17/18 H:9 | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe | MS | 22 Ekim - Sayfa 186 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben artik su an geriye baktigimda hayal kirikligini anlasam da matematiksel olarak bir hafta daha ilerleyip ciddi bir fark olan 8 puani korumus olmamizi kotu bulmuyorum bu sartlarda, rezil bir hakem , kotu tercihler , 10 kisi kalmak ve berbat bir oyun .. herkes kendi sahasinda derbi kazanmayi elbette ister ama 9 mac 7 galibiyet 2 beraberlik ve ciddi puan farkina sahibiz

fb nin kolaylasti dedigi fiksturundeki 4 deplasman osmanli-antalya-bursa-konya ... bunlardan 12 mi cikaracaklar ? ki 12 cikarsalar daha hala 8 puani anca belki kapatirlar , o bile imkansiz

bjk eger bir seri yakalayamaz ise bence bu mac cok asiri bir yaralayici olmadi , eger bir anadolu takimina karsi beraberlik alsaydik da o hafta fb kazanip puan farkini kapatsaydi o beraberlige cok uzulurdum ama simdi sen berabere kaldin ama senden 8 puan gerideki takim da haftayi beraberlikle kapatti , oyle de bakin
sen instagramcı zengin ahbablarına bilet vermeye devam et
tribün çocuklarını dün tüm maç aradınız hepsi kahvehanelerdeydi
bu gidişle olunamaz şampiyon

Lenovo P2a42 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

fenerin durumu icler acısı,abartarakta söylemiyorum mücadele filanda hikaye fizik gücü 45 50 dk olan takımın ne mücadelesi

adamlarda saha ici durumlarına isyan edip birseyler yapmaya calısan valbuena dısında 2.bir adam yok 10 kisi kalan rakibe baskı kuramadı sıgırlar

10 kisi bursaya karsı kalsak daha cok baskı kurardı eminim

Büyük maçlarda yenilmesek diğer anadolu maçlarını kazansak şampiyonluk için yeterli.
Ama insan içerde fener galibiyeti bekliyo işte.
Derbi zaafı var tudor'un

Şampiyon yapabilir mi evet yapabilir çünkü anadolu maçlarını kazanıyoruz. Büyük maçlarda yaptığı yanlışlar bizi moral olarak çökertmez umarım.

TapaTalK

fenerin durumu icler acısı,abartarakta söylemiyorum mücadele filanda hikaye fizik gücü 45 50 dk olan takımın ne mücadelesi

adamlarda saha ici durumlarına isyan edip birseyler yapmaya calısan valbuena dısında 2.bir adam yok 10 kisi kalan rakibe baskı kuramadı sıgırlar

10 kisi bursaya karsı kalsak daha cok baskı kurardı eminim

bana da nedense fb o kadar les gelmiyor , 4 zor macini geride birakti kagit uzerinde , eger bu ts ye ve son saniyede basaksehire verdigi puanlar olmasa bir anda direksiyona gecebilecek noktaya gelirlerdi

fb nin hatasi yunanistan taktigi yapiyor , ama defansi kusursuz yapamadigi icin surekli gol yiyor , ama bir seye dikkat ettim fb nin dogru yaptigi , her gecen mac orta sahaya daha hakim oluyorlar

orta sahadaki ozon tabakasi deligini kapattilar ama pozisyon uretmede problem ve defansta sacma hatalar devam ettigi icin rekor puan kaybettiler ,su anda fenere bir finish him icin surpriz bir maglubiyet lazim , o zaman denklemden iyice uzaklasirlar

