A Milli Takım Oyuncu Havuzu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

A Milli Takım Oyuncu Havuzu

Kale: Mert Günok, Uğurcan Çakır, Sinan Bolat, Gökhan Akkan, Altay Bayındır, Serkan Kırıntılı, Nurullah Aslan, Ersin Destanoğlu, Günay Güvenç

Savunma: Zeki Çelik, Mert Müldür, Nazım Sangare, Gökhan Gönül, Bünyamin Balcı, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Ozan Kabak, Mert Çetin, Hüseyin Türkmen, Ömer Toprak, Ertuğrul Ersoy, Serdar Aziz, Koray Günter, Hasan Ali Kaldırım, Umut Meraş, Caner Erkin, Berkan Emir, Uğur Çiftçi

Orta Saha: Mahmut Tekdemir, Mickaël Sylvain Tırpan, Ceyhun Gülselam, Fatih Aksoy, Alpaslan Öztürk, Abdülkadir Parmak, Ömer Bayram, Berat Özdemir, Mehmet Topal, Ufuk Akyol, Hakan Özmert, Burak Kapacak, Mehmet Özcan, Tolga Ciğerci, Hakan Arslan, Ozan Tufan, Abdülkadir Ömür, Emre Kılınç, İrfan Can Kahveci, Emre Akbaba, Okay Yokuşlu, Yunus Mallı, Yusuf Yazıcı, Deniz Türüç, Cengiz Ünder, Ömer Ali Şahiner, Hakan Çalhanoğlu, Dorukhan Toköz, Hasan Hüseyin Acar, Soner Aydoğdu, Aytaç Kara, Mert Hakan Yandaş, Robin Yalçın, Orkun Kökçü, Serdar Gürler, Efecan Karaca, Yusuf Sarı, Gökhan Töre, Güray Vural, Erdoğan Yeşilyurt, Bilal Başaçıkoğlu, Varol Taşar, Berkay Özcan, Halil Akbunar, Ferdi Kadıoğlu, Naci Ünüvar, Levin Öztunalı, Yusuf Erdoğan, Atakan Üner, Selim Ilgaz, Doğukan Sinik, Elayis Tavşan, Rezan Çorlu, Can Bozdoğan

Forvet: Burak Yılmaz, Cenk Tosun, Rhian Brewster, Adem Büyük, Ahmed Kutucu, Enes Ünal, Umut Bozok, Kenan Karaman, Güven Yalçın, Halil Dervişoğlu, Kâzım-Kâzım, Umut Nayir, Metehan Güçlü, Sinan Bakış, Serdar Dursun
Rhian Brewster kim ulan Murphan?

Şenol Güneş'in göreve geldiğinden beri kadroya çağırdığı (Mart 2019'dan itibaren) isimler aşağıdaki gibi. İtalik yazdığım kişi futbolu bıraktı. Takdir edersiniz ki mevkilerde değişiklikler olabilir. Kesin sakat oyuncuların altını çizdim.

Kaleciler:
Uğurcan Çakır, Mert Günok, Altay Bayındır, Gökhan Akkan, Sinan Bolat, Muhammed Şengezer

Stoperler:
Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Kaan Ayhan, Mert Çetin, Alpaslan Öztürk, Abdülkerim Bardakcı, Mehmet Topal

Sağ bekler:
Zeki Çelik, Mert Müldür, Nazım Sangaré, Bünyamin Balcı, Ömer Ali Şahiner, Gökhan Gönül

Sol bekler:
Umut Meraş, Caner Erkin, Ömer Bayram, Hasan Ali Kaldırım, Emre Taşdemir

Merkez orta saha (6, 8, 10):
Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Okay Yokuşlu, Taylan Antalyalı, Orkun Kökçü, Dorukhan Toköz, İrfan Kahveci, Mert Hakan, Berkay Özcan, Mahmut Tekdemir, Oğuzhan Özyakup, Yunus Mallı, Abdülkadir Parmak, Emre Belözoğlu

Kanatlar:
Kenan Karaman, Cengiz Ünder, Halil Akbunar, Deniz Türüç, Emre Kılınç, Abdülkadir Ömür, Efecan Karaca

Forvetler:
Burak Yılmaz, Enes Ünal, Cenk Tosun, Güven Yalçın, Ahmed Kutucu, Enis Destan

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlara ek olarak çok geniş bir şekilde aday kadro şansı olabilecek isimleri ekledim. Kimisinin şansı hiç yok ancak değerlendirmek isteyenler olabilir. Özellikle Altay'ın sakatlığı ve aday kadroda dört kaleci olacağını öngörerek orayı kalabalık tutmaya çalıştım.

