# Güray Vural | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Güray Vural

fft81_mf2942217.Jpeg

Akhisar Belediye'nin son 2 yılda ki başarılı performansına en çok katkısı olan futbolculardan biri.

14 yerlimizden biri olabilir diye düşünüyorum bonservis ödememek şartı ile. (Kontratı Haziran 2016'da bitiyor.)

Sol bek ve sol/sağ önde oynayabiliyor. Bu sezon 5 gol atıp 2 asist üretti.

bana Akhisar demeyin Akhisardan futbolcu almak hiç demeyin aklıma Hamza denen herif geliyor

Güray iyi adam. Bilal de oynadığı maçlarda temposuzluğu dışında zeki olduğunu belli etti.

Ama Bilal ancak kadro olarak çok koşan takımda tamamlayıcı olacakken etrafında koşmayan adamların dolu olduğu takımda olmaz, olmamalı.

Geremi Gençlerbirliği'nden Real'e,Baliç Bursaspor'da çıkış gösterip Fener'den Real'e,Batista Antep'ten çıkıp bizden Shaktar'a gitti.

İlhan Mansız Samsun'dan,Hasan Şaş Adana'dan Davala Diyarbakır'dan çıkıp Dünya Kupası'nı salladı.Nihat,Hasan Kabze,Fatih Tekke,Gökdeniz,Arda bunlar yurt dışında başarılı oldu.

Ligden de Akhisar'dan da faydalı olacaksa adam alınır ama iyisini alacaksın ve hak ettiğinden fazla para vermeyeceksin.

O kadar vasat adamlar ile oynuyoruz ki az eli ayağı düzgün her futbolcuya olur gözüyle bakıyoruz işte taraftarın psikolojisini siz düşünün artık

İtina ile takip ediyorum aylardır ve hatta yıllardır forumda herkesin yazdıklarını.

Cidden Türk Milleti olarak hiç ortamız yok.

Ya birini vezir ya da rezil yapıyoruz. Çok fevriyiz, çok önyargılıyız ve çok çabuk gaza geliyoruz.

Sonuç:

Güray, Bilal tarzı isimler 11 için olmaz ama rotasyon için eğer formda dönemden geçiyorsa ve maliyeti uygunsa (bonservis yok, yıllık ücreti makul vs) alınabilir isimler sınıfında.

Bugün Umut'a da sövüyorsak sebebi senelik 1.8 Milyon Euro alması aslında biraz da. Yedek olsa, önünde Burak değil de Drogba gibi tartışılmayacak bir isim olsa herkes Gökhan Zan'da olduğu gibi profesyonelliğini bile över. (2010'da DİREKT ALTERNATİFKEN GÖKHAN ZAN'A CAM ADAM, HAKAN BALTA'YA KAZMA DİYENLER ŞU AN İSE ÖVÜYOR MİSAL)

SORUN SAÇMA SAPAN TERCİHLER YAPAN YÖNETİM VE PLANSIZ GİDEN TEKNİK ADAMLARDA.

Güray seneye 28-29 yaşında olacak. Bek performansı kendi takımında bile yetersiz. Büyük takımda kanat/açık oyuncusu olarak ne verebileceği de şüpheli. Bir önceki yıl çok iyi bir sezon geçiren Olcan'ı gömüp durdu taraftar.

Takımın as kadro kalitesi yükselmedikçe bu tarz oyuncular gereksiz kalabalık oluşturur. Birlo kötü topçu değil 60'tan sonra Sneijder'ın veya duruma göre ortasahanın ortasındaki oyuncunun yerine oyuna girmesi gerekirken yokluk ve evlatçılıktan bizde bir süre banko 11 gibi oynadı.

Farz olanı halledip önce 11-12'deki gibi takımın bir iskeletini kuralım. Lüzumsuzlardan illaki kulübede tutacaklarımız olacaktır, bir iki de genç araya sıkıştırırız olur biter.

Üst Alt