Deplasman Fobisi Hakkında | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Deplasman Fobisi Hakkında

Takımın %90 ı aynı olduğu için geçen seneden örneklerle gidelim.
Bu takım bizim için Türkiye'nin en zor deplasmanı olan Kadıköy'de iyi oynayıp nerdeyse maçı kazanacakken
2 hafta sonra Gençlerbirliği deplasmanında tuhaf bir oyunla mağlup oluyorsa;
1. seçenek bu oyuncular maç seçiyor
2.seçenek maçlara teknik heyet tarafından yanlış hazırlanıp yanlış kadro ile çıkartılıyorlar

Bir takımın iç saha / dış saha performansı kabul edilemez bunun adı deplasman fobisi vs. değil.
1537788873922.png

Sizce sorun nerede?

Fobi yok, rakip fobi olduğunu düşünüp bize saldırıyor, biz bundan yararlanıp kapanıp kontraya oynayacağına, biz galatasarayız hep hücüm yaparız diyoruz mesela.

Plan yok

Maç seçme falan yok kesinlikle. Deplasman olunca bizimkilerin beyni duruyor. Ya hayvan gibi geri yaslanıyorlar ya da hücumdayken topu kaptırıp kontradan gol yiyoruz. Ortamız yok deplasmanlarda ama tek bir gerçek var. İkisinde de gol yiyoruz.

Neden maç seçme yok derseniz geçen senenin Alanya ve Akhisar maçları falan maç seçilecek maçlar değildi. Ama götümüzden kan aldılar yine son haftalarda. Puan kaybetsek şampiyonluğun verileceği haftalarda maç falan seçilmez.

Yani sorun ne gerçekten bilmiyorum. Çözümünü de bilmiyorum. Belki takımın omurgasını komple değiştirip yepyeni bir takım kurmak gerek psikolojiden kurtulmak için ama onun için de ekonomik yeterliliğimiz yok maalesef. Allah yönetimin ve teknik ekinin yardımcısı olsun da şu takımın deplasman oyununu düzeltebilecek hamlelerde bulunsunlar. Geçen yıl 7 mağlubiyet ile en fazla mağlubiyet ile şampiyon olma rekorunu kırdık veya egale ettik diye hatırlıyorum. Bu yıl da ilk haftalarda iki kez deplasmanda puan bıraktık ve ezdiler resmen bizi. Unutmayalım ki papaz her zaman pilav yemez. Deplasmanlar evdeki maçlardan her zaman daha önemli olmuştur şampiyonluklarda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında Fransa 'nın Dünya Kupasını aldığı taktiği biz neden deplasman maçlarında kullanmıyoruz ki ?

Trabzon 'dan da Akhisardan 'da 4 gol 3 gol yerken aynı hataya düştük savunmayı taa orta sahanın ilerisine kadar çıkarıp rakiplerimizin ilerideki hızlı oyuncularına gelin bize gol atın dedik resmen. Üstüne birde bireysel hatalarda eklenince 3-4 'e kadar gidiyor maç

Tamam Türk Telekom Arena 'da istediğimiz gibi oynayalım istersek maça Muslera olmadan çıkalım yine bir şekilde yeneriz rakibimizi ama deplasmanlarda bu kaos futbolu pek işe yaramıyor bu konuda Fatih Terim 'in de hatası var maç boyu defansı taa orta sahanın bile ilerisine kadar çek kontrada gol ye sonra orta sahayı boşalt forvette kim var kim yoksa oyuna sok kaos ortamında gol bulmaya çalışırken rakip hızlı bir atakla 2 hatta 3. golü bulsun maalesef işe yaramıyor artık bu

Defansı geride tutup orta sahada kalabalık ve mücadeleci olup ilerde hızlı çıktığımız ataklarda Rodrigues-Sinan-Onyekuru ve Emre gibi oyuncularımla fişi çekmeyi denemek varken bu kadar açık oynamak resmen intihar oluyor bir de Serdar 'ın sakarlıklarını Muslera 'nın gününde olmadığı zaman hemen her gol pozisyonunda topu ağlarımızda gördüğümüzü hesaba katınca işte rakip fark etmeden yeniliyoruz her maçta

Fobi değil arena daki maçlardaki hızlı başlayıp rakibi boğma düşüncesi deplasmanda tutmuyor hocanında yanlış tercihleri 3 4 yememize sebep oldu kim ne derse desin hamza hamzaoğlu deplasman maçlarını güzel yönetiyordu

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir de çok önemli bir nokta.