Kaleciler:
Ersin Destanoğlu, İrfan Eğribayat, Berke Özer, Ali Şaşal Vural, Harun Tekin, Günay Güvenç, Doğan Alemdar, Onurcan Piri, Nurullah Aslan

Stoperler:
Robin Yalçın, Ömer Toprak, Uğur Demirok, Serdar Aziz, Ahmet Çalık, Diego Ângelo*

Sağ bekler:
Serkan Asan, Oğuz Ceylan, Necip Uysal

Sol bekler:
Rıdvan Yılmaz, Uğur Çiftçi, Güray Vural, Atila Turan

Merkez orta saha:
Salih Uçan, Berat Özdemir, Emre Akbaba, Nuri Şahin, Ferdi Kadıoğlu, Aytaç Kara, Alper Potuk, Hasan Kılıç, Soner Aydoğdu, Berkan Kutlu

Kanatlar:
Kerem Aktürkoğlu, Oğulcan Çağlayan, Gökdeniz Bayrakdar, Arda Turan, Erdoğan Yeşilyurt, Kenan Özer

Forvetler:
Adem Büyük, Halil Dervişoğlu, Muhammet Demir

*10 yılı aşkındır ülkede yaşayan birinin vatandaş olması gönlümden geçendir. Kendisini bu sebeple temsili olarak ekledim.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hocanın tercihlerini göz önüne alarak kendi şahsi tahminlerimle Euro 2020 için dört tane kadro ekledim. Son açıklamasında Türkiye'nin en yetenekli üç futbolcusundan biri olarak Arda Turan'dan bahsetmesi bu konuda kafamı karıştırdı açıkçası.

Birinci Kadro
Uğurcan Çakır
Zeki Çelik Merih Demiral Çağlar Söyüncü Umut Meraş
Okay Yokuşlu Ozan Tufan
Cengiz Ünder Yusuf Yazıcı Hakan Çalhanoğlu
Burak Yılmaz​

İkinci Kadro
Mert Günok
Mert Müldür Ozan Kabak Kaan Ayhan Rıdvan Yılmaz
Taylan Antalyalı İrfan Kahveci
Halil Akbunar Orkun Kökçü Emre Kılınç
Kenan Karaman​

Üçüncü Kadro
Ersin Destanoğlu
Nazım Sangaré Alpaslan Öztürk Abdülkerim Bardakcı Caner Erkin
Berat Özdemir Salih Uçan
Efecan Karaca Deniz Türüç Adem Büyük
Enes Ünal
Dördüncü Kadro
Gökhan Akkan
Bünyamin Balcı Ömer Toprak Robin Yalçın Hasan Ali Kaldırım
Mahmut Tekdemir Abdülkadir Ömür
Kerem Aktürkoğlu Berkay Özcan Gökdeniz Bayrakdar
Muhammet Demirci​

Bu tercihlere göre 26 kişilik kadro tahminim. (/ = veya)

Uğurcan Çakır - Mert Günok - Ersin Destanoğlu/Gökhan Akkan

Zeki Çelik - Mert Müldür
Merih Demiral - Ozan Kabak
Çağlar Söyüncü - Kaan Ayhan - Herhangi bir beşinci stoper.
Umut Meraş - Rıdvan Yılmaz/Caner Erkin

Okay Yokuşlu - Taylan Antalyalı
Ozan Tufan - İrfan Kahveci - Salih Uçan/Berkay Özcan

Cengiz Ünder - Halil Akbunar/Deniz Türüç
Yusuf Yazıcı - Orkun Kökçü
Hakan Çalhanoğlu - Emre Kılınç

Burak Yılmaz - Kenan Karaman - Adem Büyük/Enes Ünal

Uğurcan
Mert
Akkan

Müldür
Zeki

Merih
Çağlar
Ozan
Kaan

Caner
Umut

Okay
Ozan
Taylan
İrfan
Hakan
Dorukhan

Kenan
Deniz Türüç
Cengiz
Yusuf
Halil Akbunar
Abdülkadir Ömür

Burak
Enes
Halil

Yüksek ihtimalle böyle olur kadro.

Şenol Güneş'in göreve geldiğinden beri kadroya çağırdığı (Mart 2019'dan itibaren) isimler aşağıdaki gibi. İtalik yazdığım kişi futbolu bıraktı. Takdir edersiniz ki mevkilerde değişiklikler olabilir. Kesin sakat oyuncuların altını çizdim.

