Hazırlık Maçı | Almanya 2-3 Türkiye | MS | 18 Kasım | TRT 1 - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Almanya 2-3 Türkiye | MS | 18 Kasım | TRT 1

Ne yapacakti seyirci? Almanlarin morali bozulmasin diye cekirdek mi yiyecekti? Futbol maci bu heralde karsi takimin taraftari tepkisini verecek. Ayreten maci kendi seyircin ile dolduramiyorsan kendi sorunun. Hatayi baska yerde aramalari gerek.

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Milli marş ıslıklamak zaten başlı başına saçmalık. Maç Türkiye’de olsa rakip Yunanistan bile olsa rakip milli marşında sessizce beklersin. Savaş değil bu. Hee başlama düdüğüyle birlikte bağır çağır, her türlü baskıyı kur o ayrı, orası futbol kısmı. Bir de yaşadığın ülkenin marşını ıslıklamak ekstradan nankörlüğe girer. Ben olsam bu marş bu bayrak madem o kadar batıyor, s. gidin derim.

Yarın öbür gün Türkiye-Suriye maçında tam tersi olsa tribünlerde 5.000 ölü olur.

Mal mal işler ya.
Ekmeğini oradan kazanıyorsun, her imkanından faydalanıyorsun. Adamların bir ayrımcılık vs. yaptığı da yok, durduk yere ıslık.

Hahaha çok güldüm.
Almanya'da her türlü ayrımcılık var.
Daha geçen hafta bir iş arkadaşı bana Meksika dönüşü dedi ki, biliyor musun Meksika'da en çok neyi sevdim.
Orada hiç müslüman yok Arap yok Türk yok çok güzel oralar.
Biz bunların dedelerini de biliriz...

Mal mal işler ya.
Ekmeğini oradan kazanıyorsun, her imkanından faydalanıyorsun. Adamların bir ayrımcılık vs. yaptığı da yok, durduk yere ıslık.
Mutlaka hâlâ düzelmesi gereken şeyler var Almanya'da ama ıslık olayı olmuyor.

İstanbul'da Türkiye Suriye Milli maçında Suriyelilerin baskın bir şekilde Türk milli takımını islikladığını düşünün.
Öyle bir şey

Hahaha çok güldüm.
Almanya'da her türlü ayrımcılık var.
Daha geçen hafta bir iş arkadaşı bana Meksika dönüşü dedi ki, biliyor musun Meksika'da en çok neyi sevdim.
Orada hiç müslüman yok Arap yok Türk yok çok güzel oralar.
Biz bunların dedelerini de biliriz...
Ayrımcılık derken devletin yaptığı ayrımcılıktan bahsediyorum. Biz bile varandaş olarak Suriyeden gelenlerin %99u ile aynı dinden olmamıza rağmen ülkenize gidin demiyor muyuz? Alman vatandaş da oradaki göçmenlere diyebilir. Senin oraya gidip çalışmayıp, işsizlik maaşıyla yan gelip yatan hemşehrin yüzünden belki adam daha fazla vergi ödüyor, daha az çocuk yardımı, daha az işsizlik maaşı alıyor vs. Adamın göçmene gıcık olması normal çünkü bir kısmı direkt olarak onun yaşam standartını aşağı çekiyor.

Adamın takım kaptanı Türktü dün, faşist olsa, manyak olsa, imkan eşitliği tanımasa nasıl olacak bu. Fayda sağlayana, katma değer üretene lafı yok adamın. Biz de Suriyelilin çer çöpünü toplamayıp, ülkeye faydası olanı alsak biz de buyrun deriz.

Euro 2020'de de bizi gizli favori olarak görüyorlardı ama sonuç olarak elimize verdiler. 3 maç 3 yenilgi ve sadece 1 tane kaydelmiş gol.

