Hayvanlar Alemi Bilgi ve Paylaşım Başlığı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayvanlar Alemi Bilgi ve Paylaşım Başlığı

url

Muhabbet kuşlarını severim.

evde 2 adet kedim var ama dışarıda baktığım 8 kedi daha var yani elimden geldikçe bakıyorum.1997-2009 arası köpeğim de oldu ama kediler bir başka alem.Dışarıdaki kediler herşeyi yiyor ama evdekiler balığı bile çiğ yemiyorlar anasını satayım.Mısır unuyla kızartınca anca yiyorlar.Hele erkek olan Deli Kadir ya kızarmış balık(hamsi-çatal kuyruk) ya da böbrek yiyor.O böbreğin kokusunu aldığındaki hal ve tavırlarını saatlerce izlesem bıkmam.
Erkek olan Deli Kadir'in sesi bildiğin borazan.Birgün eve geldim ama bu evde yok.balkona çıktım ve ıslık çaldım.anında miyavlamaya başladı ama eve gelmiyor.ses de 70-80 metre öteden geliyor.sese gitmek için aşağı gittim de o nasıl bir gitmek.8-9 kedi arkamda :D sese doğğru gittim. nasıl başardıysa 3 katlı binanın 3. katındaki sundurmanın tepesinde ve inemiyor.gece saat 2,şimdi zili de çalmaya çekiniyorum.3. kata kadar çıkıp alayım diyorum bu sefer de 3. katta 2 genç kız var.babaları yanlış anlayıp vurabilir de :) ama kedi öyle bir ağlıyorki dayanılacak gibi değil.1-2 dakika bekleyip ne yapacağımı düşünürken 3. kattaki adam kapıyı açtı ve aşağı doğru bana bakıp "kedinin sahibi sen misin" diye sordu.ben de evet amca dedim.o da "allah için indir şunu yukarıdan,2 saattir beynimizi titti"dedi :D
Tamamdur deyip gecenin 2sinde tırmanıp indirdim Deli Kadir'i

Evde kedi veya köpek beslemeyi çok isterim ancak çekiniyorum. Şimdi alıyosun onu ömürleri genelde 12-14 yıl oluyor. O süre zarfında insanın evladı gibi olur. Ömrünün sonunun geleceğini düşünemiyorum bile. En son muhabbet kuşunda başıma gelmişti aynısı o yüzden uzak durmak en iyisi sanırım

Evde kedi veya köpek beslemeyi çok isterim ancak çekiniyorum. Şimdi alıyosun onu ömürleri genelde 12-14 yıl oluyor. O süre zarfında insanın evladı gibi olur. Ömrünün sonunun geleceğini düşünemiyorum bile. En son muhabbet kuşunda başıma gelmişti aynısı o yüzden uzak durmak en iyisi sanırım

İnsanın da ne zaman öleceği belli değil. Her yakının da insan. Tek başına dağ başında bir hayat süremeyiz ama değil mi.
Ölüm hayatın tek gerçeği. Her canlı onu tadacak. Ama yaşadığı süre boyunca insana verdiği mutluluk hiç bir şeye değişilmez.
Ayrıca onu zorluklardan kurtarıp yaşadığı sürece rahat ettiğini bilmek ise ne parayla ne de mülkle ölçülür. ;)

İnsanın da ne zaman öleceği belli değil. Her yakının da insan. Tek başına dağ başında bir hayat süremeyiz ama değil mi.
Ölüm hayatın tek gerçeği. Her canlı onu tadacak. Ama yaşadığı süre boyunca insana verdiği mutluluk hiç bir şeye değişilmez.
Ayrıca onu zorluklardan kurtarıp yaşadığı sürece rahat ettiğini bilmek ise ne parayla ne de mülkle ölçülür. ;)

Öyle tabiki ama işte herşeye rağmende ister istemez o gerçeği düşünüyorum malesef. Belki yaşımdan dolayıdır biraz fazla duygusala vuruyorum. Bakalım ilerki yıllarda ne olur :)

Çocukluğumdan beri evimizden hayvan eksik olmadı, daha evvel bir tane köpeğim, bir tane de kedim öldü. Kabul etmek lazım ki onların ömürleri kısa, yapacak bir şey yok. Ama o kısa ömürlerini bir yuvada mutlu geçiriyorlar, belki evde olmasalar çok daha önce türlü zorluklarla sokaklarda ölecekler, böyle düşünmek lazım.

Üst Alt