GSC Haber - Kerem Aktürkoğlu, DW Sports Menajerlik Şirketi ile Anlaştı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Kerem Aktürkoğlu, DW Sports Menajerlik Şirketi ile Anlaştı

10 normal, 12 iyi fiyat.

Surekli birileriyle didisip, eksiklerini yok saymak yerine, BAY gibi calisip eksiklerini gidermeye baksaydi, 30-40 milyon Euroluk oyuncu olabilirdi.

Sadece ilk kontrolünü düzeltip pas hatalarını azaltsa bile yeterdi, Premier Ligde onun gibi cok gol kaciran suruyle oyuncu oynuyor.

10 normal, 12 iyi fiyat.

Surekli birileriyle didisip, eksiklerini yok saymak yerine, BAY gibi calisip eksiklerini gidermeye baksaydi, 30-40 milyon Euroluk oyuncu olabilirdi.

Sadece ilk kontrolünü düzeltip pas hatalarını azaltsa bile yeterdi, Premier Ligde onun gibi cok gol kaciran suruyle oyuncu oynuyor.
Kerem, sıra dışı azmi sayesinde bu noktaya ulaştı, 22 yaşında 2. lig oyuncusuydu. Bir sporcu azmederek daha çok fiziksel eksikliklerini giderebilir (Geçmişte Figo ve CR7 bunun çarpıcı örnekleridir, daha önce bahsetmiştim) ki onu fazlasıyla yaptı zaten; geldiğindeki haliyle kıyaslanamaz bile.

İlk kontrol, pas gibi meziyetler belli yaştan sonra bir ölçüde gelişebilir. 22 yaşından sonra 4/10 seviyesinde birinin 8/10 seviyesine çıktığı görülmemiştir. Bir de her insanın belli yetenek limiti vardır; optimum seviyesini bulduktan sonra tıkanması kaçınılmazdır.

Kerem' i ben daha çok yanlış oyun mentalitesinden dolayı eleştiriyorum; o da fazla şeyler yapma isteğinden kaynaklı. Üst düzey futbolda, kör göze parmak, aldığı her topta kilit pas, dripling, şut denemek diye bir şey yok. Bruyne buraya gelse ve kendini takıma adasa, o bile buluştuğu topları % 80 en basit seçenekle kullanır. Bu konuda Okan Hoca ile iletişimini de merak ediyorum doğrusu.

Barış Alper' in durumu farklı. Allah vergisi fiziksel avantajını azim ve doğru çalışmayla bambaşka bir seviyeye çıkardı ve bunu çok iyi kullanıyor maşaallah. Maç tecrübesiyle birlikte özgüveninin artmasıyla yetenek limitini de daha verimli kullanmaya başladı.

Bir tek kötü tercihler bakımından Kerem-Barış kıyasına katılırım. Daha sezon başında bu zaafiyette Kerem' le yarışırken, şu an bazı durumlarda sakin kalamaması dışında bir defosu kalmadı neredeyse...

10 normal, 12 iyi fiyat.

bu adam amatör topcu seviyesindeyken calısıp bu duruma geldi

BAY'da zaten bişeylerin altyapısı mevcuttu

bu söylem kereme hakerettir

adam hersene 1 özelligini geliştirdi

top kontrolüde gelişmiyor bu yaştan sonra temelde yok

Üst Alt