STSL 10/11 H:2 | Galatasaray 0-2 Bursaspor | 22 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 124 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:2 | Galatasaray 0-2 Bursaspor | 22 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:2 | Galatasaray 0-2 Bursaspor | 22 Ağustos | Maç Sonucu

niye konuyu bulandırıyorsun. Hasagiç dışında GS Takımında banko oynucak 1 adamı dahi yok İBB nin.

Durumun vahimiyetini anlaman açısından!!

Allahınızı severseniz Hasagiç kimdir yahu Galatasaray kalesini koruyacak..tek maçla adamı kral yapmayın..

Bu adama tahammül edeceğime Ufuk a sahip çıkarım daha iyi..Bu arada şükür ediyorum ki Ts li Onur bizde değil yoksa sen ve senin gibi düşünenler yüzünden Türk futbolu bu adamı kaybederdi:mad:

Bu cümlenden İskenderin Barostan daha iyi bir bitirici olduğunu mu çıkarmalıyım ?

Hayır fakat takımda genel olarak bir düşüş var.Herkes düşüşte.Bunu çıkarmalısın.

Bir de İskender'i küçümsememen gerektiğini.Adam milli takım düzeyinde top oynuyor.Çok formda..

resim_376847130.jpg

Bir takım düşünün ki, orta sahasının itici gücü, topu ileri taşıyan adamı Sarpinho (Mustafa Sarp).

Bir takım düşünün ki rakiple savaşan, kazandığı topları dağıtan adamı çakma Schweinsteiger (Barış Özbek).

Bir takım düşünün ki geriden top çıkaran adamı 33'lük Ayhan (Akman).

Bazılarının 15 m avro istedikleri Arda nın Galatasaray tarihinin en kötü kaptanı oldugu gerçeği artık kabak gibi günyüzüne çıkmıştır nasıl bir yönetim anlayışıdır ki kendinden önce kaptanlığı hakedenler olmasına ragman sırf oyuncuyu poh pohlamak için kaptanlık gibi ulvi bir görevi daha ne yaptığını bilmeyen bir adama verirler hakl arasında bir değiş vardır imam osurursa cemaat sıçar diye bizdede kaptan oynamazsa takımı ateşlemezse kimse oynamaz

Allah Aşkına..yenilgiyide geçtim kafamı dağıtan bir tek soru var..ben dogru sistemin dogru hocalarla değil dogru futbolcularla oynandıgına inanırım..bay F.R ,arda yı ömrü hayatında en sevmediği bölge olan sağ tarafta 90 dakika boyunca hapsetti..hadi maça böyle başladın diyelim orta kalabalık olsun diye..sonra golü yedik..barış ı bi nebze olsun sağ tarafa koy arda yı orta ya al biraz hucüma yönel dimi..arda orta yı istemedi bırak sola geçsin kewell i barosun yanına kaydır..hadi bunlarıda geçtim oyuncu değişikliği yapıyor..maç boyu tek olumlu hareketi olmayan sarp hala oyunda elano giriyo..elano yu milli takımındaki sağ tarafa yakın oynat arda veya kewell i kaydır ortaya .. hadi bunları yapmıyosun bari 3 ünü yer değiştirerek oynat be adam.. forum ahaline tek sorum BAY F.R BUNLARI DÜŞÜNEMEDİĞİ İÇİN Mİ YAPMADI..YOKSA YAPMAK MI İSTEMEDİ..SADECE BUNUN CEVABI KAFAMI YİYİP DURUYo..Allah aşkına biri cevap yazsın bana..