Kaleciler:
Uğurcan Çakır, Mert Günok, Altay Bayındır, Gökhan Akkan, Sinan Bolat, Muhammed Şengezer

Stoperler:
Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Kaan Ayhan, Mert Çetin, Alpaslan Öztürk, Abdülkerim Bardakcı, Mehmet Topal

Sağ bekler:
Zeki Çelik, Mert Müldür, Nazım Sangaré, Bünyamin Balcı, Ömer Ali Şahiner, Gökhan Gönül

Sol bekler:
Umut Meraş, Caner Erkin, Ömer Bayram, Hasan Ali Kaldırım, Emre Taşdemir

Merkez orta saha (6, 8, 10):
Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Okay Yokuşlu, Taylan Antalyalı, Orkun Kökçü, Dorukhan Toköz, İrfan Kahveci, Mert Hakan, Berkay Özcan, Mahmut Tekdemir, Oğuzhan Özyakup, Yunus Mallı, Abdülkadir Parmak, Emre Belözoğlu

Kanatlar:
Kenan Karaman, Cengiz Ünder, Halil Akbunar, Deniz Türüç, Emre Kılınç, Abdülkadir Ömür, Efecan Karaca

Forvetler:
Burak Yılmaz, Enes Ünal, Cenk Tosun, Güven Yalçın, Ahmed Kutucu, Enis Destan

Bunlara ek olarak çok geniş bir şekilde aday kadro şansı olabilecek isimleri ekledim. Kimisinin şansı hiç yok ancak değerlendirmek isteyenler olabilir. Özellikle Altay'ın sakatlığı ve aday kadroda dört kaleci olacağını öngörerek orayı kalabalık tutmaya çalıştım.

Kaleciler:
Ersin Destanoğlu, İrfan Eğribayat, Berke Özer, Ali Şaşal Vural, Harun Tekin, Günay Güvenç, Doğan Alemdar, Onurcan Piri, Nurullah Aslan

Stoperler:
Robin Yalçın, Ömer Toprak, Uğur Demirok, Serdar Aziz, Ahmet Çalık, Diego Ângelo*

Sağ bekler:
Serkan Asan, Oğuz Ceylan, Necip Uysal

Sol bekler:
Rıdvan Yılmaz, Uğur Çiftçi, Güray Vural, Atila Turan

Merkez orta saha:
Salih Uçan, Berat Özdemir, Emre Akbaba, Nuri Şahin, Ferdi Kadıoğlu, Aytaç Kara, Alper Potuk, Hasan Kılıç, Soner Aydoğdu, Berkan Kutlu

Kanatlar:
Kerem Aktürkoğlu, Oğulcan Çağlayan, Gökdeniz Bayrakdar, Arda Turan, Erdoğan Yeşilyurt, Kenan Özer

Forvetler:
Adem Büyük, Halil Dervişoğlu, Muhammet Demir

*10 yılı aşkındır ülkede yaşayan birinin vatandaş olması gönlümden geçendir. Kendisini bu sebeple temsili olarak ekledim.

Hocanın tercihlerini göz önüne alarak kendi şahsi tahminlerimle Euro 2020 için dört tane kadro ekledim. Son açıklamasında Türkiye'nin en yetenekli üç futbolcusundan biri olarak Arda Turan'dan bahsetmesi bu konuda kafamı karıştırdı açıkçası.

Birinci Kadro
Uğurcan Çakır
Zeki Çelik Merih Demiral Çağlar Söyüncü Umut Meraş
Okay Yokuşlu Ozan Tufan
Cengiz Ünder Yusuf Yazıcı Hakan Çalhanoğlu
Burak Yılmaz​

İkinci Kadro
Mert Günok
Mert Müldür Ozan Kabak Kaan Ayhan Rıdvan Yılmaz
Taylan Antalyalı İrfan Kahveci
Halil Akbunar Orkun Kökçü Emre Kılınç
Kenan Karaman​

Üçüncü Kadro
Ersin Destanoğlu
Nazım Sangaré Alpaslan Öztürk Abdülkerim Bardakcı Caner Erkin
Berat Özdemir Salih Uçan
Efecan Karaca Deniz Türüç Adem Büyük
Enes Ünal
Dördüncü Kadro
Gökhan Akkan
Bünyamin Balcı Ömer Toprak Robin Yalçın Hasan Ali Kaldırım
Mahmut Tekdemir Abdülkadir Ömür
Kerem Aktürkoğlu Berkay Özcan Gökdeniz Bayrakdar
Muhammet Demirci​

