Cayma Hakkı Tüketicinin Elinden Alındı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cayma Hakkı Tüketicinin Elinden Alındı

Bizim şirkette bir herif var onu gördüğümden ne kadar doğru bir karar anlatamam. Bir hafta boyunca giydiği ayakkabıyı iade ettiğini gördüm.
T shirt falan giyip iade ediyor ama paket paket resmen hasta gibi ürün alıyordu.

Yüzüne de söylüyorduk ama yüzsüz bir herif olduğundan alımlara devam ediyordu

Audiophile kulaklik konusu acmsitim hatirlarsaniz

bu kulakliklar tamamen kullanici deneyimine gore degisiyor herkesin kulagi farkli tecrubesi ve begenisi de farkli olabiliyor ayrica kullanim amaclari da degisiyor

yurtdisinda konustugum tecrubeli kullanicilarin hemen hemen hepsi online satin alip ( mumkunse amazon ) deneyip begenmezsen iade et dediler.Allahtan beklentilerimi karsiladi urun ama cok dikkat ettim kutu acilimina ne olur ne olmaz diye.karsi tarafi da dusunmek lazim

ama mesela laptop almistim ilk kurulumda alet acilmadi guc bela hard reset ile acildi sayisiz test yaptim bazi hatalar yakaladim cok dusundum uzerine ve iade etmekten vazgectim donanimsal hatalar olmadigi icin. ama laptop hic acilmasaydi guvenle iade edebiliecektim

eminim simdi bu tarz bir sorun yasayanlar o urunu direk iade edemeyecekler , karsi taraf kabul etmeyecek ve bu sekilde sorunlu urunleri kullanciya yeni ambalaj paketleri ile kitlemeye calisacaklar.

urunu bize yollayin garanti kapsaminda onaralim diyecekler

evet tanidik geldi mi? bmw mercedes aldigi gun yolda kalan suruculer sifir aracla 6 ay bitmeyen rezillikler iste bunun elektronik tarafina hazir olun derim

Bizim Hollanda'da 30 gun iade/cayma etme hakkin var. Bu daha once 14 gundu ama tum dukkalar neredeyse 30 gune cikardi bu hakki. Sen sonucta uzaktan, eline alip bakamadigin bir urunu aliyorsun. Eve geldiginde begenmeyebilirsin, degisik kumasi/kalitesi olabilir, resimdeki gibi ayni olmayabilir. Geri iade ederken kargo parasi almasi mantikli olabilir ama iade etme hakkini elinden alinmasi kadar sacma bir sey olamaz bunun savunulacak bir seyi de yok. Sadece eline gectikten sonra sana 'dene bak nasilmis' ona gore kararini ver diyorlar. Tabi ki ciddi olarak kullanilmis olan urunleri geri iade etme hakkini vermiyor sana. Yine de geri gonderirsen parasini da kesiyorlar.

Avrupa'da artik millet dukkana gidip urun almiyor bu gecen her gun azaliyor, herkes internetten siparis vermeye baslamis. Turkiye'de de aynisi oldugunu dusunuyorum. Bunun onune gecilemez.

İnternet satıştan ürün alıp aynı gün getiren ve iadesi alınan telefon biliyorum. Müşteriyi mağdur etmemek için aldık, sonrasında ürünü servisine çıktık, ürün asistli bir sıvının içine düştüğünü kullanıcı hatası olduğunu belirttiler ve ürünü bize gönderdiler. İnternet satış bile olsa ürün açılmıyorsa ilk yetkili servisine gönderirim onların incelemesi sonrası müşteri kaynaklı bir sorun yoksa iade alırdım şimdi biz de bu konuda rahatlamış olduk.

bizim millet kadar bedava şeyi suistimal eden yoktur doğru olan yapılmış ama belki süre kısa tutulabilirdi 1-2 gün iade hakkı olabilirdi.

ben telefon alıp 10 gün kullanıp sonra iade eden gördüm satıcı onun iadesini alınca tekrar nasıl satıcak? bi videoda da fotoğraf makinesi alıp 14 gün kadar kullanıp sonra iade eden de varmış işin ilginci iş için kullanıyomuş herif :D

o kadar şerefsiz ahlaksız bir milletiz ki böyle şeyler suistimal ediliyor Allahtan müslüman ülkeyiz
Müslüman olmasaymışız dünyanın başına bela olurmuşuz kesin :)

Mağazada satış temsilcisine saatlerce anlattırıp cayma hakkım var deyip internetten sipariş verenlere selam olsun.
hakkıdır alacağı ürün hk bilgi almaya kullanıcı onda bişe yok. bunu youtubedan yapmak daha basit ve yararlı yalnız. satışcıların çoğu olaya hakim değil yüzeysel biliyor ürünleri veyahut primi hangisinin iyiyse ona yönlendiriyor seni.

bizim millet kadar bedava şeyi suistimal eden yoktur doğru olan yapılmış ama belki süre kısa tutulabilirdi 1-2 gün iade hakkı olabilirdi.

ben telefon alıp 10 gün kullanıp sonra iade eden gördüm satıcı onun iadesini alınca tekrar nasıl satıcak? bi videoda da fotoğraf makinesi alıp 14 gün kadar kullanıp sonra iade eden de varmış işin ilginci iş için kullanıyomuş herif :D

o kadar şerefsiz ahlaksız bir milletiz ki böyle şeyler suistimal ediliyor Allahtan müslüman ülkeyiz
Şaka maka bi yana, harbi çok pis bir milletiz. Avrupa'da yaşayan birisi olarak, Türkiye'ye gelince bu net görülüyor. Zaten ülkenin trafiğinden belli. Kimse hoşgörülü, saygılı değil. Kimse bir birine yol vermiyor. En ufak şeyde biiiiippp korna. Biraz durumu iyi olan hemen hava atma peşinde. Hemen hemen herkes üçkağıtçı, kolay para kazanma peşinde.