Bazı arkadaşlar rijkaard anca 4-3-3 oynatır, ondan başka sistem beklemek haksızlık olur demiş. Bir de bunu büyük puntolarla yazıp işi şova dönüştürmüşler. Pardon ama ben hayatımda bu kadar basmakalıp bir anlayış görmedim. Öncellikle 4-3-3'ün bir sistem olmadığını bilmeyen bu arkadaşlara, 4-3-3'ün sadece bir diziliş olduğunu hatırlatırım. Sistem ise takımda top oyunda veya değilken kimin nereye koşacağını,takımca nasıl hareket edileceğini,hucüm ve defans zamanlarını ayarlamayı ve ayağa pas yaparak mı yoksa uzun topla çıkılarak mı oyunun yönlendirileceğinin belirlenmesini sağlar.Yani sistem birden çok öğenin oluşturduğu birşeydir. Benim için dizilişin bir önemi yok.Çünkü bu takımda pas anlayışı(becerisi) olmadığı için dizilişin bir anlamı yok. Ama bazı futbol ulemaları ,rijkaard'a toz kondurmamak amacıyla bol keseden sallama ihtiyacı hissediyorlar. Tek bir şey söyleyeceğim: Bugünkü maçta ilk 30 dakika takımın yapmaya çalıştığı şeyi hepimiz gördük. Takım uzun zamandır yapmaya çalışmadığı şekilde pasla oyunkurmaya çalıştı,önde bastı, alan daralttı.Belki bu istenen düzeyde olmadı ama bir sistem ışığı vardı. Niye rijkaard koca 1 senede bu anlayışı yerleştiremedi? Yani istenildiği zaman bu takım sisteme bağlı kalarak oynamaya çalışabiliyormuş. Bunda ya hocayı dinlemedikleri için futbolcular suçlu ya da futbolculara kendini dinlettiremeyen Rijkaard. Demek istediğin istenilse idi 1 sene de rahatlıkla bir sistem kurulabilirdi. Ama koca 1 senede bugünkü maçın ilk 30 dakikasındaki anlayışı ben sadece geçen sene Samiyendeki Trabzon ile oynadığımız kupa maçında görmüştüm. Bu takımın en büyük sorunu futbolcuları motive edemeyen, onlara taktik anlayışı izah edemeyen Rijkaard'dır. Takımın hocaya inancı kalmamışsa, başarısızlık kaçınılmazdır. Bu arada bana fenerli diyerek ikili fikir tartışmasında bile olgun şekilde fikirlerini açıklamaktan yoksun arkadaşlara tavsiyem: Önceki mesajlarımı okuyarak az olan futbol bilginizi geliştirme fırsatı bulabilir, benim hepinizden daha gönülden bir Galatasaraylı olduğumu görebilirsiniz.

1. O yazılarda sadece 4-3-3 değil, total futbola dayalı 4-3-3 yazıyor.

2. Aynen böyle diyeceğini bildiğim için "Fenerli olduğunu düşünüyorum ama iddia edemem" yazdım. Ben sen değilim, saygımı korur ve kesin bilmeden net iddialar ortaya koyamam. Orada demek istediğim sadece bu maçtan önce değil uzun zamandır yazdıklarının bana senin Fenerli olduğunu düşünürmesi, hissettirmesidir. Öylesin veya değilsin diyemem.

3. Ben "Takım tertipi iyiydi, takım pas yapmaya çalıştı, alan daralttı" dediğim zaman bana "Hadi oradan, alan daraltmışmış" diye yazdın, şimdi kendini yalanlayıp aynısını yazıyorsun.

4. Dördüncüsü o iyi görünüm ilk yarım saat değil Bursa'nın ilk golüne kadar sürdü, sonra biraz dağıldı, sonra yavaş yavaş yeniden toparlandı ve ilk yarı sonuna kadar kopuk kopuk da olsa sürdü.

5. Kopmaların nedeni büyük çoğunlukla bireysel basit hatalar ve yanlış tercihlerdi.

6. O oyun anlayışı geçen sene sadece Trabzon maçında görebildiysen ya maçları izlemedin, ya da iddia ettiğin gibi benim değil senin futbol bilgin az demektir, Galatasaray ligin ikinci yarısındaki belli başlı maçlar hariç o anlayışı sahaya genel olarak yansıtmıştır, ancak yansıttığı maçlarda da şansssızlık ve beceriksizlik de dahil çeşitli saha içi sebeplerle zaman zaman başarılı olmuş, zaman zaman olamamıştır. Şu maçın ilk 15 dakikasındaki oyunu oynadığımız 10 maçın en az 8-9'unda görebilirdin hepsinde maç geneline yayılmamış da olsa, ki bu maç genelinine zaman zaman yayamama durumu da önemli sorunlardan birisidir, ki bence sebebi oyuncuların sınırlı kapasitedir.

