#22 Hakim Ziyech - Sayfa 159 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#22 Hakim Ziyech

Opsiyonunun kullanıldığı söyleniyor umarım takımda kalır ve bu son haftalardaki performansını uzunca bir sezonda izleyebiliriz. Ziyech çok özel ve önemli bir yetenek olaya sadece şut yeteneği olarak bakmamak lazım, Ziyech gerçek manada komple ve eksiksize yakın bir futbolcu. Yani muhteşem şutlarının yanı sıra harika bir oyun görüşü var bir anda 40 metrelik nokta atışı diyagonal paslar ile oyunu açabiliyor. Orta sahadan forvete hat kıran pasları çok temiz ve etkili şekilde atabiliyor soluna çekip kestiği kavisli ortaları da çok ekstra fark yaratıyor. Ziyech'in yaşadığı sakatlık problemleri haricinde belirgin bir zaafiyeti yok hemen hemen tüm özellikleri ortalamanın üzerinde.

Hakim Ziyech,ülkesi Fas'ın,
Le Matin du Sahara et du Maghreb gazetesine verdiği röportajda,Galatasaray ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Muhabir Mahsoun Halefe;
'Chelsea ile Galatasaray arasında bir karşılaştırma yapsan,ne gibi farklar olduğunu gözlemlersin?
Sorusuna,
Hakim Ziyech;
Chelsea'de çok güzel vakit geçirdim,harika arkadaşlarım oldu.Oradaki oyun dinamikleri ile Galatasaray'daki oyun dinamikleri benzer görünüyor,ancak Türkiye'de çok saygı görüyorsunuz,bunu oyuna yansıtma gereği duyuyorsunuz.
Galatasaray'a gelmeden taraftarlar hakkında biraz bilgi almıştım,ancak Didier(Drogba) bana hiç düşünme git dediğinde başka bir gezegene geleceğimi hayal bile etmedim.
Rüyada gibiyim,Türk taraftarlar gerçekten futbolu çok iyi biliyor.Hissediyorsunuz.
Bu yüzden de sahada elinizden gelenin en iyisini vermek istiyorsunuz.
Onları seviyorum,top ayağıma geldiğinde tribünden bir uğultu yükseliyor.
Bunu seviyorum.Istanbul'da mutluyum,kalmak istiyorum.

Üst Alt