Bu Takıma Bir de Orta Saha Lazım | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Takıma Bir de Orta Saha Lazım

Diyeceksiniz ki Emre, Belhanda, Ndiaye, Fernando, Donk'un , hatta Feghouli'nin olduğu yerde, ne orta sahası!

Esasında işin ayağı öyle değil. Emre Akbaba ve Belhanda, merkez oyuncusundan ziyade kanatlarda oynatıldığında çok daha fazla verim alabileceğiniz oyunculardır. Bilhassa Belhanda, ne zaman çizgiye yakın oynarsa o zaman daha etkili oluyor. Çünkü Belhanda'nin çevre kontrolü zayıf, top sürme, top kontrolü ve pas şiddetleri dağınık. Böyle bir merkez oyuncusu olmaz. Çizgi oyuncuları markaja daha uzak oyunculardır ve Belhanda gibi yukarıda saydığım özellikleri zayıf, ama hızlı çabuk, oyun akışkanlığını sağlayabilecek, devamlı oyun içinde kalacak oyuncuların da oynayabilecekleri yegane mevkidir.Feghouli mesela, bu saatten sonra ondan asla kanat oyuncusu olmaz, çünkü artık hızlanamıyor. Feghouli'ye 50 metre top sürdüremez, devamlı bek kovalattiramazsiniz, artık hızlı değil. Ama onun zekası ve çabukluğu üst seviyede. Bu yüzden de kendisini sürekli merkeze atıyor. Emre Akbaba, golcülüğüyle biliniyor. O da merkezde oynadığında topla çok oynayıp çok top kaybeden biri çünkü yeterince oyun bilgisi gelişmemiş, markaj altında Belhanda gibi saçmalayabiliyor. Ama onu çizgiye attığınızda hem golcülügünü kullanır, hem hızından faydalanırsiniz. İkinci forvet gibi kullanmak da bir seçenek olabilir onun için.

İşin özü, Belhanda ve Emre'yi sağ kanatta dönüşümlü kullanır, solda da Onyekuru ve Garry'i aynı şekilde degerlendirirseniz oyun verimliliğiniz fazlasıyla artacaktır. Burada Onyekuru ve Garry'nin ikisinin de 11 başladığı maçlarda oyunumuzun bozulduğu da dipnot olarak kayda düşülmelidir.

Bu rotasyonda, merkezde kullanabileceğiniz Feghouli ve Ndiaye kaldı. Zaten en büyük sıkıntımızda bu kritik oyuncuları dinlendirmek gerektiğinde veya sakatlığından yerlerine oynayan Selçuk gibi oyuncuların yetersizliğiydi. İlk 11 ile yedekler arasında acayip bir kalite farkı var ve bunu dönüşümlü olarak kullanabileceğiniz oyuncularla giderebilirsiniz. Emre/Belhanda, Garry/Onyekuru gibi. Bu yüzden stoper ve forvet dışında orta saha takviyesi, ikinci yarı için elimizi fazlasıyla güçlendirecektir.

Bence de bir değil hatta 2 tane gerekiyor. Ben ne Fernando'nun ne de N'Diaye'nin performansını yeterli bulmuyorum. Çok kırılgan oyuncular gibi görünüyor. Melo gibi sahaya yüreğini karakterini koyamıyorlar lakin öyle veya böyle orta saha alternatiflerimiz var. Stoper ve Santrafor bölgesinde ise hiç yok. O yüzden stoper ve santrafor transferleri her şeyden acil özellikle santrafor.

çok koşan savaşçı bir ortasahaya ihtiyacımız var zaten. Bu daha çok önlibero olmalı ve sivas maçındaki gibi 2 gol yedirmemeli bize.

Bence de bir değil hatta 2 tane gerekiyor. Ben ne Fernando'nun ne de N'Diaye'nin performansını yeterli bulmuyorum. Çok kırılgan oyuncular gibi görünüyor. Melo gibi sahaya yüreğini karakterini koyamıyorlar lakin öyle veya böyle orta saha alternatiflerimiz var. Stoper ve Santrafor bölgesinde ise hiç yok. O yüzden stoper ve santrafor transferleri her şeyden acil özellikle santrafor.

Erman Bey altına imzamı atacağım bir fikir sunmuşsunuz lakin yazım cinayetinden dolayı ben bu mesajın altına imzamı atamıyorum.

ne - ne bağlacını rezil bir şekilde kullanmışsınız. ne - ne bağlacını kullandıysanız cümleyi olumsuz bitiremezsiniz. Söz konusu bağlaç cümleye zaten olumsuz bir anlam katmaktadır. Siz üstüne cümleyi olumsuz bitirmişsiniz. Rezalet!

İyi forumlar.

Erman Bey altına imzamı atacağım bir fikir sunmuşsunuz lakin yazım cinayetinden dolayı ben bu mesajın altına imzamı atamıyorum.

ne - ne bağlacını rezil bir şekilde kullanmışsınız. ne - ne bağlacını kullandıysanız cümleyi olumsuz bitiremezsiniz. Söz konusu bağlaç cümleye zaten olumsuz bir anlam katmaktadır. Siz üstüne cümleyi olumsuz bitirmişsiniz. Rezalet!

İyi forumlar.
Evet ben de sonradan fark ettim ama değiştirmeye üşendim. Normalde böyle kullanmam da senin bu Erman Türker kompleksini ne yapacağız onu bilemiyorum minik kuşum.

ileride topu tutacak veya oyunu yonlendirecek oyuncun olmadigi surec istersen madrid, barca, city karisimi orta saha yarat.

Ha pas hatalari bir hayli artti ve asiri top kayibi yasiyoruz.... ama asil problem bence forvet hattinda rakibi zorliyan ve cekingen oynatan forvetimiz olmamasi.

İyi forumlar.

alhamdullilah bu gün de aydınlandık. ampül gibisiniz Sayın Efendi Mahir Bey maşallah

Fernandes 33 olacak çok mantıklı durmuyor.

Johansen süper biri değil ama alınsın isterim. Bu sene takip eden varsa haber etsin.

Savanier’i almak artık zor.

Johansen-Nainggolan ikilisi olsa mesela süper olur. Bir arıza, bir sakin kuzeyli.

Üst Alt