EURO 2020 Final | İtalya (3) 1-1 (2) İngiltere | Pen. | 11 Temmuz | TRT 1 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
images
o gün olmamız gereken yerdeydik vasf
eskişehirli kovalamıştık

Açıkçası kimin kazanacağı umrumda değil.

İngiltere haketmedi İtalya haketti diye bir şey de yok, ne olursa olsun Danimarka'ya göre daha iyidi İngiltere, İtalya ise İspanya karşısında haketmeden kazandı ki Belçika maçı da kısmen öyleydi.

Tabii arada ciddi fikstür farkı da var.

Hıyargate iyi hoca olsa İngiltere'nin alması garantiydi, kadroları çok iyi ama herif kullanamıyor.

Her zamanki gibi Richard Moore'ların karşısında Mancini Hocamın yanındayız.

Sizi elimizden Peaky Blinders bile alamaz Elizabeth'in oğlanları.

*ingiltere-southgate turnuva basinda beri tarzini bozmadi... (danimarka maci oncesi de dedigim gibi) ''pragmatik dusunce ile'' finale kadar gelmeleri ayri bir dikkat cekici yon...
bu mac(vs danimarka) ozelinde bile misal, degisiklikler de bile bu dusuncenin inceligi mevcut. bu yonden bile hoca benden gecer not aldi.

genel final versus ozelinde ;

turnuva boyunca iki takimi one cikarmistim finale kadar gidecekleri yonune; biri italya digeri ingiltere.
*italya ozellikle avusturya,belcika macinda denge de savrukluk yasadi sersemledi az daha yere dusuyordu, tecrubesi ile ayakta kaldi. sonraki mac ispanya karsisinda da macin 2.yarisinda gozlemledigim ve on gordugum italya nin normal mac suresinde maci kazanmasinin zor oldugu... penaltilar italya adina altin gol gibi oldu o gunku oyun denkleminde.

*ingiltere turnuva basindan beri her mac ayni konsantrasyon ve oyun anlayisiyla oynadi rakip fark etmeksizin...
pragmatik anlayis hocanin en buyuk artisi idi diger hocalara nazaran bence.
danimarka macinda da en cok isteyen taraf kendileri idi kanimca. oyuna mudehaleler ve taktiksel ufak degisiklikler de buna efektik yollar acti. skor/sonuc penalti ile olmasi kendilerinin oyundaki dogrularini diger artilarini gormemezlikten gelinmesine yol acmamali.

italya-ingiltere ; her iki takimda turnuva da en kuvvetli takim oyunu oynayan ,genis yedek kadrosu ile buralara kadar gelmeyi basardilar. muthis bir final izleyecegiz diye dusunuyorum.

italya gecis oyununu cok iyi yapan bir goruntusu ile hizli atak baslatip bitirmesi ile dikkatimi cekmisti turnuva da...
ingiltere maguire ile baslayan geriden atilan derin paslarla driplingi etkili stearling,mount gibi on oyuncular, grealish gibi super sub kullanip muthis efektif oynayan yaratici ayak, ve de ortadaki hibrid dinamo ikilisinin bitmek bilmeyen enerjileri ve ciddiyetleri ile her mac dikkati cekti bu yonlerden. iyi ve etkili pragmatik bir anlayisla turnuva girisi yapan ve son sahne perdesinde de bu yonlerini maksimum kullanmak isteyecek olan ingilizlerin macta 90 ve uzeri maratonda kupaya daha yakin taraf olarak goruyorum. penaltilara giderse italya bir adim onde gibi...

italya hem avusturya hem ispanya macinda yumusak karnini gosterdi kanimca...
ingiltere ibre olarak onde goruyorum son maclar denkleminde.

guzel cekismeli ,bol gollu, ve de tarihe gececek bir final olmasini umuyorum....
hak eden kazansin.

Neden italya-ingiltere

Neden ingiltere-italya degil??

Tamam biliyorum, fikstür cekimi, italya 1. yarifinalden, ingiltere 2. yarifinalden geldigi icin de, allahin emri mi bu?? Hazir mac ingiltere oynanacakken, yap iste ingiltere-italya.

Bu detay bi turnuvada yine olmustu, 2016 daki portekiz-fransa finali olabilir mi acaba...

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt