#17 Derrick Köhn - Sayfa 48 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#17 Derrick Köhn

Köhne ün verdiği pozisyonlar genelde Okan hoca nın onu ileride kullanmasından dolayı kaynaklanıyor. Hücum da Kaan defans 3. Sü olup köhne 3 5 2 kanadı gibi oluyor barış sol forvet gibi forveti ikiliyor. Top kaptırıldığında ise önde kalan köhne tarafından pozisyon yiyoruz. Bu normal apo ya güveniyor o konuda biraz fazlaca... Riskli bir oyun defansif anlamda. Ama yakaladılar mı hücumda Barış ve köhne çok etkili olabiliyor maç içerisinde. Bunun da bir çözümü olacaktır elbette...
Evet katılıyorum rengim. Bu sayede set oyunu da bir üst seviyeye çıktı. Bu yılın rekorunun yapı taşlarından biri oldu bu taktiksel durum.

G702 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son yıllarda kaç tane sol bek geldi gitti, buna Hollanda A Milli Takım beki de dahil. Bu adam Almanya 2.liginden geldi ve hepsinden daha efektif görüntüsü var. Eksiklerini zamanla kapatabilir gibi düşünüyorum. En azından minimuma indirgeyebilir.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En büyük eksiği fiziğine rağmen temaslı oynamaması, yani sert değil, nagatomoyu hatırlayın, kene gibi ve sert bir adamdı, köhn rakibe sürekli orta actiracak alan veriyor, hücumu bence epey iyi

Savunma yönünün 4/4 olmadığı, gelmeden önce de bilinen bir şeydi zaten. Ancak konsantrasyon ve oyun dsiplini konusunda gayet iyi olması çok büyük avantaj. Takıma tam uyum sağlaması ve gayreti ile savunma yönünün de gelişeceğinden hiç kuşkum yok.

Her bakımdan kusursuz, genç bir adamı hiçbir mevki için bulup getiremeyeceğimizi baştan kabullenmek gerekiyor. Önemli olan ne aldığını bilip olabildiğince eksiklerini tamamlamak ve takımı ona göre kurgulamak...

Üst düzey maçlara Köhn ile çıkmak intihar olur ve bizi başarıya götürmez, seneye Ocak'ta yine sol bek ararız. Epey yetersiz bir oyuncu. Atletizmi çok iyi ama oyunu bilmiyor. İleride kalınca dalıp gidiyor, Adana'nın bulduğu tüm pozisyonlar bizim solumuzdan gelişti çünkü alanı kaplayamayan, ilk baskıda geç kalan ve geç kaldıktan sonra dalıp giden bir adam. Benim Köhn için son ve değişmeyecek görüşüm bu elbette şerh düşen olacaktır lakin sonucu zaman gösterecektir.

Üst düzey maçlara Köhn ile çıkmak intihar olur ve bizi başarıya götürmez, seneye Ocak'ta yine sol bek ararız. Epey yetersiz bir oyuncu. Atletizmi çok iyi ama oyunu bilmiyor. İleride kalınca dalıp gidiyor, Adana'nın bulduğu tüm pozisyonlar bizim solumuzdan gelişti çünkü alanı kaplayamayan, ilk baskıda geç kalan ve geç kaldıktan sonra dalıp giden bir adam. Benim Köhn için son ve değişmeyecek görüşüm bu elbette şerh düşen olacaktır lakin sonucu zaman gösterecektir.
Her pozisyonda 2'ye 1 yakalanan oyuncu zaaf gösterir. Boey da bu tip maçlarda zaaf gösteriyordu ama Boey'un sorunu değildi. Dün Demirbay kendi bölgesinde oldukça fazla aksadı ve dönen toplarda oyuncusunu marke edemedi. Alanı da çabuk geçildi. Hızlı çıkan rakiplere karşı bu zaafı hep yaşıyoruz. Özellikle bekleri de oyuna katılan rakiplere.

Hücumu çok iyi.

Defansı maalesef vasat.

Seneye yabancı kurali 12 ye düşürülünce bir yere kiralık gönderilebilir diye düşünüyorum.

Türk futbolculardan sol bekte defansı ve hücumu dengeli bir oyuncu olmadığı için o bölgeyi yerli bir oyuncuyla oynayabileceğimizi düşünmüyorum.

İyi bir yerli yedek alınır fakat as kadroda oynayacak oyuncu yabancı olacaktır diye düşünüyorum. Bir diğer ihtimalde hem sol kanadı hem sol beki yedekleyecek bir oyuncu alınarak çok yönlü bir takım kurulabilir. göreceğiz.

Tarihe not: Köhn Çok iyi sol kanat oynar bu arada. Zaman gösterecektir.

Defansini güclendirmesi gerekiyor yada hoca onu cok fazla öne cikarmamasi gerekiyor Boey hücümda cok etkili olamasada top kaybetse bile tekrar birsekilde onu kazanmayi biliyordu.

Harika,süper değil belki ama sol bek derdini unutturdu bize

Herşeyden bir parça olan bir bek oyuncusu ve bence seneye daha etkili olacak kalırsa

Almanya ikinci liginden gelen adamın iki ay içince hemen üst seviye oyuncularla hücumda çok verimli işler yapıp, beton gibi savunma yapmasını beklemek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Kaldı ki hücum tarafını iyi götürüyor.

ADS maçında bana da savruk geldi ama toparlanabilecek açıkları var zannımca.Önceki solbeklerimizin toparlanabilecek eksikleri yoktu maalesef.

Boey’de ilk geldiği sezon Trezeguet bir maç elek etti onun kanadını hiç unutmuyorum 4-5 kere yatırıp kaldırdı. Zamanla geliştirdi savunmasını. Son iki maç Trezi sahadan sildi.

boey ile karsilastirmak biraz garip olur. boey 20 yasinda geldi. kohn 25inde. gelecekte icinden boey cikartip satma hayali tabi guzel ama bence hayal.

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt