Hazırlık Maçı | Bordeaux 1-3 Galatasaray | MS | 28 Temmuz | Spor Smart - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Bordeaux 1-3 Galatasaray | MS | 28 Temmuz | Spor Smart

hoca jimyi 10 numaraya cekse daha iyiydi.ömer sol kanatta oynadı sonradan,8 numarda kalmalıydı.ortasahanın ortasında daha iyi ömer

Toplu oyunumuzu yine çok beğenmedim. Ligdeki Muslera gibi Okan da top şişire şişire bir hal oldu. Eyvallah Ahmet-Marcao ikilisi topla çıkmada en iyi 2 tercih değil ama hiç yoktan hazırlık maçında insan gelecek adına umutlanmak adına daha ayağa oyun bekliyor. Bu bitmek bilmeyen top şişirmelerin tek güzel yanı bu yıl en azından Babel gibi bu toplara sahip olabilecek bir oyuncuya sahip olmamızı görmek oldu. Adam oyunu o kadar iyi biliyor ki ekstra bir çaba bile sarfetmeden kaç tane bu degajlardan indirdi ben sayamadım. Bir de Falcao gibi bir kalite alırsak şu imzamız haline gelen top şişirmelerimiz bir anlam kazanabilir. Gönül ister ki Bayern-Dortmund-Ajax gibi hızlı ayağa çıkalım ama görünen o ki hiçbir zaman öyle bir Galatasaray'a sahip olamayacağız. En azından doğru oyuncularla kötü sistemden tahammül edilebilir bir sonuç çıkarırız belki.

Ömer'in gelişimi güzel, Jimmy iyi, Adem'den bir şey olmaz. Adam sahadaki tek görevi gol atmak olan Yasin'in zaten uçuk maaşına bir de zam istemesinden dolayı golcü kanada olan ihtiyacımızdan alındı. Adem'den bundan fazlasını bekleyip toplu oyuna katılmasını ummak fazla uçmak olur. Böyle gol attığı, skora bir şekilde etki ettiği günlerde Adem parasını çıkarır, yoksa bir takıma seviye atlatacak oyuncu olmadığı kariyerinden belli zaten. Bu maçta saydığım isimlerle birlikte gençlerin 15 dakikalık performansından çok memnun oldum. Özellikle yıllardır gördüğümüz aynı teranenin aksine fizik olarak hazır olmaları, as takımın düzgün yapamadığı önde baskıyı ve topla hızlı çıkmayı başardıkları için çok ümitlendim. Erencan'ın pek bir numarasını göremedim açıkcası ben, Ali Yavuz, Mustafa, Mertcan hepsi iyiydi. Geçen yıllarda bulduğu şanslarda sahada silor salatalık gibi gezen Atalay'ın hem 75 dakika sahada kalabilmesine, hem de sahada kaldığı her anda önden presi başlatıp fazlaca top çalmasına çok sevindim. Ozon'dan da o ayaklarla ön libero olmaz.

Kostas'ı geldiğinden beri çok desteklemekle birlikte Babel'in şu maçta gösterdiği pivot santraforluğu 1 yıldır ortaya koyamadığı için kendisine karşı öfkem arttı. İnşallah bugün hiç oyuna girememesinden gerekli dersi çıkarır. Yoksa eldeki kontratına göre şu an pek gönderebilecek bir durumdayız gibi görünmüyor. Öyle bir fırsat çıkarsa derhal değerlendirilip Diagne'nin durumuna göre bir yedek santrafor alınmalı.