Tudor'un yaptığı oyun felsefesinde ve kadrolarda sorun yok gibi, eksikler var ama sadece 9 maç bir arada oynayan bir takımda bu eksiklikler olabilir. Örneğin bir çok kontra atakta sonuç pasında ve bir önceki pasta hata olduğu için skor yapamıyoruz. Bu sadece oyuncuların eksikliği ile ilgili değil (ki oyuncularımızın eksikliklerini de gidermek Tudor'un görevi), oyunu planlayanın da buralara dokunması gerektiğini gösteriyor. Tudor'ın en büyük eksikliği oyuna hamle etmede, oyunun akışını değiştirmede. Mesela bu maçta Gomis'in yerine Eren değişikliğinin bir anlamı yok, Eren top tutan taşıyan bir futbolcu değil, ceza sahası içi ve çevresinde sonuç adamı. Farklı bir çözüm gerçekleştirmesi gerekiyordu. Belhanda aksıyordu, hem görevi yerine getirmiyor, hemde kart problemi var, buna çözüm bulması gerekiyordu. Fakat beklemeyi tercih etti. Önceki maçlarda da gördük, oyun tıkandığı zaman hamle yapamıyor veya sahaya müdahele edip tıkanıklığı açamıyor. Burada dikkat edecek bir konuda, hamle oyuncumuzun azlığı, şu ana kadar takımın oynadığı oyuna bir tık atlatan oyuncu değişikliği göremedik. Acilen kulübedeki oyuncuların katkı verecek seviyeye gelmesi gerekiyor.

Ek bir konu olarak,
bu maçta olan hakem hataları ile spor yazarlarının bazı yorumlar var, yorumların hatalı veya doğru ona bakmıyorum bir mantık hatasına dikkat çekeceğim. ilk yarı Fener'in bir golü bir penaltısı birde Galatasaray'ın kırmızısı verilmedi şeklindeki yorumlar. Diyelim ki, gol verildi, peki sonraki dakikalarda birebir aynı oyun mu oynanacaktı da aynı pozisyonlar yaşanıp Serdar'ın koluna top çarpacaktı ve Denayer'in Jansen'e kayarak müdahale edecekti. Bu kadar saçma yorumlar olabilir mi? O gol sayılsaydı, oyunun bütün akışı değişecek ve o pozisyonlar olmayacaktı.

Hakem ile ilgili,
büyük ihtimal maçta senin kararınla kimse galip gelmesin, mümkünse maçı başladığı gibi bitir uyarısı aldı, ona göre yönetti.

Son düzenleme:
Tudor'un yaptığı oyun felsefesinde ve kadrolarda sorun yok gibi, eksikler var ama sadece 9 maç bir arada oynayan bir takımda bu eksiklikler olabilir. Örneğin bir çok kontra atakta sonuç pasında ve bir önceki pasta hata olduğu için skor yapamıyoruz. Bu sadece oyuncuların eksikliği ile ilgili değil (ki oyuncularımızın eksikliklerini de gidermek Tudor'un görevi), oyunu planlayanın da buralara dokunması gerektiğini gösteriyor. Tudor'ın en büyük eksikliği oyuna hamle etmede, oyunun akışını değiştirmede. Mesela bu maçta Gomis'in yerine Eren değişikliğinin bir anlamı yok, Eren top tutan taşıyan bir futbolcu değil, ceza sahası içi ve çevresinde sonuç adamı. Farklı bir çözüm gerçekleştirmesi gerekiyordu. Belhanda aksıyordu, hem görevi yerine getirmiyor, hemde kart problemi var, buna çözüm bulması gerekiyordu. Fakat beklemeyi tercih etti. Önceki maçlarda da gördük, oyun tıkandığı zaman hamle yapamıyor veya sahaya müdahele edip tıkanıklığı açamıyor. Burada dikkat edecek bir konuda, hamle oyuncumuzun azlığı, şu ana kadar takımın oynadığı oyuna bir tık atlatan oyuncu değişikliği göremedik. Acilen kulübedeki oyuncuların katkı verecek seviyeye gelmesi gerekiyor.