Geçen gün çarşıya indik, eşim bir elbise begendi. Denedi filan, neyse alalım dedik. Orda çalışan bayan, diğer çalışan arkadaşına bunun fiyatı kaç dedi, o da 500 tl dedi. Kasaya gittigimizde ise, bizimle ilgilenen bayan kasadaki elemana 100 tl para üstü vereceksin dedi (ben 3 x 200tl çıkartmıştım). Bunu duyunca anladım bunların ibnelik peşinde olduğunu. Kasadayken vazgeçtim almaktan.

Ertesi gün bir akrabamızla gittik, biz girmeden onu gonderdik içeri, ve tahmin ettiğim gibi ona 350tl fiyat verdiler aynı ürüne.

hakkıdır alacağı ürün hk bilgi almaya kullanıcı onda bişe yok. bunu youtubedan yapmak daha basit ve yararlı yalnız. satışcıların çoğu olaya hakim değil yüzeysel biliyor ürünleri veyahut primi hangisinin iyiyse ona yönlendiriyor seni.
Ben hakkı olarak görmüyorum insanlarda sonuçta böyle mağazalarda satış üzerinden prim alıyor. Günümüz de hemen hemen tüm ürünlerin videosu var açıp izleyebilir. Ya da bir iki soru sorduktan sonra gidebilir. Adamı 1.5 saat kitleyip herşeyi deneyip sonra bunu söylerse bu emeğe saygısızlıktır. Bari söyleme düşüneceğim de git nerden alıyorsan al. Kampanyalı bir günde yanımda çalışan bir arkadaşımız bu durumdan dolayı işi bıraktı. Tam 1,5 saat el insaf, müşteriyi bıraksa laf yiyecek bırakmasa satışı kaçıracak normal bir durum değil ne yazık ki.

Ben hakkı olarak görmüyorum insanlarda sonuçta böyle mağazalarda satış üzerinden prim alıyor. Günümüz de hemen hemen tüm ürünlerin videosu var açıp izleyebilir. Ya da bir iki soru sorduktan sonra gidebilir. Adamı 1.5 saat kitleyip herşeyi deneyip sonra bunu söylerse bu emeğe saygısızlıktır. Bari söyleme düşüneceğim de git nerden alıyorsan al. Kampanyalı bir günde yanımda çalışan bir arkadaşımız bu durumdan dolayı işi bıraktı. Tam 1,5 saat el insaf, müşteriyi bıraksa laf yiyecek bırakmasa satışı kaçıracak normal bir durum değil ne yazık ki.
var öyle tipler her hizmet sektöründe ya. 2dk hızlandırılmış bir şekilde godamanın tekine yüklü satış yaptığı da olmustur ama arkadasının. uygun tatlı bir dille tüymek lazım. bu adamlar uzun süredir aynı işi yapıyorsa müşterinin yürüyüşünden standa bakışından anlıyor olması lazım kimin alıcı kimin gezici olduğunu. 1.5 saat hiç bir ürünün açıklaması olamaz çünkü. bu arada videolarda özellikle türkçe kaynaklar birbirlerinin kopyaları. konusanları farklı sadece. ürünü kullanıp yorumlamakla, özelliklerine göre yorumlamak arasında dağlar kadar fark var. gerçi bu bahsettiğimi satış personelinin birinden de alamazsın. çoğu hızlandırılmış eğitimle bu mesleğe baslamıs insanlar. satış ayrı marifet, ürüne hakim olup onu pazarlayabilmek ayrı marifet. elektronik cihazların takibinin sağlanması ayrı marifet. hepsi mesai bunların. sevmeden olmaz. ilgilenmen lazım. zor işleri ama memlekette kolay iş de yok. gün sonunda reseti çakıp diğer güne sıfırdan baslamazsan hiç bir iş çekilir değil.

Şaka maka bi yana, harbi çok pis bir milletiz. Avrupa'da yaşayan birisi olarak, Türkiye'ye gelince bu net görülüyor. Zaten ülkenin trafiğinden belli. Kimse hoşgörülü, saygılı değil. Kimse bir birine yol vermiyor. En ufak şeyde biiiiippp korna. Biraz durumu iyi olan hemen hava atma peşinde. Hemen hemen herkes üçkağıtçı, kolay para kazanma peşinde.

Geçen gün çarşıya indik, eşim bir elbise begendi. Denedi filan, neyse alalım dedik. Orda çalışan bayan, diğer çalışan arkadaşına bunun fiyatı kaç dedi, o da 500 tl dedi. Kasaya gittigimizde ise, bizimle ilgilenen bayan kasadaki elemana 100 tl para üstü vereceksin dedi (ben 3 x 200tl çıkartmıştım). Bunu duyunca anladım bunların ibnelik peşinde olduğunu. Kasadayken vazgeçtim almaktan.

Ertesi gün bir akrabamızla gittik, biz girmeden onu gonderdik içeri, ve tahmin ettiğim gibi ona 350tl fiyat verdiler aynı ürüne.
Buna benzer bişey zamanında başıma gelmişti

Artık bu ülkede yaşamaktan utanıyorum ve her uyandığım gün lanet ediyorum. Şu ülkeden ayrılırsam en büyük sebebi ne hükümet ne de ekonomik sorun. Sadece ve sadece insanların görgüsüzlüğü açgözlülüğü ve cahillikleri

Üst Alt