7. Sistem bu oyuncularla oturabileceği kadar oturdu sayılır zaten. Kopmaların sebebi dediğim gibi çoğunlukla bireysel. Rijkaard anlayışı yerleştiremedi diyorsun, anlayış ciddi oranda yerleşti ama gördüğün gibi uygulanamıyor. Dün ilk yarı 3 kere Arda'ya doğru pas atıldı ters kanattan ama üçü de taca gitti mesela, ki bu pas hataları dah akabul edilebilir hatalardan. Çok daha saçma hareketler yapıyor orta alan ve savunma oyuncuları yetenek ve oyun görüşü sıkıntısı sebebiyle.

8. Rijkaard taktik anlayışı izah edemese nasıl yarım saat takım doğruları yapsın? Demek izah ediyor ama uygulamada problem çıkıyor. Tekrar söylüyorum uygulamayı aksatan sebeplerden en önemlisi bireysel kısıtlılık. Tam 10dk oyunu oturtuyoruz, baskı kurma durumuna geliyoruz, pat üst düzey takımda olmaması gereken 2 pas hatası, gereksiz bir faulle falan sekteye uğruyor.

9. "Rijkaard takımı motive edemiyor" eleştirisi belki en elle tutulur eleştiri. Ancak Rijkaard sakin bir kişilik ve oyuncularının da sakin ve soğuk kanlı olmalarını tercih etmesi bana mantıklı geliyor. Biz alışmışız haydaa yaldır yaldır diye gaz veren hocalara ondan onun bu tavrı garip geliyor. Ayrıca, aşırı motivasyon da sistematik oynamaya çalışan takımlar için zararlıdır. Takımın dengeli ve doğru pres yapması lazım mesela, gereksiz alan kaybetmemek için.

Delgado Bjk den ayrılıyomuş onu mu alsak :p hem sezona hazır, uyum sorunu da yaşamaz :)

Dün bizim takım oynayabileceğinin en iyisini oynadı.

Belki Arda biraz daha etkili olabilirdi,onun dışında oyuncuların çoğu kendi kapasitelerine göre mükemmele yakın performans gösterdi ama Bursa bizden daha iyi takım yapacak birşey yok.

Bizde iyi oyuncu - hücum olarak - Arda,Baros Kewell varken

Onlarda Volkan,Sercan,Ozan,Ergic,Batalia var hatta sonradan oyuna giren Nunez var.

Defansa bakıyorum,bizden bir tek Neill iyi gözükuyor

Onlarda Ali Tandoğan'da Wederson'da stoperleride bizimkilerden iyi

Orta sahalarında Ergic zaten bizim orta sahadakileri 2'ye 3'e katlar.

Hüseyin ile de bizimkiler aynı seviyede diyebiliriz.

Ben evimizde oynadığımız için belki berabere kalabiliriz diye iddaa'da 0 oynamıştım ama o bile olmadı.

Daha çok verem eder bizi bu takım. daha neler görücez neler yaşıcaz daha ilk Uefa macından beri diyorum size. takımda çok eksiklik var çok halen lig başlamış futbol var diye düşünceleri yok bile.

Mübarek Ramazan ayında takımın hepsine oruç tutturmassa Allahta sana yardımcı olmaz.

Transfer falan filanda beklemeyin.

aha Bursa kazanır dediydim tuttu..

o değil de ben Rijkaard gidecekse Bursa kazansın dedim, hem yenildik hem hala adam duruyor başımızda..

ne anladım ben bu işten..

Üst Alt