FIFA'nın Yeni Başkanı Infantino Oldu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA'nın Yeni Başkanı Infantino Oldu!

Kuşlar bu adamdan neden nefret ediyor zannediyorsun.

FB'liye sorsan Plzen'e de zor kura der.

Objektif bakış açısından söz ediyoruz, GS'li olmaya da gerek yok.

Oynadıkları rakipler ortada...

Ayrıca Shakhtar yerine başka takım gelse ŞL'ye giderlerdi demişsin o yoruma da iyi güldüm sağol.

FB'liye sorsan Plzen'e de zor kura der.

Objektif bakış açısından söz ediyoruz, GS'li olmaya da gerek yok.

Oynadıkları rakipler ortada...

Ayrıca Shakhtar yerine başka takım gelse ŞL'ye giderlerdi demişsin o yoruma da iyi güldüm sağol.

ön eleme eşleşmelerinde cska ve şaktar dışında iyi bir takım yoktu istersen listesine bakabilirsin bu iki takım dışında herhangi biri gelse büyük olasılıkla şl ye kalacaklarda adamlar gerçekçi olmak lazım.

Son düzenleme:
ön eleme eşleşmelerinde cska ve şaktar dışında iyi bir takım yoktu istersen listesine bakabilirsin bu iki takımdan herhangi biri gelse büyük olasılıkla şl ye kalacaklarda adamlar gerçekçi olmak lazım.

Hadi onları bir şekilde elediler diyelim sonraki tur ne olacaktı senin gerçekçi bakış açına göre? :red:

Herhalde bunun bir sonraki aşaması ŞL'ye katılsalar kupayı alacaklardı falan olur...

Bate'yi Plzen'i çekmiş adama hala zor kura çekiyordu deniyorsa bu yorum da sürpriz olmaz yani.

adam şl ön elemelirde arsenal, şaktar gibi takımları çekiyordu bunlara mesela sezon başında şaktar yerine herhangi bir takımı çekse fb büyük ihtimal ŞL de oynayacaktı AL de çektiği kuralar pek fark etmiyor çünkü aşağı yukarı denk takımlar vardı ama ŞL ye kalmamaları demek bizim kasamıza ekstra 10m girmesi demek

Fb Shaktar yerine kolay birini çekseydi bile sonraki turda Manu,Valencia,Leverkusen,CSKA'dan biri paketleyecekti fbyi.ŞL'ye falan kalamazlardı.

Arsenal'i çektikleri sene diğer muhtemel rakipleri Milan,Zenit,Real Sociedad,Schalke falandı zaten.

Kuşlar bu adamdan neden nefret ediyor zannediyorsun.
Kuşlar niye nefret etsin bu adamdan ? Sayelerinde domestik ligde puan eksiltme bile almadılar. CAS gerekçeli kararında biz 8 maçta şikeyi tespit ettik ama UEFA 4 maç için ceza verdi biz bir şey yapamayız diyor. Adamlara Koç grubunun bankası Yapı Kredi niye sponsor oldu sanıyorsun ?

Hadi onları bir şekilde elediler diyelim sonraki tur ne olacaktı senin gerçekçi bakış açına göre? :red:

Herhalde bunun bir sonraki aşaması ŞL'ye katılsalar kupayı alacaklardı falan olur...

Bate'yi Plzen'i çekmiş adama hala zor kura çekiyordu deniyorsa bu yorum da sürpriz olmaz yani.

Ben şl yi kazanırlardı diye bir iddaada bulunduğumu hatırlamıyorum sadece şaktar ve cska dışında bir takımla eşleşseler yüksek ihtimal gruplara kalırlardı dedim objektif gözle bakan her futbolseverde bunun farkındadır zaten. Al deki eşleşmelerde kolay takım gelmesi şl ye kalmaktan daha önemli diyorsan o senin bileceğin iş ama şl de gruplara kalıp 3. olup elenseler bile al de yarı final oynamaktan daha fazla gelir elde ediyorsun ben şahsen bunları bizle birlikte şl ye kalmasındansa al de final oynamalarını tercih ederim.

