SL 22/23 H:4 | Beşiktaş 3-1 Sivasspor | MS | 29 Ağustos - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bjk için iyimi kötü mü nerelerde puan kaybeder ilk ciddi maçından sonra anlarız. Ama uzun lig maratonunda bu kadro alternatifsiz bence. Dun gece benim için kıstas değil. Yerli sorunları da var. Sivas'a oynadığı gibi hızlı başlayıp skor bulma olayı erken gol yediği ilk maçta tersine dönebilir. Golü yemek hücuma daha fazla çıkmak arkada daha fazla boşluk vermek demek. Bakalım bjk kadrosu bu tip senaryolara veya iyi defans ve top yapan takımlara ne kadar dayanacak. Bende bunları merak ediyorum. Şuan yorum yapmak için çok erken olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca biz puan kaybetmedikce sonucu biz belirleriz. Biz saçma sapan puanlar kaybedersek zaten bjk ne oynuyor onunda önemi kalmaz.

Ulan oğlum fener adana maçında yere göğe sığdıramadigin hakemden sonra şimdi burda Galatasaray in penaltılarini mi irdeliyosun.
Bide yazmış nerede Galatasaray in verilemeyen penaltıları diye. Sonra ikisini bulmuş 3. yü arıyor. Hani yoktu laa hakem hatası.
Yirtik dondan cikar gibi her muhabbete girme. Ben hakem komplosu yok diyorum hakem hatasi yok demiyorum. Bula bula buldugumuz da iki hata bir tanesi Oliveira - Antalya pozisyonu ki tekrarini buyuterek mac sonunda anca gorduk penalti oldugunu, cunku sert bir basma degil hafif bir dokunma var penalti verilmeyedebilir yani. Oburu de Giresun - Akbaba pozisyonu yine tekrari buyutmeden gormesi zor bir pozisyon ama net penalti ve belki de puanlarimiza mal olan bir hata.

Ben kolay penalti, faul, kart vs. verilmesine karsiyim ligimizin temel sorunlarinin basinda geliyor.
son ts maçında sefer'in şutu tslu adamın dirseğinde patlıyor, eli de bildiğin zeybek oynar gibi açık. kaleye giden top.

yani yanlış mı biliyorum, yine kural mı değişti bilemem ama, bildiğin net şekilde penaltı değil mi o pozisyon yau?
Net sekilde penalti degil. Bir kere cok yakindan geliyor top, kol da dogal denebilecek bir pozisyonda artik kapali olmasi gibi bir sart yok yani. Bir de Torreira'nin kaba etinden sekmek suretiyle adamin eline carpiyor.

Ornegin Kerem'e bir pozisyonda ceza sahasi caprazinda elle oynama ve sanirsam kart verildi, o da nizamiydi adamin eli dogal pozisyondaydi ve top yakindan geliyordu. Artik sadece elin dogal sayilamayacak bir sekilde oldugu ya da topa gittigi pozisyonlarda caliniyor bu penaltilar, Fener'in Umraniye karsisinda kazandigi dogruydu mesela.

Yirtik dondan cikar gibi her muhabbete girme. Ben hakem komplosu yok diyorum hakem hatasi yok demiyorum. Bula bula buldugumuz da iki hata bir tanesi Oliveira - Antalya pozisyonu ki tekrarini buyuterek mac sonunda anca gorduk penalti oldugunu, cunku sert bir basma degil hafif bir dokunma var penalti verilmeyedebilir yani. Oburu de Giresun - Akbaba pozisyonu yine tekrari buyutmeden gormesi zor bir pozisyon ama net penalti ve belki de puanlarimiza mal olan bir hata.

Ben kolay penalti, faul, kart vs. verilmesine karsiyim ligimizin temel sorunlarinin basinda geliyor.

Net sekilde penalti degil. Bir kere cok yakindan geliyor top, kol da dogal denebilecek bir pozisyonda artik kapali olmasi gibi bir sart yok yani. Bir de Torreira'nin kaba etinden sekmek suretiyle adamin eline carpiyor.

Ornegin Kerem'e bir pozisyonda ceza sahasi caprazinda elle oynama ve sanirsam kart verildi, o da nizamiydi adamin eli dogal pozisyondaydi ve top yakindan geliyordu. Artik sadece elin dogal sayilamayacak bir sekilde oldugu ya da topa gittigi pozisyonlarda caliniyor bu penaltilar, Fener'in Umraniye karsisinda kazandigi dogruydu mesela.
Kudurmaya devam et :asd:

Adam kolunu acmis onune blok ediyor, dogal konumdaymis, herif boksor herhalde, o yuzden dogal konumda, kafasini kolluyor.

