Asya Futbol Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Asya Futbol Başlığı

harry kewell'ın takımı yokohama'ya başarılar dileriz

fajcwhw.jpg

sevgili vasfi,

oncellikle eline saglik. guzel bir afisle basligi acmissin. umarim ugurlu gelir.

kendisine ve takimina - simdiden final de basarilar diliyorum.

ornek oyuncu profillerinden. ulkesinde de rol model.

bizleyken olsun, bizden gittikden sonra olsun : bizi her anlamda guzel tanitan, adeta bir elcimiz gibi -bizde gecirdigi gunleri -denk geldigim yabanci kaynak roportajlar da belirttigini gordugum de iyi ki bizle beraber yolumuz kesismis dedim. kulube kendisini ait hisseden eski oyuncumjuz kewell'in haliyle teknik adamlik kariyerini de bir taraftar olarak elimden geldigince takip etmeeye destek vermeye calisiyorum.

japon kulubune gelir gelmez bir ilki yasatiyor. final.
uzerine birde kupayi alirsa kariyeri adina ozel bir apolet olacak suphesiz.

>>>
ileri de ada futbolun da yer alacagini dusunuyorum. tipki, ayni yolu takip eden ange gibi.

buyucu ile bir gun umarim yine yeniden yollarimiz kesisir. teknik adamlik rolunde asy de kendisini gormek farkli bir duygu olacaktir suphesiz.

ilk 11lere dair yorumu bir sonraki mesajimda yapmayi dusunuyorum.

basta da dedigim gibi ,

guncel durumu degerli gorup ivedi reaksiyonla basligi acmani takdir ettim.

saygi ve selamlar

gelelim buyuk finale :

oncelikle , teknik kisma bir iki notla baslayayim ,

asya sampiyonlar liginde format avrupa ile ayni degil.
final , iki mac uzerinden oynaniyor taraflarin kendi sahalarinda.

yokohama marinos'un ilk finalini kwell hoca ile tatmasi ,ozellikle hoca adina sevindigim bir durum.

finali kazanmak kolay olmasa da ,bu mesakkatli versus kapismasinda son ana kadar caba sarfetmelerini temenni ediyorum.

karsi da cok tecrubeli bir takim var. bu kupa da 4 kez final oynamis bir takim.
2002-2003 de kupayi muzesine goturmus bir ekip.

finale dair - isin ilginc noktalari nedir derseniz ;

al ain takiminin basinda da eski bilindik bir fenomen mevcut.
hernan crespo. mukmemmel bir takim ortaya cikarmis,,haliyle bunu da kita nin en buyuk kupasi ile taclandirmak isteyecektir.

sizi soyle bir minik anektodsal nostalji yolculuguna cikarayim :

tarih 2005 , yer - istanbul ataturk olimpiyat stadi.
uefa sampiyonlar ligi buyuk finali : liverpool versus milan .
donemin milan takiminda final de 2 gol atan crespo yer aliyor,
liverpol tarafinda kadro da kewell mevcut.

iki efsane ismin takimlarindan hatirlarsaniz -kazanan taraf kewell olmustu.
nerdeyse 20 yillik bir aradan sonra, taraftlar bu kez kozlarini farkli formalar, kitalar ve statu baglaminda karsi karsiya geliyorlar.

oyunculuklarin da kazanan kewell ,kaybeden crespo olmustu.
bu da bi nevi o finalin rovansi niteliginde olacak bir versus, iki buyuk oyuncu ozelinde . sonucu merak edilesi...
@Aras Şimşek , @Hayri Cund , @Murat Durmaz

bir tarafta teknik adam harry kewell 'li
japon devi yokohama marinos -

diger tarafta versus -bae nin dikkat ceken , kupada tecrubesi ile bilinen, ki, bu yil kupa da oynadigi versuslar da buyuk surpriz yapip favoriler den ronaldo'lu al nassr'i ceyrek finalde eleyip,
ardindan al hilal'in 34 maclik galibiyet serisini bitirip yari finali gecen - al ain.

zorlu,tecrubeli, formda, kompakt ve devamliligi olan bir asya cl seruveni izlete al ain karsisinda yokohama nasil bir aksiyon reaksiyon sunacak merak edilesi.

ilk 11ler :

yokohama marinos 433

kale ; popp
matsubara, nagato, hatanaka, eduardo
uenaka, kida, tae hee nam
yan , anderson lopes, elber

- marinos tarafinda bir kac senedir bazi oyuncular guncellenerek listeme giriyor. mevcut 11de 4 oyuncu bulunuyor listemde.
izleyecek olanlara oncelikli olarak ozellikle bakmasini istedigim isimler
20 numara *yan(topla cok iyi meziyetleri olan invert sambaci) . ~

teknigi dikkati ceken,dikine oynayan,modern liberomsu tarafi ile dikkatimi vakti zamani ceken, hatta bir ara brezilay milli takimina cagrilmasi dusunulen, izletilen, mevkii olarak versatile tarzi ile ; bu aksam macta sol bek oynayan, ancak genel de agirlikli olarak stoperde oynayan 5 numara *eduardo.

al ain 433
ilk 11 de arjantinli ,paraguayli ve fasli tecrubeli isim palacios ,kaku ve rahimi.
muthis bir sezon geciriyorlar. ekstra islere imza atiyorlar .
cdm merkez de guney koreli tecrubeli oyuncu yong woo park. zaman zaman stoperde de oynatiliyor. tipki yari final macinda oldugu gibi.