Ben şl yi kazanırlardı diye bir iddaada bulunduğumu hatırlamıyorum sadece şaktar ve cska dışında bir takımla eşleşseler yüksek ihtimal gruplara kalırlardı dedim objektif gözle bakan her futbolseverde bunun farkındadır zaten. Al deki eşleşmelerde kolay takım gelmesi şl ye kalmaktan daha önemli diyorsan o senin bileceğin iş ama şl de gruplara kalıp 3. olup elenseler bile al de yarı final oynamaktan daha fazla gelir elde ediyorsun ben şahsen bunları bizle birlikte şl ye kalmasındansa al de final oynamalarını tercih ederim.

:red: :red:

Kuşlar niye nefret etsin bu adamdan ? Sayelerinde domestik ligde puan eksiltme bile almadılar. CAS gerekçeli kararında biz 8 maçta şikeyi tespit ettik ama UEFA 4 maç için ceza verdi biz bir şey yapamayız diyor. Adamlara Koç grubunun bankası Yapı Kredi niye sponsor oldu sanıyorsun ?

Bizim ligde ceza almamalarının sorumlusu bu adam değil TFF nin başındaki malum şahsiyet UEFA nın böyle birşey yapma yetsikisi yok zaten. Sadece yaptırım uygulayabilirler yani TFF ye " feneri küme düşürmezsen türkiyeyin avrupadan men ederim" diyebilirlerdi ama buda biz dahil hiçbir takımın işine gelmezdi.

Bizim ligde ceza almamalarının sorumlusu bu adam değil TFF nin başındaki malum şahsiyet UEFA nın böyle birşey yapma yetsikisi yok zaten. Sadece yaptırım uygulayabilirler yani TFF ye " feneri küme düşürmezsen türkiyeyin avrupadan men ederim" diyebilirlerdi ama buda biz dahil hiçbir takımın işine gelmezdi.
Olympiakos Volou diye bir takımı Yunanistan FF'si değil UEFA düşürmüştü. Ama gücü anca gariban takımlara yeter. FB olunca puan cezası bile veremezler.

"Aziz bize sallıyor" yerine "Aziz cimboma sallıyor" demişsin
https://www.gscimbom.com/forum/f100...e-m-s-5-subat-136173/index25.html#post8259316

Burada fb'nin gelirleri fazla demişsin ama öyle 1 şey yok.
https://www.gscimbom.com/forum/f31-...super-ligde-borcu-3-takim-136148/#post8231791

"Senin dediğin gibi birşey olursa gs bunun altından kalkamaz" tuttuğun takımdan gs diye mi bahsediyorsun
https://www.gscimbom.com/forum/f27-...i-cezasi-geldi-134385/index2.html#post8151667

Ne ayaksın lan?

Olympiakos Volou diye bir takımı Yunanistan FF'si değil UEFA düşürmüştü. Ama gücü anca gariban takımlara yeter. FB olunca puan cezası bile veremezler.

O takımları yunanistanın futbol federasyonu kendi kararı ile kümü düşürdüler daha sonra bu iki takım itiraz etti sonra uefa olaya dahil oldu. Yani oranın yerel federasyonu şikeyi örtpas etmeti aksine üzerine gittiler. Türkiyede ise bunun tam tersi bu durum var aziz-federasyon iş birliğiyle şikeyi örtpas etmek için elinden geleni yaptılar. Bu şartlar altında UEFA nın verebileceği ceza avrupadan 3 yıl men etmek olabildi sadece.

