Hazırlık Maçı | Avusturya 6-1 Türkiye | MS | 26 Mart | TRT Spor - Sayfa 37 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Avusturya 6-1 Türkiye | MS | 26 Mart | TRT Spor

images

Hazırlık maçı önemsiz, ama zaten 1-0 geriden başladık artı oyuncular iyi konsantre olamamıştır. Turnuvada bu kadar ezileceğimizi düşünmüyorum

Ne kadar kasarsam kasayım 23 kişilik kadro oluşturmayı başaramıyorum.

Defanstan başlayarak, çok sayıda oyuncuyu elediğimi düşünerek bir kadro yapıyorum, forvete geldiğimde yine birilerine yer kalmıyor. Çok acayip zor Montella'nın işi... Üstelik hani "çok fazla net süper oyuncu var, ondan başka iyilere yer kalmıyor" durumu da değil. Alsan bi türlü almasan bir türlü çok oyuncu olduğu için böyle bir zorluk var. Bazısının ismi ve etiketi var performansı yok, bazıları çok az maç oynamış, bazılarının kulüpte oynadığı mevki milli takımda yer olan mevki değil, vs vs...

Ama bana Yunus, Ahmetcan, Cenk, Abdulkadir, Yusuf Yazıcı gibi kağıt üstünde daha kolay elenecek isimleri zaten geçtim; Merih, Zeki, Can Uzun, ve hatta Cengiz, İrfan, Çağlar, Enes, Orkun gibi isimlerden en az 1-2 tanesi bile sürpriz şekilde dışarıda kalabilir gibi geliyor...

Sağlıklı oldukları sürece kadroda (ilk 11 değil) yeri garanti bence çok az isim var. Bunlar benim tercihlerim olarak değil ama hocanın önceliklerine, formlarına, vs vs bir çok duruma göre kalan herkesin ucundan da olsa dışarıda kalma ihtimali var gibi:

1. Kaleci Mert (ayağı düzgün ve belli oranda güvenilir tek kaleci)
2. Kaleci Uğurcan (formsuz olsa bile zaten başka formda ve maç oynayan üst düzey yerli kaleci olmayınca mecburen orada olacak)
3. Abdülkerim (en iyi oyun kuran ve son sakatlığına kadar en formda Türk stoper)
4. Hakan (kariyeri + yani defans önünde oyun kurabilen ve liderlik edebilecek tek isim)
5. Ferdi (tek çok üst düzey bekimiz maalesef ve iki kanatta da oynayabiliyor)
6. İsmail Yüksek (havuzdaki yüksek tempolu tek orta sahamız gibi (bizim Berkan var bir de ama o da döndüğünden beri sol bek ve stoper takılıyor ve sezonun ilk yarısını oynamadı, ki zaten şu anki seviyesi tartışılır)
7. Kerem Aktürkoğlu (belli bir tecrübe kazanmış ve çok düzenli oynayan istisna oyunculardan ve sol kanatta ekstrem bir rekabet ve kalabalık yok)
8. Kenan (milli takımda süre aldığında yaratıcı ve bitirici bir kanat olabildiğini ara ara gösterebilmiş olması ve sol kanatta rekabetin sağ kanada göre daha az olması sayesinde banko, mesela sağ kanattaki rekabet burada da olsaydı, çok düzenli 90dk'lar oynamadığı için onu da banko yazmazdım)
9. BAY (çok iyi bir sezon geçirmesi, santraforda sıkıntılarımız olması ve ayrıca çok mevkide alternatif olabilmesi sayesinde)

Sadece 9 bankonun bankosu adam yazabiliyorum ben. Nasıl banko olmaz diyebileceğiniz adamların neden banko olmayabileceğini sayayım ama dediğim gibi bunlar "ben böyle yapardım" değil, hangi faktörler yüzünden düşük ihtimalle dahi olsa dışarıda kalabileceklerine dair teoriler:

- Çağlar: Yaklaşık 2 sene top oynamadı, bu yarım sezon da A.Madrid'de yattı, FB'de 5-6 maç oynayıp sakatlandı. FB'de kalan 2 ayı banko oynamazsa bence çağrılması sırf isimden olmuş olacak.
- Ozan Kabak: Bence bu sezonki istikrarlıyla Abdülkerim'den sonra bankoya en yakın stoper o ama yine de Çağlar gelirse, Montella'nın Samet aşkını düşünürsek (ki o da Pana'da banko oynuyor artık), işte Kaan'ın çok yönlülüğü, yine Montella'nın Cenk Özkaçar sevdası, Merih Demiral'ın kayırılabilme ihtimali falan derken birden dışarıda kalırsa çok aşırı şaşırmam (haksızlık olur bence o ayrı
- Kaan: stoper bölgesi biraz kalabalık, üstelik oynayabilecek durumda olsa bile hafif sakatlığı da var, çağrılırsa biraz çok yönlülüğünden çağrılacak
- Zeki: milli takımda istikrarsız, çok da iyi sezon geçirmiyor, Osayi ceza alırsa kalan maçlarda Mert Müldür düzenli oynayabilir, Ferdi sağa çekilebilir, BAY ve gelirse Kaan Ayhan da orayı yedekliyor falan derken
- Rıdvan: malum yeni yeni forma bulduğu bir sezon, mevkisinde öncelikle banko Ferdi var ve Montella'nın yedek sol bek tercihi belli olmaz gibi
- Orkun: milli takımda hemen hemen hiç performans veremiyor, şu an gittiği takıma da adapte olamadı, 0mutsuz ve pek formda değil, vücut dili de hiç iyi olmadı zaten, özellikle oynatılmadığında biraz toksik etkisi olabilecek gibi duruyor, ondan "hiç çağırmasam daha iyi" denebilir bir ihtimal
- Salih Özcan: bu sezon biraz rotasyon oyuncusuna dönüşmüş durumda, milli takımda Hakan'a iyi bir partner değil, Hakan'ın görevi için çok iyi bir alternatif de değil, çok tempolu bir oyuncu da değil, şu ana kadarki milli takım performansları da tartışmalı, ha yine bankoya yakın bir isim ama o da biraz o mevkide Hakan hariç çok net kariyerli ve performansı net bir isim yokluğundan bu kadar banko gibi gelmeye başladı bana, yoksa atıyorum izlediğim kadarıyla Okay Yokuşlu'dan çok ciddi bir farkını göremiyorum şu ana kadar
- Arda Güler: yeteneğine laf yok ve ileride herkesten banko olacak diye umuyoruz ama bu sezon için malum sebepler işte, top görmüyor doğru dürüst, kalan 2 ayda da görmezse sırf tepki çekmemek için alınacak aslında kadroya, öyle bir tepki olmayacak olsa Montella sezonun kalanında top görmemiş Arda'yı aslında almaz, çok düşük ihtimal ama bakarsın yürek yemiş gibi davranır.
- İrfan/Cengiz: en azından birinden biri banko girecek ama sağ kanatta da öyle bir kalabalık var ki biri FB'de biraz fazla yedek kalırsa çağrılmayabilir, Cengiz'in sakatlığı vardı, yakında dönecek galiba nasıl döneceği de önemli, hele Can Uzun'a bizi seçmesi için Euro 2024 sözü falan verildiyse bir ihtimal biri dışarıda kalabilir...
- Can Uzun: yani malum daha yeni parlamış bir isim ve adapte edemedik henüz, turnuvada ne kadar güvenebiliriz tartışmalı, mevkilerinde de yarı kuru da olsa bir kalabalık var dediğim gibi...
- Enes: geçen sezonki o formundan sonra sakatlanmamış olsa muhtemelen bu kıtlıkta banko santraforumuz olacaktı ama işte sakatlık üstü şimdi yeni dönmüşken Bournemouth'da Solanke'nin müzmin yedeği olmaya gitti, 1-2 maç azıcık kendini gösterdi ama ne kadar ritim bulacak, ne kadar hazır olacak şüpheli, ki maalesef mlli takımda henüz iyi performansı pek yok, belki BAY öncelikle ilk santrafor gibi düşünülürse, Semih'i almaya karar verirlerse falan bakmışsın Montella onu almamış, yine de bankoya çok yakın isim denebilir.

Dediğim gibi 23'e indirmesi çok zor ama çok güvenilir 13-14 tane oyuncu bulması da bir o kadar zor bir kadro. Banko diye yazdıklarım arasında bile performans olarak tartışmalı çok oyuncu var.

Maçı izlemedim. Artık milli takım maçlarını merak da etmiyorum. Antin kuntin saçma sapan tercihler falan var. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Daha olup olmamış topçular bile neredeyse teknik direktör göndertecek.

Okay' ı MT için neden gözden çıkardığımızı anlamadım. Salih oynadığı hiçbir maçta ondan daha iyi görünmedi.

Orta saha hattı için Okay-İsmail-Hakan düşünülebilirdi pekala. Hakan İnter'deki gibi oynamak zorunda değil, ofansa yakın oynardı yine.

Okay yerine Kaan da düşünülebilir. İsmail 8 orijinli zaten. Orta saha direncini yükseltmeden bu takım her maç zorlanır...

Montella’nin tekrar basarili oldugu düzene dönmesi lazim

Arda’ya yer acilacak diye orta saha gücsüz kaliyor

Ugurcan
Zeki Samet Abdulkerim Ferdi
Ismail Salih
Baris Hakan Kerem
Kenan

Tekrar bu düzene dönmeli ve daha cok ön alan baskisi ile kaptigimiz toplarla etkili olmaliyiz

Bu takimin avrupa sampiyonasinda oynamasi gereken oyun düzeni hirvatistan macindaki kurgu

2.yarıyı seyretmedim ama skora şaşırmadım. Türk futbolundaki kokuşmuşluk elbette skorlara yansıyacak. Milli takım çok etkileniyor bu işlerden.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu kadroya güveniyorum. Şampiyonada batırabiliriz muhtemeldir ama çok potansiyelli oyuncularımız var. Bu takımda gelecek var.

Montella'yı yemeye çalışan da herhalde şu an Beşiktaşlılardır. Bir tane oyuncuları Ümit Milli'ye gönderildi diye MT düşmanı moduna geçecek kadar gerizekalıları nasıl ciddiye alalım.

---------------------Mert(?)-------------------------

Zeki(?)-------Çağlar-------Abdülkerim--------Ferdi

----------------Hakan-----İsmail(?)-----------------

Barış-----------------Arda(?)------------------Kenan

---------------------Enes(?)--------------------------

İlk 11 aşağı yukarı bu olmalı. Cenk özkaçarla merihle mert müldürle falan olmaz Uğurcan da şu an ligin en kötü 2-3 kalecisinden biri 3. kaleci olarak bile çağrılmamalı milli takıma.

Üst Alt