guzel kora kor cekismeli gecmesi beklenen cift macli finale sayili dakikalar kaldi.

her halukar da , finale cikardigi icin takdir edilesi kewell hocamiz dan
^ kapanisi bir kupa ile yapmasini temenni ediyorum. olmazsa da cani sagolsun.

iyi seyirler.

teknik direktörlüğünü yaptığı japon takımı Yokohama F. Marinos asya şampiyonlar ligi finaline yükseldi.
finalin ilk ayagini 2-1 kazandilar.

diger baslikta (kewell'e ait baslik) maca ve
daha dogrusu iki ayakli finalin detaylarina nacizane degindim - mac onu ve mac sonu baglaminda .
icinde bulundugumuz bu baslikta da ustteki mesajimin bir devami niteliginde guncellemeyi uygun buldum :

finalin ilk ayaginda,

ic saha da , kale de erken yenilen (dk 12de) kontra atak golu -sonrasi beklendigi gibi
ev sahibine bi nevi soguk dus etkisi yaratti. uzerine defansin bel kemigi eduardo sakatlanip cikinca devre 0-1 misafir ekibin ustunlugu ile sona erdi.
isin ilginc yani, devre boyunca sagli sollu ataklarla rakibin kalesini ablukaya alan kewell'in talebelerinin kaleyi bulan yuzde yuzluk 6 vurusunu kaleci kurtardi, bu sekanslar da donen toplari ribaund babinda olumlu kullanamamasi marinos'un bu anlardaki bold handikap'i idi kanimca .

2.yariya sistem de bir degisiklige giden kewell, 3 stoperli oyuna gecti.
golun bir turlu gelmemesi ,derken - macin son yarim saati yaklasirken dk 60 civari supersub miyaichi ve watanabe oyuna giris yapti. bu iki onemli degisiklik dokunusu ile kewell kanimca macin da kendilerine donmesi babinda kirilma ani yasadi. bu degisiklerden yaklasik 10 dakika sonra beklenen gol nihayet geldi.... diger baslikta ozellikle scoutsal baz da izlemenizi onerdigim sambaci yetenekli ayak *yan marinos'un attigi beraberlik golunun asistine imza atan isimdi. mukemmel bir invert kurgulu hareketle ice kesilen temiz orta nin devamin da tipleme ile oyun 1-1 e geldi.

galibiyet icin ,gol icin ataklarina devam eden marinos, arkada da acik vermemeye dikkat ediyordu. derken ,dklar 84u gosterirken ustte belirttigim kirilma ani degisiklikleri
( 61deki miyaichi ve wataname supersub degisiklikleri ) ile marinos bekledigi gec gelen galibiyet golune 84.dakika da miyaichi asisti watanabe golu birlikteligindeki kritik golle kapanisa imza attilar . - macin bu sekil de sona ermesi ile , yokohama marinos buyucumuz kewell ve talebeleri
finalin ilk ayaginin kazanan tarafi oldu .

2-1

oz buyucumuz kewell'i galibiyetinden dolay tebrik eder, rovansda da basarilar dilerim.

@Gökhan Aydemir asya kitasin da format arada bir degisiiyor.
ne kadar fazla mac o kdar izlenme, sponsorluk,tv izlenimi vs vb.

@Mete Temiz kesinlikle guzel bir zeki dokunusla(ustte belirttigim 3lustopere gecis ve 61 de yapilan kirilma anli iki super sub'in oyuna girip skoru getiren olaylar da bold basrol oynamalari... net hocamiza yazar.

@Vasfi Vural vasfi'cim ekledigin kewell fotografi klas gozukuyor. karizma cikmis buyucumuz. zaten oyunculuk donemi de ayri bir aura yayardi etrafa .
winner kimligimiz kendisinin bunyesine de islemis, kisa surede marinos'u ozellikle bu kupa da finale cikarmasi kanimca onemli arti olacak kariyeri adina. temennimiz bu yolun sonu hayirlisiyla kupa.

asya futbolu, eski oyuncularimiz dan hazir bahsediyorken :

diger winner eski oyuncumuz *gomis >> bugun yerel lige damga vurdu. kawasaki frontale 3 gollu galibiyet alirken gollerin tamaminda gomis imzasi vardi. 60 da oyundan cikti. velhasil - kariyer maci gibi bir 60 dakika solo resital eski aslanimiz dan .

son olarak konuya ilisik bir duruma deginip nokta birakayim :

twitter den ozellikle kewell'e bir tebrik mesaji beklentim devam ediyor.
kulup olarak derbiye cagiriyoruz, daveti kirmadan stada gelip macimizi izliyor kewell. ben isterdim ki, yeni bir seruvene baslayan bize emek vermis ter dokmus, irtibati da derbiler vs de davet ederek koparmadigimiz kewell'i en azindan resmi twitter hesabindan basari veya tebrik mesaji ile bir guzellik yapmamiz. bunlar degerli kiymetli inceliklerdir manevi anlamda.

gerek gorurlerse forumun twiiter hesabi da -benzer mesaj atabilir.
taraftar olarak nacizane onerimdir. uygulamak yetkililere kalmis.

saygi ve selamlar.

Üst Alt