O takımları yunanistanın futbol federasyonu kendi kararı ile kümü düşürdüler daha sonra bu iki takım itiraz etti sonra uefa olaya dahil oldu. Yani oranın yerel federasyonu şikeyi örtpas etmeti aksine üzerine gittiler. Türkiyede ise bunun tam tersi bu durum var aziz-federasyon iş birliğiyle şikeyi örtpas etmek için elinden geleni yaptılar. Bu şartlar altında UEFA nın verebileceği ceza avrupadan 3 yıl men etmek olabildi sadece.
Volou ilk başta ceza almadı, UEFA başkanı Platini Yunanistan başbakanı ve federasyon başkanını ziyaret etti o olaylardan sonra 4. lige kadar düşürüldü.

"Aziz bize sallıyor" yerine "Aziz cimboma sallıyor" demişsin
https://www.gscimbom.com/forum/f100...e-m-s-5-subat-136173/index25.html#post8259316

Burada fb'nin gelirleri fazla demişsin ama öyle 1 şey yok.
https://www.gscimbom.com/forum/f31-...super-ligde-borcu-3-takim-136148/#post8231791

"Senin dediğin gibi birşey olursa gs bunun altından kalkamaz" tuttuğun takımdan gs diye mi bahsediyorsun
https://www.gscimbom.com/forum/f27-...i-cezasi-geldi-134385/index2.html#post8151667

Ne ayaksın lan?

Bana nasıl bir ithamda bulunmaya çalıştığını anlamadım umrumdada değil. Ben kendi fikrimi söyledim illa doğru kabul etmek zorunda değilsin ama sırf senin fikrine ters düşen birşey söyledim diye alakasız bir mesajımı buraya koyarak "ne ayaksın lan" diye çıkışma gibi bir hakkın yok.

Bana nasıl bir ithamda bulunmaya çalıştığını anlamadım umrumdada değil. Ben kendi fikrimi söyledim illa doğru kabul etmek zorunda değilsin ama sırf senin fikrine ters düşen birşey söyledim diye alakasız bir mesajımı buraya koyarak "ne ayaksın lan" diye çıkışma gibi bir hakkın yok.

Bal gibi anladın.

Shaktar başlığındaki son mesajın da bu.Lucescu'ya ancak 1 fbli mal diyebilir.1-1 yapacağınızı mı zannettin?:asd22:

https://www.gscimbom.com/forum/f241...tos-salon-3-a-125417/index47.html#post7816914

Volou ilk başta ceza almadı, UEFA başkanı Platini Yunanistan başbakanı ve federasyon başkanını ziyaret etti o olaylardan sonra 4. lige kadar düşürüldü.

Futbol Federasyonu, mahkeme aşamasına gelmeyen dosyaya el koydu ve suçlu bulduğu 2 kulübü küme düşürdü.

Şike operasyonuyla sarsılan Yunanistan’da, Süper Lig takımlarından Kavala ve Olympiakos Volou küme düşürüldü. 25 Mayıs’ta sona eren Birinci Lig’deki her iki takıma ayrıca 300’er bin euro para cezası ve kulüp başkanlarına da ömür boyu men cezası verildi. Kavala ve Olympiakos Volou kulüpleri, sanıklar henüz mahkemeye çıkmadığı için Yunanistan Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Benim bildiğim kadarıyla federasyon düşürdü haber sitelerinin çoğunda böyle yazıyordu uefa sonradan olaya dahil oldu diye yazıyordu UEFA nın kendi sitesinde konuyla ilgili resmini bir açıklamada görmemiştim küme düşürmeyle ilgili belkide senin dediğin doğrudur ama UEFA federasyonların kendi içindeki liglerde ceza yetkisi yok sadece yaptırım uygulayabilirler. Eğer senin dediğin gibi UEFA talepte bulunduğu için düşürüldülerse bile doğrudan kulüplere bir ceza verdiğini sanmıyorum muhtemelen yunan futbol federasyonuna bu konuyla ilgili yaptırım uygulamışlardın bunun sonucundada federasyon küme düşürmüştür zaten yunan federasyonu uefadan bağımsız olarak şike konusu üzerinde baya durdular. Ama türkiyede federasyon feneri kolladığı için böyle birşey yapması pek mümkün değil.

Üst Alt