Ek bir konu olarak,
bu maçta olan hakem hataları ile spor yazarlarının bazı yorumlar var, yorumların hatalı veya doğru ona bakmıyorum bir mantık hatasına dikkat çekeceğim. ilk yarı Fener'in bir golü bir penaltısı birde Galatasaray'ın kırmızısı verilmedi şeklindeki yorumlar. Diyelim ki, gol verildi, peki sonraki dakikalarda birebir aynı oyun mu oynanacaktı da aynı pozisyonlar yaşanıp Serdar'ın koluna top çarpacaktı ve Denayer'in Jansen'e kayarak müdahale edecekti. Bu kadar saçma yorumlar olabilir mi? O gol sayılsaydı, oyunun bütün akışı değişecek ve o pozisyonlar olmayacaktı.

Hakem ile ilgili,
büyük ihtimal maçta senin kararınla kimse galip gelmesin, mümkünse maçı başladığı gibi bitir uyarısı aldı, ona göre yönetti.

O uyarıya göre de şu gerçeği de gözardı etmemek gerek.Biz 1 tane atsaydık fenere 1 penaltı çalardı eşitlerdi.Eyyamcı her türlü fenerin adamı olduğunu ispatladı bu maç.

Içimizi kararttın be renkdaş :(
Yok be Arif ben olanı söyledim. Gördük işte daha ilk derbiden varlık gösteremedik bile, hem de seyircimiz önünde. Hani insan 1 defa yapar 2 defa yapar sonunda ders alır ama 5 tane büyük maç oynamış daha golü yok. Bunu değiştirmek için çabası da yok gibi. Keşke farklı bişeyler görüp umut bağlayabilsek.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hafta başındaki Şekip-Dursun-Tüpçü buluşması zaten midemi bulandırmaya başlamıştı. Hatırlarsınız burda iddiaa oranlarını gösterip çoğunlukla ms0 bittiğini söylemiştim. Keşke yanılsaydım ama bana göre her şey anlaşılarak yapıldı. Ne biz ne fener iyi oynadı ama tek hedef Cüneyt Çakır. Hedef seçildi ve herkes durumundan memnun. Son 10 dk fenerin üstümüze gelmek yerine yan paslarla maçı bitirmeye çalıştığından bunu anlayabiliriz maalesef. Bu maçın ayarlanmasında payı olan herkesin...

Alti üstü bir mac, bir puan o kadar da kötü degil, hala sekiz puan fark var, gercekten ben ya futbol´dan anlamiyorum, ya da bilmedigim baska bir sorun var.
Bu bir derbi, sen sekiz haftadir göklere cikariliyorsun, rakibin sekiz haftadir yerin dibine sokuluyor ve macin toplasan yarim saatlik dilimi disinda hic bir varlik gösteremiyorsun.
Bu da yetmiyormus gibi atmis dakikayi kendi yari sahanda defans yaparak oynuyorsun.
Burada ki sorun berabere kalmak degil, sekiz haftadir esen rüzgarin su an itibari ile durmus olmasi.
Derbilerin etkisi iste budur, hele hele haftalardir göklere cikarilip maca favori olarak ciktin ise, üstelik kendi sahanda.
Haftaya ne kadar kötü durumda olsalar bile Trabzon deplasmanina gideceksin, orada alacagin bir beraberlikte bile rakiplerin ile puan farkin iki haftada yari yariya erimis olur.
Puan farkindan bagimsiz bu hafta duran rüzgar haftaya tersine esmeye baslar.

Trabzon'u yenersek unutulur bu maç.Çok da karamsar olmaya gerek yok.

Bu maç Tudor'a sallamak ikiyüzlülük. Maçtan önce yaygara kopardı millet 3lü defans oynanır mı diye oysaki en etkili oynadığımız dönem 3lü oynadığımız dönemdi maç boyu giremediğimiz pozisyonlara girdik. Serdar sakatlanınca o çok istediğiniz 4lü defansa döndük ve maç dengelendi.