Bu tercihlere göre 26 kişilik kadro tahminim. (/ = veya)

Uğurcan Çakır - Mert Günok - Ersin Destanoğlu/Gökhan Akkan

Zeki Çelik - Mert Müldür
Merih Demiral - Ozan Kabak
Çağlar Söyüncü - Kaan Ayhan - Herhangi bir beşinci stoper.
Umut Meraş - Rıdvan Yılmaz/Caner Erkin

Okay Yokuşlu - Taylan Antalyalı
Ozan Tufan - İrfan Kahveci - Salih Uçan/Berkay Özcan

Cengiz Ünder - Halil Akbunar/Deniz Türüç
Yusuf Yazıcı - Orkun Kökçü
Hakan Çalhanoğlu - Emre Kılınç

Burak Yılmaz - Kenan Karaman - Adem Büyük/Enes Ünal

Biliyorsunuz, bu turnuvada aday kadro içerisinde 26 oyuncu belirleme şansımız var. Ayrıca üç tane bildirilecek kalecilerde oluşacak her türlü sakatlık/hastalık için sınırsız değişim hakkı var.

Beşinci stoper olarak tanımladığım yerde birden fazla defans pozisyonunda oynayabilecek yedek bir oyuncu olmasını bekliyorum. "26. Oyuncu" olarak tanımladığım ve Adem Büyük yazdığım yerde Enes Ünal, Halil Dervişoğlu, Muhammet Demirci gibi farklı bir üçüncü bir forvet de olabileceği gibi normalde katkıları kısıtlı olsa da son açıklamaya bakarak Arda Turan gibi takımı kritik anlarda ateşleyerek maçın sonucuna etki edebilecek bir oyuncunun bu şekilde kadroya alınabilmesine de ihtimal veriyorum. Şampiyonluk gerginliğinden biraz kafayı buraya sardım. Sizler de 26 kişilik kadro tahmininizi ekleyebilirsiniz hazırlık kadrosunun açıklanmasına kısa bir süre kala, iyi gelir...

Brewster mevzusu doğruysa neden çağırmaz ki zımba güneş acaba
Rhian Brewster'in annesi Kıbrıslı Türk. Bu sebeple önce annesi ve kendisinin Kuzey Kıbrıs vatandaşı olması daha sonra da T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği vasıtasıyla Türkiye vatandaşlığına başvurması lazım. Hukuken bir engel yok ancak meşakkatli bir süreç olduğundan böyle bir iş yapılacaksa çoktan başlamak gerekirdi. Devşirme dediğimiz mesele ile Türk vatandaşlığına geçirmek (istisnai vatandaşlık) de söz konusu olabilir hızlandırmak amacıyla. Eskiden Bakanlar Kurulu tarafından alınıyordu bu kararlar, yeni sistemde nasıl oluyor emin değilim.

Ugurcan
Mert/Altay(hazir olursa)
Akkan

Zeki
Müldür

Demiral
Söyüncü
Ayhan
Kabak

Meras
Erkin

Yokuslu
Taylan

Calhanoglu
Tufan
Kahveci
Kökcü

Yazici
Türüc
Akbunar

karaman
Kilinc
Adem Büyük

burak
Enes
Muhammet demir/ halil dervisoglu

Rhian Brewster'in annesi Kıbrıslı Türk. Bu sebeple önce annesi ve kendisinin Kuzey Kıbrıs vatandaşı olması daha sonra da T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği vasıtasıyla Türkiye vatandaşlığına başvurması lazım. Hukuken bir engel yok ancak meşakkatli bir süreç olduğundan böyle bir iş yapılacaksa çoktan başlamak gerekirdi. Devşirme dediğimiz mesele ile Türk vatandaşlığına geçirmek (istisnai vatandaşlık) de söz konusu olabilir hızlandırmak amacıyla. Eskiden Bakanlar Kurulu tarafından alınıyordu bu kararlar, yeni sistemde nasıl oluyor emin değilim.
Zımbacının haberi bile yoktur büyük ihtimalle

Türkiye U17 Milli Takımı kadrosunda da geçmişte yer alan Alman asıllı oyuncu Nazım için konuşan Güneş, "Antalyaspor'daki sağ bek Sangare'nin yabancı mı Türkolduğunu bilmiyordum. Bülent Korkmaz ile konuştum ve öğrendim. Bu benim eksikliğim, hatam olabilir. Bülent Korkmaz'dan Türk statüsünde olduğuınu öğrendim.

Üst Alt