Artık bu yaştan itibaren orta saha oynayacak demekki. Geçen maçtada hoca orda oynatmıştı var bi bildiği o ışığı görmüş onda. Böyle şansları hocamız fazlasıyla veriyor oyuncularımıza.
Helal olsun Ömere ki iyi kullandı, bizleride yanılttı. Keşke hep böyle yanıltsalar hep böyle Ömer gibi ellerinden geleni yapsalar.
Yunus bey e dünyanın şansı verildi örnek alsın Ömeri.

mustafa 3 top kaptı sanırım.2 de uzaklastırma yaptı savunma anlamında.onun dısında harika bi 8 -10 numara kazanacagız.banega önünden yesin.mustafanın sutlari,frikikleri de cok iyi.gol ortalaması zaten 15-20 genelde

Ali yavuz iyi
Erencan iyi
Mustafa kapi iyi

Bi atalay konusunda süphelerim var,daha aktif olmali böyle hayalet tarzi orta sahalar is yapmaz

4-3-3 oynuyoruz. Ömer Bayram-Donk-Atalay orta üçlü, önde Adem,Babel,Jimmy hattı var.

Adem çok ilginç maçın içerisinde mücadelelerde adını duymuyorsun ama şurada 3 pozisyona girdiysek 2'sinde o vardı. Bir şekilde ön taraf aksiyonlarında yer alıyor.

Ömer Bayram'ı orta sahaya çekmemiz, Dünya kupasında southgate'in Lingaard'ı merkeze çekmesine benziyor dinamizm katkı orta alana ve öne oynamaya özen gösteriyor. Teknik ekipten kim yaptıysa bu öneriyi büyük iş çok beğendim bozmaz inş.

Babel'in golünde topa yönelişi başlı başına övgüyü tek başına hak ederken birde o teknik vuruş şapka çıkartmalık, Tam masterpiece golü. Maç içerisinde topu saklarken de fiziğini ustaca kullanıyor. Çok doğru transfer yaptık nazar değmesin.

Donk, Atalay,Mariano,Nagatomo ve Jimmy bunlarda iyi oynadılar keyifli bir ilk yarıydı.

Öncelikle rakibi pek hazır görmedim ben onu dip not düşmek lazım. Bizimkiler de 3.müsabaka itibariyle maç kondisyonu ritmini %80'lere çıkarmış vaziyeddeydi. Muhtemelen Telekom da ki Panathinaikos maçında tamamen hazır hale gelecekler. 3. golden sonra takım rölanti takıldı skor daha farklı da olabilirdi.

Fatih hocanın bu senede kafasında net olarak 4-3-3 var bu anlaşılıyor. Babel gezgin santrafor rolünde Santrafor almazsak iyi bir B planı olacak. Ya da Onyekuru gelirse tamamen orada da değerlendirebiliriz.

Jimmy çok etkin bir maç çıkardı. Orta alan ve ön tarafla uyumlu oynuyor dağınık ve savruk değil.

Ömer Bayram 4-3-3'ün solunda ki 8 olarak orta alana enerji yüklemesi yaptı bugün. Badou'ya göre first touch ve pas kalitesi daha yüksek olduğu için mesela geçen sezon ki Badou'dan daha çok beğendim. Sola da sık sık deplase olarak bugün iki golün hazırlayıcı oldu.

Atalay fizik kondisyon ve genel fizik kalitesi olarak çok yeterli güçlü görünmüyor ama bu çocuğun farkı mesela iyi bir alt yapısı var gibi oyunu biliyor. Mesela Yunus'ta göze çarpan pas senkron problemleri gibi gariplikler yok tek defosu bir tık daha güçlenmesi gerekiyor.

kısa kısa:

Adem güzel bir gol attı bir gol bir asistle tamamlamış oldu maçı.
Ahmet Çalık golde Kalu'nun altında kaldı ama genel performansı müdahaleleri iyiydi bu maçta.
Ryan çoğu zaman doğru yerdeydi yine işini yaptı.
Okan, İsmail'e göre daha bir kaleci gibi duruyor ama çok da iş düşmedi bugün.
Atalay,Kapı, Erencan ve Ali Yavuz iyi bir kazanım olabilir sürelerini arttırmak lazım. 61 numarayı beğenmedim ama eleştirmek de istemiyorum şimdilik bu kadar.

Üst Alt