Deplasmanda kontrollü oyun oynamıyoruz biz, Fener maçının öyle geçmesinin sebebi kontrollü oynamamızdı.

Aykut Kocaman'a küfür edilme sebebi buydu ama deplasman için en rahat yol o, koyacaksın Donk, Fernando Badou'yu, beklerin aktif olduğu bir oyun oynayacaksın, rakibi durduracaksın. Sonrasında farklı stratejilerle gol arayacaksın.

Her maç hurra hücum etmek zorunda değiliz.

Aman Sinan demeyin şu çocuğun adını dahi duymak istemiyorum ilk 11 oyuncusu olamaz yedekten girme dışında Bizans bırakın katkıyı her maç zararı var

Buna katılıyorum. Dün golü erken bulma havası da vardı. Sakin olamadık. Penaltı da kaçınca ipler koptu. Her anlamda faciaydı dün gece. Tüm teknik direktörler Galatasaray'ın dünkü halinden ders çıkarmalı.

Dün hocaları mı yoksa oyuncuları mı tam hatırlamıyorum ama birisi şu tarz bir açıklama yaptı.

"Mac 0-0 gittiği sürece öne geçeceğimizi, kazanacağımızı biliyorduk."

Bu algıyı verirsen tüm rakipler sana karşı öyle oynar, aslında Fener deplasmanında iyi oynama sebeplerimizden biri de buydu adamlar o kadar kapanmadılar.

Akıllı olan hoca bize karşı kapanır, gol bulmamızı engeller bundan sonra, nasıl olsa illaki yiyoruz bir tane.

deplasman maclari kendi kendine oynanmiyor.
asilmadan mac kazanilmaz bunu kafalarina sokmalilar.
bizim stadta taraftar costuruyor mecbur kaliyorlar oynamaya adami linc ederler oynamasa.
disarda olurcasina birakiyorlar, artik asilmalari lazim.
hem fobi mobi yok bunu sokun kafaniza, ligin basi daha 2 deplasman gitti diye hemen ortaligi yikmayin.
ilaki bi cözüm bulunur.
fobi diye diye getireceksiniz !

Deplasman fobisi olduğuna katılmıyorum isterse bu takım üst üstte 7 deplasman kaybetse de bu düşüncem değişmeyecek çünkü kaybettiğimiz tüm deplasmanlardan en azından beraberlik alabilirdik geçen senenin sonunda o beraberlikleri çok aramıştık, dün maçın kaybedilmesinin 1. sorumlusu Garry Rodrigues'dir penaltıyı eline alıyorsan antrenmanların sonunda da sürekli penaltı atışı çalışıp kendini göstermen lazım penaltı çalışan hiçbir oyuncu böyle bir kötü vuruş yapamaz ki bunun en iyi örneği beğenmediğimiz Selçuk İnan'dır adam duran top ve penaltıları yıllar boyunca çalıştı ve hala aynı güzellikle net vuruş yapabiliyor. Terim'in yerinde olsam bu takıma gece gündüz penaltı vuruşu çalıştırırım dün o penaltı gol olsa 0-1 öne geçip farkı açabileceğimiz bir konuma geçecekken 3-0 mağlup oluyoruz.

Bir de sistemi eleştirmek istiyorum niye biz her deplasmana hücum sistemleriyle çıkıyoruz hep neden rakibimiz arkada boşluk buluyor önce boşluk bırakmayıp hızlı oyuncularla bitirmeye çalışmıyoruz elimizde çok üst düzey 2 stoper yok açık alanda yakalandığı zaman rakip tehlikeli oluyor maç içinde bakıyorum rakibin yarı sahasına yerleşiyoruz ama tek yaptığımız sağdan sola soldan sağa topu çevirip kapalı defansı açmaya çalışıyoruz kapalı defans böyle aşılmaz topu rakibe bırakıp üzerine geldiği an hızlı oyuncularla fişi çekersin. İlla kapalı defansları açmak istiyorsan özellikle deplasman da 4-2-3-1 oynarsın
---------------Muslera---------------
Linnes--Maicon--Ozan--Nagatomo
--------Fernando---Donk-----------
Emre A--------Ndiaye-----Belhanda
---------------Feghouli-------------

Bu tarz bir sistemle rahatlıkla topa sahip olup hareketli oyun oynarsın en azından yenilmezsin yakalayacağın 2-3 pozisyondan da birini gol yapsan 3 puan alıp dönersin.

Yani tesadüf degil, TS den 4 simdi de ligin dibinde olan bir takimdan 3 yemek ve hic gol atamamak. Terim in bam bam bam stili iste

Üst Alt