız Arda'ya yine çok iş düşüyor. Melo'nun gelişiyle biraz daha rehetler mı onu zaman gösterecek. Elmander'in performansını değerlendirmekten ziyade hırsı ve gayretini konuşmaklazım. Sanki kendini yeni ispat etmek isteyen altyapıdan alınmış genç gibi. Bu yanıyla güzel.

Ujfalursi'nin sağ bekten aktığını A.Madrid'te iken çok görmüş ve keşke bizde oynasa diye hayıflanmıştım. Bu maçta çok iyi performans gösterdi sağ bekte.

Ben hala Kazım'ın yerine iyi bir sağ açık alınması gerektiğini savunuyorum. Keita'yı izledikten sonra Kazım yavan geliyor. Golcü o kadar gerekli değil bana göre.

Mücadele, yardımlaşma, hırs hepsi vardı maçta. Oynatmamayı ve oynamayı birarada yapabilmeyi başarmışlar. Selçuk sorunun büyük bir bölümünü halletmiş. Alıyor, veriyor, saklıyor, basıyor herşey yapıyor. Allah sakatlık belası vermesin. En isabetli transferimiz.

Yalnız Arda'ya yine çok iş düşüyor. Melo'nun gelişiyle biraz daha rehetler mı onu zaman gösterecek. Elmander'in performansını değerlendirmekten ziyade hırsı ve gayretini konuşmaklazım. Sanki kendini yeni ispat etmek isteyen altyapıdan alınmış genç gibi. Bu yanıyla güzel.

Ujfalursi'nin sağ bekten aktığını A.Madrid'te iken çok görmüş ve keşke bizde oynasa diye hayıflanmıştım. Bu maçta çok iyi performans gösterdi sağ bekte.

Ben hala Kazım'ın yerine iyi bir sağ açık alınması gerektiğini savunuyorum. Keita'yı izledikten sonra Kazım yavan geliyor. Golcü o kadar gerekli değil bana göre.

Son paragrafa kesinlikle katılıyorum. Bize akıcı bir sağ açık lazım. Dünkü bindirmeleri hep Ujfa yaptı. "İyi güzel de nerede bizim sag acık" dedim izlerken. Gözüm hep Keita'yı aradı.

Size birşey sorucam. " Galatasaray Futbol takımı 90 dk boyunca kalecmize kaç kere geri pas verdi saydınız mı?"

Maçın süper zevkli ve eğlenceli geçmesinin tadı bu nüanstaydı bence. Sadece ileri ve atak futbol düşündük.

Fatih hoca bu illeti çözmüş galiba =)

Sabri orta sahada oynayacak dediğimde karşı çıkan arkadaşlar :tiphat:

Size birşey sorucam. " Galatasaray Futbol takımı 90 dk boyunca kalecmize kaç kere geri pas verdi saydınız mı?"

Maçın süper zevkli ve eğlenceli geçmesinin tadı bu nüanstaydı bence. Sadece ileri ve atak futbol düşündük.

Fatih hoca bu illeti çözmüş galiba =)

Selçuk faktörünü unutmayalım.;)

275 sayfa olmuş . ne kadarda özlemişiz güzel futbolu :) yenilsek 130 sayfada kalıyordu başlıklar kimse birşy yazmak istemiyordu şimdi herkez mutlu herkez umutlu

maçı 36. dk. dan itibaren izleyebildim 19:30 zannediyordum başlangıç saatini. 10 numara mevkiine iyi birine ihtiyacımız var genel olarak mücadeleden takım kurgusundan memnunum. Urfalı sağ bekte Sabri Orta alanda sırıtmadı. Elmander in biraz daha zamana ihtiyacı var. Ama takım bütünü genel olarak iyi puan aldı. Aykut 2. kaleci olma konusunda Ufuktan 1 adım öne geçti. Gökhan beni şaşırttı ha sakatlandı ha sakatlanacak diye bekledim bütün maç sakatlanmadı :) Selçuk orta sahaya kalite getirdi. Baros yüzünden hırs okunuyor. Benden en kötü puanı Taraftar aldı. Nasıl bir aymazlıktır nasıl bir cehalettir nasıl bir ihanettirki bu böyle bir hazırlık maçında dahi maçı durdurup iptal noktasına getirebiliyorsun. Amacınız ne?. Hazırlıkta olsa maç yaptığın takım İnter ve bu bir vizyon maçı kaptanın rica ediyor Baros rica ediyor anons yapılıyor sen halen yakıyor ve sahaya atıyorsun. Bunları yapanların ciddi olarak taraftarımız arasına sızmış GS düşmanı F7 ler olduğuna kanaat getirdim. Meşale olayı dışında uzun zamandır ilk defa Takımımın maçını keyifle izledim. İlk defa güven duydum. Gelecekten ümit dudum ;)

Herşey iyi güzel maşallah nazar değmesin:) Selçuk'u A.Polat olur A.Sezgin olur ki inanmıyorum Ünal Reis Ali Dürüst Hasan Şaş..kim kazandırdıysa takıma Allah razı olsun diyorum başka da bişe demiyorum:D

İlk öncelikle statda dün çok güzel bir atmosfer vardı. Açıkcası kapalı tribundeki ailelerinde bu kadar katılacaklarını beklemiyordum. Mesale hoşuma gitsede abartmamak lazım, sonuçta kulüp ceza alıyor böyle durumlarda ve korkarimki ilerde adamlar bize statlarında mac yapmamıza izin vermeyecekler. Maca gelince Ayhan dısında herkezi beğendim. Özellikle Selcugun bu kadar koştuğunu bilmiyordum. Bana göre en büyük eksikliğimiz bir on numaradir. Malesef golcülerimiz olmasına rağmen fazla gol pozisyonu giremiyoruz. Cogu atağımız da sonunu getiremiyoruz.

Maça bakamadım balta nasıl mıllet ıyıydı fılan dıyo:D kafa fılan bulmuyosunuz ınş takım olarak nasıldık özetlerden kalecı aykut dıkkatımı cekti tafinin gelmesıyle etkı yapmıs galıba dıye dusunuyorum..

Üst Alt