Önce bir gruplar çekilsin sonra değerlendirme ve tahminler yaparız.
Orta sahada bir tane Prime dönemi Selçuk veya Emre Belözoğlu(burada sadece futbolculuğundan bahsediyorum) olsa iddialı olurduk da bu orta saha ile gaza gelemiyorum. Topu ileri taşıyacak, kilit pas atacak bir tame opsiyonumuz yok. Hepsi defans yönü ağır basan, koşan ama düz adamlar. Hakan Ç. de pek fark yaratamıyor.

Ayrımcılık derken devletin yaptığı ayrımcılıktan bahsediyorum. Biz bile varandaş olarak Suriyeden gelenlerin %99u ile aynı dinden olmamıza rağmen ülkenize gidin demiyor muyuz? Alman vatandaş da oradaki göçmenlere diyebilir. Senin oraya gidip çalışmayıp, işsizlik maaşıyla yan gelip yatan hemşehrin yüzünden belki adam daha fazla vergi ödüyor, daha az çocuk yardımı, daha az işsizlik maaşı alıyor vs. Adamın göçmene gıcık olması normal çünkü bir kısmı direkt olarak onun yaşam standartını aşağı çekiyor.

Adamın takım kaptanı Türktü dün, faşist olsa, manyak olsa, imkan eşitliği tanımasa nasıl olacak bu. Fayda sağlayana, katma değer üretene lafı yok adamın. Biz de Suriyelilin çer çöpünü toplamayıp, ülkeye faydası olanı alsak biz de buyrun deriz.
Alman vatandaslari göcmenlere diyebilir
Ama senelerdir orda olan gurbetcilere diyemez
Gurbetciler olmasaydi bu kadar güclü olamazlardi

Ya Berkan ben sana şimdi hükümetin yaptığı ırkçı olayları anlatsam roman olur.
Hani diyorsunuz ya basın özgürlüğü yok Türkiye'de, burada hiç yok.
İsrail savaşında kullanılması yasak kelimeler diye bir mail çıktı ortalığa.
Sansürün alası var.
A haber tarafsız kalır bunların yanında.
Ukraynalı göçmenlerin nasıl karşılandığını ne imkanlar verildiğini ve Suriyeli Afganlara ne imkanlar verildiğini ben biliyorum.

Neyse daha fazla yazmakta istemiyorum, ırkçılık Almanya'da her kademe de var. Yukarı çıktıkça daha gaddar daha acımasız oluyor bunun dozu.

Orta sahada bir tane Prime dönemi Selçuk veya Emre Belözoğlu(burada sadece futbolculuğundan bahsediyorum) olsa iddialı olurduk da bu orta saha ile gaza gelemiyorum. Topu ileri taşıyacak, kilit pas atacak bir tame opsiyonumuz yok. Hepsi defans yönü ağır basan, koşan ama düz adamlar. Hakan Ç. de pek fark yaratamıyor.
Arda Güler var

Ya Berkan ben sana şimdi hükümetin yaptığı ırkçı olayları anlatsam roman olur.
Hani diyorsunuz ya basın özgürlüğü yok Türkiye'de, burada hiç yok.
İsrail savaşında kullanılması yasak kelimeler diye bir mail çıktı ortalığa.
Sansürün alası var.
A haber tarafsız kalır bunların yanında.
Ukraynalı göçmenlerin nasıl karşılandığını ne imkanlar verildiğini ve Suriyeli Afganlara ne imkanlar verildiğini ben biliyorum.

Neyse daha fazla yazmakta istemiyorum, ırkçılık Almanya'da her kademe de var. Yukarı çıktıkça daha gaddar daha acımasız oluyor bunun dozu.
Yazacak çok şey var da burasıyla kıyas olarak valla enerjim yok. Ama şu kısmı yazayım, Ukrayna’dan gelenlerle Suriye’den gelenlere farklı davranıldığını yazmışsın, doğrudur. Bizim Suriye’den gelenlere devlet olarak nasıl davrandığımızı biliyorsundur iyi kötü. Şu anda Polonya’da, Gürcistan’da falan savaş olsa bize gelseler bu kadar göçmen kabul eder miydik veya bu kadar bonkör davranır mıydık onlara da sence?

Üst Alt