PS4 ile PS5 Arasındaki Fark - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PS4 ile PS5 Arasındaki Fark

Eskiden bilgisayar sistemi toplamak bunlara göre ucuzdu.Şimdi ki piyasada ki arasındaki fiyat farklarında pek 1 fark kalmadı.Hatta bilgisayar sistemi toplamak bazen daha pahalı olabiliyo..
eskiden konsola özel oyunlar çoktu şimdi her oyun pc'ye de çıkmaya başladı. geliştirilebilir kasalar, oyun modları, yayıncılık vs pc daha avantajlı şu an.
Bende eskiden beri PC kafasında olan biriydim ama şunu fark ettim artık PC'ye gerçekten güç yetmiyor. Konsollarında fiyatı çok arttı ama yıllara vurunca oyun oynama süreniz daha uzun oluyor. Yani 2017'de alınan bir üst seviye bilgisayar şu an Fifa 23'ü ekran kartı olarak zor kurtarıyor. Benim ile birlikte konsol alanlar hala cayır cayır rahat rahat oyunlarını oynuyorlar. Bildiğim kadarıyla hem PS hem Xbox 2028'e kadar yeni konsol çıkarmayacakmış.

O yüzden bende artık direkt konsola geçiyorum. Yurt dışından arkadaşa siparişi verdim haziran ayında Xbox X geliyor. Bilgisayar bu sene beni gerçekten çok yordu. PC'yi yinelemeye kalksan sadece konsol fiyatına ekran kartı alıyorsun. İşlemci vs. derken en iyi ihtimalle kafadan 25 binlik oluyorsun. Konsol şu an bence daha ekonomik ve uzun ömürlü.

bir yerden sonra gelişim yavaşlar, bir de gözün gerçeklik seviyesi var. belli bir gerçekliğe ulaştıktan sonrasını farketmesi daha zor. oda 5 üçgenle 1000 üçgeni ayırmak çok kolay ama 1000 üçgen ile 2 bin üçgeni ayırmak çok daha zor.

720p ile 1080 farkını anlamak kolay ama 4k ile 8kyı ayırmak zor oluyor

ülkelerin ekonomik büyümesi de öyle, belli bir doyum seviyesine ulaşınca zorlaşıyor sıçrama yapması, ama gelişmemiş ülkelerin yapacağı en ufak ekonomik sıçramalar ülke içerisindekiler tarafından fark edilir

mesela gdpmiz 750 milyar civarı ortalamaya sahip. abdde bu rakam 21 trilyon dolar, abdnin askeri bütçesi 1 trilyondan fazla, yani yıllık gdpmizden daha fazla para yiyor adamların ordusu.

türkiyenin gdpye ek olarak 1 trilyon dolar eklesek yani 1.750 trilyon dolar yapsak, müthiş farkeder. ama abdye 1 trilyon eklesek ve 22 trilyon dolara çıkarsak pek farkedilmez. edilse de türkiyedeki etkisiyle bir olmaz

böyle bir mantık çıkarımı yaptım, gözlemin doğruluğu yanlışlığı yoruma açıktır.

Üst Alt