2022 DK G Grubu M:1 | İsviçre 1-0 Kamerun | MS | 24 Kasım | TRT 1 - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2022 DK G Grubu M:1 | İsviçre 1-0 Kamerun | MS | 24 Kasım | TRT 1

Afrika takımlarında Avrupa'nın çeşitli takımlarında oynayan topçuların milli takıma geldiğinde götleri kalkık bir şekilde geldiğini düşünüyorum. Buranın kralı benim, bana biat edeceksiniz mantelitesi var sanki.

Ciddi şekilde beraber hareket etme sıkıntısı, fundemental eksiklikler, teknik taktik zaafiyeti; muhtemelen hocaların dediklerinin çoğunu uygulayamama gibi şeyler söz konusu.

Drogbalı, Keitalı, Zokoralı, Toureli, Gervinholu (daha aklıma gelmeyen 2-3 isim, sol bekleri de fena değildi mesela, Gervinho da o zaman fena değildi) Fildişi bile DK'da bir şey yapamadı. Adamlar Avrupa kulüplerine birer, ikişer serpiştirildiklerinde sırıtmıyorlar da toplandıkları zaman özlerine dönüyorlar.

birbirine denk gücte olan takimlar en kötü berabere kalalim mantigiyla kontrollü oynuyor. paldir küldür kendi takimindan ayrilip katar'a gelen oyucularin yüksek performans vermesi bekleniyor ama teknik direktörlerin hazirlanma sansi yok denecek kadar azdi. en iyi oyunculari sahaya sürüp oyuncularin bir seyler yapmasini beklemeleri gerekiyor cogu zaman. cok uzun zamandir ayni kadroyla oynayabilen hocalar avantajli ama tonla adam sakatliktan dolayi bu turnuvayi kacirdi. almanlarin davet edilen ve bu sene hatiri sayilir bir sayida gol atan forvetleri daha ilk maclarina cikti mesela. katar'da düzenlenen dünya kupasi cok sönük geciyor. benzema ve mane yok. bazi hocalar takima bek almayip full stoper doldurdu ve 4lü oynuyor vs. kaliteden yoksun katar ve kosta rika gibi takimlar turnuvayi güzellestirmiyor.

berabere olsa anlarım dk 80 olmuş hâlâ yarı sahanda pas yapıyosun doldursana kardeşim şu topu

KİME HİZMET EDİYORSUNUZ

Üst Alt