Niyazi Yelkencioğlu | Başkan Yardımcısı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
a3a8068bfcc6424e9facab62b4d38a5c.jpeg

1955’te Kandıra’da dünyaya geldi. Türk iş insanı. Liselidir (Galatasaray Lisesi mezunudur) ve aynı zamanda 6888 numarayla Galatasaray divan kurulu üyesidir. 1975 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı ve 1979 yılında mezun oldu.

Niyazi Yelkencioğlu’nun iş hayatı 1980’li yıllarda başladı. Çavuşoğlu-Kozanoğlu Gıda Tarım Grup Koordinatörlüğünde Mali Analist, Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş.’de Departman Müdürü, Ereks İhracat, İthalat ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Yelkencioğlu Sigorta Ltd. Şti.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerde bulundu.

Niyazi Yelkencioğlu, Galatasaray’da çeşitli dönemlerde spor yöneticiliği yaptı. İlk olarak 2002-2006 yılları arasında Özhan Canaydın’ın yönetiminde yer aldı. Dursun Özbek’in ilk başkanlık döneminde, 2015-16’da Sportif A.Ş üyeliği yaptı. Nisan 2021’de Divan Kurulu Başkanlığına aday oldu. Haziran 2022’de düzenlenecek olan seçimler öncesinde Dursun Özbek tarafından Yönetim Kurulu asil listesinde aday gösterildi; Seçimler Dursun Özbek’in lehine sonuçlandığı için mazbatalarının tesliminden sonra Galatasaray’daki görevi yeniden başlayacak.

Üyelikleri​

• Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
  • İthalat ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı
  • Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi (2022-2024’e kadar sürecek)

Üst Alt