2022 DK E Grubu M:2 | Japonya 0-1 Kosta Rika | MS | 27 Kasım | TRT 1 - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022 DK E Grubu M:2 | Japonya 0-1 Kosta Rika | MS | 27 Kasım | TRT 1

Şu takımlar var biz yokuz akıl alır gibi değil

Japonya bizi yenerdi diye düşünüyorum. Kötü bir takımız henüz oyunumuz oturmadığı gibi burada olmayı halledecek bir futbolda oynamadık. Defansif işi bir süre iyi yaptık sonra Hollanda faciası. O Hollanda zar zor gol buluyor iki maçta. Ayrıca orada olmak için Portekiz’i de yenmemiz gerekiyordu.

Japonya bizi yenerdi diye düşünüyorum. Kötü bir takımız henüz oyunumuz oturmadığı gibi burada olmayı halledecek bir futbolda oynamadık. Defansif işi bir süre iyi yaptık sonra Hollanda faciası. O Hollanda zar zor gol buluyor iki maçta. Ayrıca orada olmak için Portekiz’i de yenmemiz gerekiyordu.
Ben takımların genel olarak kötü olduğunu düşünüyorum, biz iyi oynadığımız için demiyorum bunu ama cidden o kadar çok dan dun oynayan takım var ki biz bile o kadar kötü değiliz.

Ben takımların genel olarak kötü olduğunu düşünüyorum, biz iyi oynadığımız için demiyorum bunu ama cidden o kadar çok dan dun oynayan takım var ki biz bile o kadar kötü değiliz.

Buna katılıyorum ama bu aslında futbolun gelişimi yani endüstriyel/finansal açıdan evrilmesi ile alakalı. Eskiden Kolombiya’lar ya da Peru’larda efsane oyuncular vardı burada o günleri unutarak farklı konseptler öneriliyor. Ya da Afrika’dan Weah’lar, Omam-Bıyıklar falan.. Eskiden daha estetikti işler şimdi ise daha fiziğe dayalı daha tek düze ve güç üstüne olunca böyle futbol fukarası ama hızı/gücü iyi oyuncular izliyoruz. Birkaç takımdaki birkaç isim dışında bu standard gibi artık. Bize gelince bence iyi oynamıyoruz bunun sebepleri de malum. Teknik idari, siyasi yapı, oyuncu kayırma/menajerler, üstüne as oyuncularımızdaki düşüştü. Merih-Çağlar-Ozan falan düşüşteydi o döneme geldi elemeler. Neyse bakalım yeni isimler var toparlarız diyeceğim ama forveti yok takımın artık.

Japonya rahat kazanacağı Maçlar'da takılan 1 ekip.Tunus'a da takılmışlardı Hazırlık Maç'ı olsa da.Bu Maç'ta Kosta Rika'nın en azından beraberlik alması gerekiyo alamazlarsa ve Almanya Dünya Kupası'nda gruplardan çıkamazsa Kosta Rika ile oynayacakları Maç'ta fark atarlar :D
Kesin konuşmayalım bence reis yav :D Sonuçta karşıda ki takım da Almanya :D Hiç belli olmaz şu Maç'ta yenilebilir de Japonya :D
:D

Bu Almanlar kadar şanslı bir ülke yok, hem Milli Takım olarak hem de kulüp bazında mesela Bayern olarak.

Kedi gibi dört ayak üstüne düştüler yine.

Normalde öyle de böyle aptal aptal oynamya devam ederlerse yine erken elenirler.

Japonya'ya karşı ilk yarı iyiydiler aslında ama bir türlü golleri atamadılar. Net forvet eksikliği belli oluyor. Lewa Alman olsa 3 tane falan atardı ilk yarı herhalde.
Ben Hansi Flick hocamın basın toplantısını izledim adam İspanya'yı yenmeyi kafaya koymuş 1 kere.Sağ bek konusunda değişiklik görebilirsiniz Kimmich de oynayabilir falan filan dedi.Goretzka da İlkay'ın yerine tercih edilebilir ilk 11ler konusunda.Bence forvet konusunda ise Borussia Dortmundtlu oyuncuyu 2.Y daha erken alabilir oyuna..

Ben Hansi Flick hocamın basın toplantısını izledim adam İspanya'yı yenmeyi kafaya koymuş 1 kere.Sağ bek konusunda değişiklik görebilirsiniz Kimmich de oynayabilir falan filan dedi.Goretzka da İlkay'ın yerine tercih edilebilir ilk 11ler konusunda.Bence forvet konusunda ise Borussia Dortmundtlu oyuncuyu 2.Y daha erken alabilir oyuna..

Ben aslında Japonya maçında bizim Jonas Hofmann'ı ilk 11'de sağ bek oynatır diye bekliyordum ama gitti stoperi sağ beke koydu.

İlkay olmalı bence yine de, Müller çıkmalı ilk 11'den . Goretzka makina gibi bir herif. Göbeği Goretzka-Kimmich-İlkay yapardım ben olsam. Kimmich'i sağ beke çekmek orta sahayı direkt İspanya'ya teslim etmek olur bence.

Forvet cidden büyük sorun. Havertz desen uymuyor, Füllkrug desen aralarında en çok forvete benzeyen adam ama bu seviyeler için tartışılır, Moukoko ise daha 18 yaşında. Koskoca Almanya'nın forveti yok kaç yıldır.

Ben aslında Japonya maçında bizim Jonas Hofmann'ı ilk 11'de sağ bek oynatır diye bekliyordum ama gitti stoperi sağ beke koydu.

İlkay olmalı bence yine de, Müller çıkmalı ilk 11'den . Goretzka makina gibi bir herif. Göbeği Goretzka-Kimmich-İlkay yapardım ben olsam. Kimmich'i sağ beke çekmek orta sahayı direkt İspanya'ya teslim etmek olur bence.

Forvet cidden büyük sorun. Havertz desen uymuyor, Füllkrug desen aralarında en çok forvete benzeyen adam ama bu seviyeler için tartışılır, Moukoko ise daha 18 yaşında. Koskoca Almanya'nın forveti yok kaç yıldır.
Ama hiç 18 yaşında göstermiyo :D Oyuncu olarakta fizik olarakta bizim Lig'te Gol Kral'ı olabilecek potansiyelde 1 futbolcu.Bu seviyelerde bence de ilk 11 olmaz ama rotasyonda oyuna 1-2 tık daha erken alırsa çok fayda sağlayabilir Almanya Milli Takım'ı reis.Muhtemel 11ler'De ise forvette Müller'i koymuşlar bu Maç'ta da..

Üst Alt