Boylelerini ciddiye alma renktas.
Doğru diyosun adamın ne olduğu çok belli de ben elimden geleni yaptım artık ugrasamiycam. Bir Galatasarayli bu şekilde yorum yapmaz. Fanatik fenerli arkadaşlarım bana ne anlatiyosa bu elemanda aynı argümanlarla geliyor burda yazıyor. Diyecek bişey yok :)

Gitgide daha tehlikeli bir hal aliyorlar

Ben dun cok begendim bjk yi orta sahalari makina gibi bir ileri bir geri calisti

3 0 dan sonra o golu yeme sebepleri degisiklikler ve skorun rehavetinden oldu

Gedson fernandes cok iyi oynadi

Yırtık dondan katılıyorum aranıza ancak kol kapalı olmak zorunda yani şöyle anlatayım koluna çarpmazsa vücuduna değecek pozisyonda olması lazım yoksa diğer her türlüsü el olarak sayılıyor. Vücuttan sekme dışında. Torreira pozisyonunda evet kaba etinden sekip geliyor bana da öyle geldi. Ancak akbaba ve oli pozisyonunda var da olan hakemin hata yapma şansını kabul etmiyorum art niyet ararım, sen maçtan sonra zoom yaparak görmüş olabilirsin onların önünde ki teknoloji ile hemen görmesi lazım ki itiraz edildi tekrar tekrar bakması gerekir geçiştirelecek pozisyon değildi.

Yırtık dondan katılıyorum aranıza ancak kol kapalı olmak zorunda yani şöyle anlatayım koluna çarpmazsa vücuduna değecek pozisyonda olması lazım yoksa diğer her türlüsü el olarak sayılıyor. Vücuttan sekme dışında. Torreira pozisyonunda evet kaba etinden sekip geliyor bana da öyle geldi. Ancak akbaba ve oli pozisyonunda var da olan hakemin hata yapma şansını kabul etmiyorum art niyet ararım, sen maçtan sonra zoom yaparak görmüş olabilirsin onların önünde ki teknoloji ile hemen görmesi lazım ki itiraz edildi tekrar tekrar bakması gerekir geçiştirelecek pozisyon değildi.
Hayir yanlisin var bu taa ne zamanin kurali

Once bu kurali degistirdiler saat kurali getirdiler, kollar belirli bir derecenin ustunde aciksa penalti olur diye

Sonra onu da degistirdiler artik savunmacinin koluna degse bile top, kol dogal denebilecek bir pozisyondaysa penalti olmuyor. Hucumcular icin gecerli degil hucumcunun el/koluna herhangi bir temas otomatik faul oluyor

Bence de o ikisi hataydi zaten basindan beri diyorum bunu, hatta hakem komplosu var diyen arkadas bu pozisyonlara hakim degildi ben hatirlattim

Hayir yanlisin var bu taa ne zamanin kurali

Once bu kurali degistirdiler saat kurali getirdiler, kollar belirli bir derecenin ustunde aciksa penalti olur diye

Sonra onu da degistirdiler artik savunmacinin koluna degse bile top, kol dogal denebilecek bir pozisyondaysa penalti olmuyor. Hucumcular icin gecerli degil hucumcunun el/koluna herhangi bir temas otomatik faul oluyor

Bence de o ikisi hataydi zaten basindan beri diyorum bunu, hatta hakem komplosu var diyen arkadas bu pozisyonlara hakim degildi ben hatirlattim
Doğal kol pozisyonu nedir ? Kolların aşağıda olmasıdır

Doğal kol pozisyonu nedir ? Kolların aşağıda olmasıdır
Degil ne yazik ki. Daha bu haftaki Man Utd - Soton macindaki McTominay pozisyonuna bak

Mesela bazi stoperler kollarini sakliyor Nelsson gibi Van Dijk gibi, eski kuralda bunu yapman gerekiyodu cunku

Artik ne yazik ki dezavantaj oldu bu ozellik bu oyuncular icin. Bir ayagini kaldiran topcu dengesini saglamak icin pekala kollarini acabilir bu da dogal sayiliyor iste. Bu cok tartisilan bir sey zaten genel olarak

Burada Dier'in yaptigina el verilmemisti ama Telles'in yaptigina verilmisti. Nuansi anlamak adina iyi bir pozisyon. Telles'in eli de dogal pozisyonda ama eli topa gidiyor gibi bir goruntu var. Buna ragmen cok tartisildi pozisyon tabii cunku kural oyle bir kural ki niyet okuyuculugu yapmak zorunda kaliyorsun

Gecen sene Bjk macinda Firat Aydinus'un bize verdigi penaltida da benzer bir durum vardi. Vida'nin eli aslinda dogal denebilecek bir pozisyondaydi kayan adamin elinin yerde olmasi cok normal ama avucunu acip topa hamle yaptigi icin penalti dogru karardi

tinercilerin 2 maçını izledim son maçlardı ve inönüdeydi tamam kadro kalitesi ve oyuna yanması anlamında en büyük favoriler buna itirazım yok lakin kendi evlerinde bu kadar baskılı oynarken nasıl bu kadar boş alan buluyorlar bu nasıl iş lan ? aynı takımlar bize gelse 3 metre boş alan bırakmazlar bjk ye karşı bu açık ve ilerde oynama arzusu nedir ? tiksiniyorum bu ligden

Rıza Çalımbay…. Rıza hoca sağolsun işte bize olsa ölümüne kapanır Beşiktaş olunca açıyor takımı.

Üst Alt