⚽ SL 22/23 H:5 | Galatasaray 2-1 Gaziantep FK | MS | 5 Eylül - Sayfa 222 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İyi takım falan deniyor ama karşıdaki takım bence rezil bir takımdı. Keza Ümraniye ve Giresun da aynıydı. Futbol katili bunlar, tamamen ya bizim *bireysel hatalarımızı ya *kontra yakalar mıyızı kovalıyorlar. Başka hiçbir oyun planı yok. Gerçi güç farkından ben olsam ben de öyle yaparım amenna ama mücadeleci olmak ayrı iyi takım olmak ayrı.
klasik - sahamiza gelen cogu takimin uyguladigi fiks taktik kurgudur - gozlemledigim kadariyla . . .

kanimca bu sezon *bir_fark_var ~ gecmis sezonlara nazaran-nacizane dusuncem ;

antep, geriden ,*uzun _*havadan toplarla > bizim stoper tandem ikilisin ve kanat beklerimizin arasina mumkun oldugunca toplari yolluyor , dusen toplari ribaund seklinde alip ordan sut, veya kanadi enlemesine arsinlayip gelisine kavisli ortalarla icerde pozisyon arama bakisinda idi,,ozellikle ilk yari bu bayagi fazla idi.2.yarida da bir kac sans buldular icde carpraz sutlar bazli.

genel oyun plan kurgulari bize karsi mac boyu bu denklemde olmasi surpriz olmamali. bugun gecmis yakin sezonlara nazaran kanimca en onemli fark ; dusen toplari ,ribaundlari bir kac sekans haric genelde *torreira ile topluyor ~bozuyor ~ supuruyorduk .
< *yakin gecmis sezonlarda ozellikle ic saha maclarimiz da yasadigimiz ve verdigimiz cogu puanlar ve pozisyonlar *agirlikli olarak bu tur tek duze anlayisla yapilan demode taktik kurgusu tandansli oluyordu.

bu arada, *abdul'un gordugu 2.sari pozisyonunda oyuncumuz dolayli hamlemiz ve karsilamamiz dogru idi,hakemi hesaba katmamisiz bu da ilk kez olmuyor, durdurulmamiza yonelik. <kisaca; traji komedi bir kart karari ve silsilesi.. .

eze eze yenme tabiri nin vuku buldugu bir mac yasadik - bunu da tum devreyi 10 kisi oynarken yapmamiz yakin ve uzun vade lig maratonu ozelinde takim ,hoca,oyuncularr ve muhtesem taraftarlarimiz baglaminda *bold bir momentum ~ ozguven ve moral olacaktir kanaatindeyim. bu macta dogru doneler elde ettigimizi dusunuyorum. bunun arti eksisini sevgili hocamiz okan buruk gerektigi sekilde hesaplayacaktir. sozun ozu ; dogru yoldayiz hem ofansif istek,progresive dusunce ve hizli oynama akislanligi - hem defansif tutum da rakibe fazla pozisyon vermememiz dolayli. bunda yeni transferler den ozellikle torreira nin lokomotifligi ve kopru olusu,, hem mertens'in asiri ozguvenli oynayisi takimi sahiplenisi - son olarak *boey'in adeta yeni yildiz transfer gibi giderek ustune ekleyerek ilerlemesi,takimi sahiplenis sinyalleri sunmasi onemli doneler idi ozellikle bu mac geneline baktiigim vakit.

son olarak :

aksayan yer bold sekilde *kerem . bunu da gecen sezon baslarin da bold sekilde nacizane vurgulamistim, arti eksi yonlerine dair,,mac ici degiskenliklerde yerini kaybetmesi, bol top kaybi yapmasi, sahsi oynamasi,futbolun ozellikle dogrulari konusunda fundamental yonden zayif kalmasi dolayli ,nacizane kendimce yorumlamistim. o gunden bugune kerem gol,asist olarak takima katkisi yadsinamaz olsa da, takim oyunu ve ustteki eksik nuanslar ozelinde takimi genelde bir kisi eksik oynattigi ~ kritik ve bol tekrarli top kayiplari ile hem takimin olasi momentumuna sekte vurmasi ~ hem saglam kontralar / veya duz atakla bolgesi gerisindekini de zor durumda birakan tehlikeler yasamamiza sebep olmasi,..kendisi adina eksi buldugum yonleri idi gozlemledigim kadariyla.