Hafta başındaki Şekip-Dursun-Tüpçü buluşması zaten midemi bulandırmaya başlamıştı. Hatırlarsınız burda iddiaa oranlarını gösterip çoğunlukla ms0 bittiğini söylemiştim. Keşke yanılsaydım ama bana göre her şey anlaşılarak yapıldı. Ne biz ne fener iyi oynadı ama tek hedef Cüneyt Çakır. Hedef seçildi ve herkes durumundan memnun. Son 10 dk fenerin üstümüze gelmek yerine yan paslarla maçı bitirmeye çalıştığından bunu anlayabiliriz maalesef. Bu maçın ayarlanmasında payı olan herkesin...

Bir 1.70 daha berabere bitti hakikaten.Enteresan bir durum.

Maçın özeti; İki takımda ilk olarak beraberliği istedi,hakem de buna katıldı ve istenilen oldu. 3 puan GS,FB ve Cücü olarak bölüşüldü.

İki takımda pek birşey kaybetmedi. Biz 8 puanlık koruduk. Onlar da belki de ligden kopmaktan ve kaos sürecine girmekten kurtuldu. Hakem de eyyam yaparak inanılmaz tepki çekmekten yırttı.

Üzerinde inanılmaz şeyler konuşacak bir şey yok yani.

bu maçta alınan sonuca puan farkını koruduk yaklaşımı ile bakamayız kadıköyde kesinlikle kaybedeceğimiz için fenerbahçenin bizden aldığı 2 puan ve kendi hanesine yazdırdığı 1 puan olarak bakmak lazım.

Tam anlamıyla rezil bir maçtı basit rakiplere karşı alınan puanlar ile gaza gelenlerde bu takımın hala yetersiz olduğunu ve bazı şeylerin takımı bozduğunu anlamıştır umarım.

bu maçta alınan sonuca puan farkını koruduk yaklaşımı ile bakamayız kadıköyde kesinlikle kaybedeceğimiz için fenerbahçenin bizden aldığı 2 puan ve kendi hanesine yazdırdığı 1 puan olarak bakmak lazım.

Tam anlamıyla rezil bir maçtı basit rakiplere karşı alınan puanlar ile gaza gelenlerde bu takımın hala yetersiz olduğunu ve bazı şeylerin takımı bozduğunu anlamıştır umarım.
Eee taa sezonun ikinci yarısında 17 maç sonra yapacağımız maça şimdimi çıkacağız?...o zamana kadar Fener kaç maç kayıp edip puanlar bırakacak? onuda hesapladınızmı....bırakın artık bu işleri...derbilerde en önemlisi olan ilk önce yenilmeyeceksin...Fenerbahçe kaç maçtır derbi kayıp etmiyor? Eee elerine ne geçmiş bu derbi puanlarından koca bir sıfır...

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Eee taa sezonun ikinci yarısında 17 maç sonra yapacağımız maça şimdimi çıkacağız?...o zamana kadar Fener kaç maç kayıp edip puanlar bırakacak? onuda hesapladınızmı....bırakın artık bu işleri...derbilerde en önemlisi olan ilk önce yenilmeyeceksin...Fenerbahçe kaç maçtır derbi kayıp etmiyor? Eee elerine ne geçmiş bu derbi puanlarından koca bir sıfır...

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Bir maçlık değerlendirme yapmıyoruz evinde puan kaybettiğin rakibin kendi sahasında seni sürekli yeniyorsa buna puan farkını koruduk gözü ile bakamazsın bundan bahsediyorum toplamda 6 puanlık 2 maçın 4 puanını fenerbahçe kazanacak ve bizimde puan kayıplarımız olacak onlarında olacak ama şu anda fener ile puan farkımıza 5 olarak bakmak gerekiyor.Böyle maçları kazanmak lazım fenerbahçe bunun bilincinde ve evinde bizi mutlaka yenecektir.Bu maç kazanılmalıydı ne olursa olsun sonrasında başka takımlara puan kaybedebilirdik.

Üst Alt