#10 Dries Mertens - Sayfa 211 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#10 Dries Mertens

Seneye 10 numara Mertens Yusuf olacaksa bırakalım bu işleri, oraya ciddi bir oyuncu alınmalı De Paul, Rafa Silva gibi bu seneki hataya düşülmemeli.

Hücuma da Icardi’nin sürekli oynadığı düşünülürse all-rounder fizik gücü Barış Alper’e yakın bir oyuncu alınmalı, örneğin Datro Fofana..
10 numara işini bonservissiz yerli bir oyuncuyla çözmek, bütçeyi ve kontenjanı diğer mevkilere harcama imkanı verir...

Buksa da fizik gücü ve oyun aklı gayet yüksek bir oyuncu. Yeterince izledin de mi diyorsun, yoksa ''Anadolu çöpü'' ezberinden mi hareket ediyorsun?..

Muslera'yla ikisi yürüyen Galatasaray modundalar. Şu adamın özverisi, sürekli pozitif olması çok değerli. Bundan sonra takıma gelecek oyuncularda da bence Mertens'in varlığı ciddi belirleyici olur.

Hemen yapalım abi sözleşmesini. Bir tek gelecek sezonki rolünde sıkıntı yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Hamle oyuncusu konumuna düşerse ben genel kanının aksine düşeceğinden korkuyorum. Adam 37 yaşında ama öyle gibi oynamıyor. Oynadıkça kendini daha iyi hissediyor. En iyi ihtimalle ilk 11 oynatıp 70'te oyundan alabileceğin bir adam gibi. Onu kafamızda iyi belirlememiz lazım. Ya da o bölgeye alacağın adamla kısmen değişmeli oynatırsın gibi.

gecen sezon dan beri - kafam da bi oyuncu var - mertens birakacagi doneme yakin ^transfer scout bolumune yazacaktim.

brezilya menseli. uzakdogu da oynuyor.

diger yandan, nokta atisi basarili oldugumuz muslera,lucas da oldugu gibi,
nacizane, protip profil olarak elbette ilk tercih yolum ;

kendisinden sonra bu bolge de oynayacak oyuncuyu -mertens'in kendisinin secmesini temenni ediyorum...
bi bakima , ^referans olabilecegi ,kendisini kismen de olsa bu oyuncu da gordugu -biri .

sezon hayirlisiyla sampiyonlugumuz baglamin da bir bitsin, tum bunlari detaylica yorumlariz .

ust duzey performansa aynen devam sevgili mertens .

saygi ve selamlar.

gecen sezon dan beri - kafam da bi oyuncu var - mertens birakacagi doneme yakin ^transfer scout bolumune yazacaktim.

brezilya menseli. uzakdogu da oynuyor.

diger yandan, nokta atisi basarili oldugumuz muslera,lucas da oldugu gibi,
nacizane, protip profil olarak elbette ilk tercih yolum ;

kendisinden sonra bu bolge de oynayacak oyuncuyu -mertens'in kendisinin secmesini temenni ediyorum...
bi bakima , ^referans olabilecegi ,kendisini kismen de olsa bu oyuncu da gordugu -biri .

sezon hayirlisiyla sampiyonlugumuz baglamin da bir bitsin, tum bunlari detaylica yorumlariz .

ust duzey performansa aynen devam sevgili mertens .

saygi ve selamlar.
Ne alakası var yav?..Futbolcunun futbolcu önermesi denince aklıma Hagi' nin soktuğu 7 milyonluk Bülent Akın kazığı gelir hep. Kendi mevkisi değildi ama aynı şey sonuçta...

Griezmann hakkaten muhteşem olurdu ama düşmez. Hakeza hemşehrisi KDB ama bu isimler için erken. 2026'yı bekleyelim

Bilal El Khannouss nasıl adam acaba. O da hemşehrisi. Ayrıca Ziyech de var

goreceli elbette .

tarafim adina hagi uc bir ornek.hatta istisna. onerdigi ismin tipolojisi bile her anlam da ayri dunyalar.
.

nacizane, 90lar
karavana/basarisiz deneme demisken, yeni hagi ,yeni illie diye getirilen - ^lutu^ tutmayan denemesini basarisiz ornek olarak hatirlarim. halbuki o donem yuzde olarak bakildiginda romanya pazari,futbolu cikista bir ulke idi , bizimle de kimyalari uymustu.rotariu dan sonraki surecte alinan 96~00 uefa donemimiz ozelinde, romanya menseli oyuncular guven ve basari yuzdesi olarak saglam intiba birakmislardi >>96/00 donemleri kadroda yer alan basarili orneklerin fazlaliligi dolayisiyla,,, lutu da bu ara kervana katilmasi istendi.o donem irfan bey'in asiri gereksiz iddiali aciklamalari ile oyuncu daha baslamadan saglam baskiya girdi, bir kac mac derken yollar ayrildi.

mantiken tutmus mense,tipolojiler vb denklemin de baktigim da lutu bir istisna. anlasilir(tutmus romanya menseli yildizlarimiz vb) bir nedeni olan durum tespitin den onay verilmis - malesef tutmamis.

.

genele dair ;
90lar dan beri takim yapilanmasi baglamin da basarili olunmus bu tipoloji prototip profilleri konusunu -kulup takim dna oyun kimligi baglaminda entegre edilen oyuncu/lar tarzi/tipolojisi *planlamasini sureklilik ~ daimi bir devamlilikta yapmamizi arzu ediyordum.

nazarim da , buna en yaklastigimiz donem 90lar ve 2000lerin basi.

misal, okan buruk'u alt yapi maclarini yerinde bir cok kez izlemis biri olarak, keza a takima ilk ciktigi donemi de sayarsak, muthis bir kariyer akabinde ondan sonrasina dair planlama da - benzer tipoloji den gitmemiz- gerektigini belirtirdim cevremle takimimizi konusurken.

ayri bir baslikta bu konu aslinda guzelce fikirlere dokulebilir. takim oyun dna , buna bagli/entegre oyuncu prototip tipoloji ,vb.
@Ali Bektaş , @Aras Şimşek ,,,

benzer bakisa en net prototip takimlar ; barca ve mcity .

malesef , kismen bir donem disinda, bildim bileli yillardir genel anlamda kaotik ve sezonu, vs kurtaralim mantigiyla transfer planlamasi vb isler yapildigin dan , basarili olunmus denemeleri, bir sonraki sezonun planlamasin da ayni yoldan gitmememiz - bana hep anlamsiz gelmistir.

bilmem katilir misiniz .

saygi ve selamlar.

Griezmann hakkaten muhteşem olurdu ama düşmez. Hakeza hemşehrisi KDB ama bu isimler için erken. 2026'yı bekleyelim

Bilal El Khannouss nasıl adam acaba. O da hemşehrisi. Ayrıca Ziyech de var
sevgili ali,

griezmann konusun da bende olumlu bakiyorum. dedigin gibi de erken dusmez malesef. keza, kdb ismi de ayni dogrultu da dogru tipoloji ornek.

sakatliklar dan bagimsiz,
keza real li alaba ile sanchez nasil bir ikili olurdu merak ederim .

tipoloji olarak dogru bir akima nokta yapmissin.

saygi ve selamlar.

Üst Alt