maca yonelik son sozum ; meshur kult galatasaraylilik ruhu birlesimi nin yeni hoca ve agirlikli yeni kadromuzun sahadaki asiri pozitif agresif aksiyonu & reaksiyonu = ozlenen galatasaray doneminin yeniden yasanacak olmasina da guzel bir yapi tasi oldugunun hissiyatini sunmasi oldu-dunku tutkulu geri donus kritik galibiyetimiz.

takimi ve stada giden , tv karsisinda izleyen sinerji yapan tum taraftarlarimizi alkisliyorum -tebrik ediyorum .

saygi ve selamlarimla

Günaydın. Yaşar Kemalin bir tane maçınızı vukuatsız yönettiğini hatırlamıyorum. Yetti artık bu hakemin ard niyeti.

Maça ve takıma gelecek olursak, takim iyi yolda. Mucadelesini takdir ettim. Mertens ve Boey harika. Tek tek isim isim gitmektense takimi bozan 3 isim tespit ettim. Kerem, Anhold, Abdülkerim. Bu 3 işim yerine daha akıllı ve teknik futbolcular olursa takımın seviyesi sampiyonlar ligi seviyesi.

Keremin takim icinde bir kambur oldugunu düsünsemde, nedense attigi kosular nedeniyle özellikle Sergio tarafinda cok pozisyona giriyo.. Pas kaybi konusunda rezalet bi istatigi var, isterse her hafta orta hattrick yapsin Hic bi avrupa takimindan teklif gelmez.

Takimin oyununu cok begendim, en son 1,5 yil önce alanya macinda galiba böyle istahli oynamistik. Dikkat cekende eksik kaldiktan sonrada cok istahliydik, inaniyorumki bu oyun ileriki maclarada yansiyacaktir.

Haris S. Böyle bi golcü degildi, cok macini izlemisimdir, kolay gol kaciran bi golcü degil normalinde, sorunun ne oldugunu bi türlü cikaramiyorum. Hakan Süküründe dönem dönem böyle zamanlari oluyodu.. Haris'inde düzelecegini saniyorum yakinda..

Sergio ve Mertens, özellikle Boey müthisti..

Mactan önce yazmistim, hakeme dikkat uyanik olmamiz lazim diye. Bütün sezon bunlarla ugrasacaz, Allah yardimcimiz olsun..

91 de gelen gol ilk önce Yasar kemale sonra , agizlari sulana sulana bekleyen kus familyasi ve lazyoya girsin..

SM-G960F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bence Akbaba iyi degildi. Baris Alper de iyi degildi. Seferovic de fena degildi. Berkan da normal kendisi gibi oynadi vasatti. Ama nasil olduysa seklen dogru bir vaziyete gectik. Hala cozebilmis degilim bir kisi eksikken bir de. Ben kesin mac gitti diye dusundum otomatik olarak ama tuttu. Sansa mi tuttu onu anlamaya calisiyorum. Olay baglantidan ibaretti mi diyosun

3’lü değişikliği fiziksel olarak ayakta kalabilmek için yaptığını düşündüm, o yüzden değişiklikler iyiydi demiştim
Mertens ve gomis çok yorulmuştu, olivera da yorulmaya başlamıştı
10 kişi olduğumuzdan 3 kişi birden değiştirdi muhtemelen, takıma bir reset gibi
Bay ve berkan tam 10 kişi takıma fiziksel üstünlük getirebilecek adamlar, akbabayı ise 86’da aldı zaten
Bağlantı konusu ise, ilk yarı sürekli kerem üstünden oynamaya çalıştı takım, 2. yarı çıkınca daha sağdan oynamaya başladık ve orada boey’in üstün performansı etkili oldu
Solu biraz rolantiye aldık ama mertens ve olivera oraya destek verdi biraz, hem orta hem sol oynamaya çalıştılar
Ama 3’lü değişiklikte 2 ortasaha çıkıp 1 ortasaha girince ortada 10 dk kadar eksik kaldık, bu da bence pas bağlantısını biraz sekteye uğrattı
Onu da daha sonra akbaba ile kapatmaya çalıştı
Evet bence de çok iyi değildi akbaba ama en azından tekrar sayısalda aldık ortasahayı

Üst Alt